021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Sevraj

Aici puteti propune teme de discutii.
Freedoms
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 07 Feb 2015, 16:16

Sevraj

Mesaj de Freedoms »

nca din primul rand vreau sa spun ca vreau sa scap de patima alcoolul-ui. Ma simt foarte rau, ametesc ziua, cand sunt la un restaurant mi se pare ca scaunul este prea mic si imi este teama sa nu cad, uneori parca uit sa respir iar vederea parca imi este incetosata. Sufar de insomnie si singurul leac prin care reusesc sa adorm este vesnica 'bere'. Cateodata mai ma trezesc noaptea (vise in care zbor) in tahicardie. Sunt foarte stresat si capacitatea de a ma concentra este foarte mica din timp ce nu pot sta in picioare prea mult timp (trebuie neaparat sa merg altfel simt ca picioarele imi amortesc). Imi este foarte greu!
Tin sa mentionez ca am 25 de ani si de cca 2 ani beau aproape in fiecare zi (4-5 beri) doar asa putand sa reusesc sa ma relaxez un pic. Stiu ca nu este bine, mai ales pentru sanatatea mea. Am devenit foarte anxios iar cand vine noaptea mi-e teama practic sa ma pun sa dorm.
Ma puteti ajuta invre-un fel? Ce medic imi recomandata? Nu pot sa raman asa. Am citit pe net ceva despre sevrajul alcoolic si am inteles ca poate duce la deces...si asta m-a socat practic.
Tin sa precizez si faptul ca am facut o tomografie la cap insa medicul orl si cei ce l-au citit au spus ca e totul in regula.
Astept un raspuns din partea dvs. cat mai repede cu putinta.
O zi buna in continuare!
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: Sevraj

Mesaj de Alex-codep »

Buna!Intra la "PREZENTATI-VA" si fa-ti un topic acolo, sa fii mai vizibil si sa fii ajutat mai repede.Succes!

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Freedoms
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 07 Feb 2015, 16:16

Re: Sevraj

Mesaj de Freedoms »

Multumesc.
Am re postat!
Scrie răspuns