021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Ceainaria ALCOHELP

Aici puteti propune teme de discutii.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de asido1973 »

Buna seara si bine v-am regasit.

A ramas stabilita data de 6-8 noiembrie pentru Alcorevelion.
Locatia este la Fundata , pensiunea Edera.

http://pensiunea-edera.ro/

In acest moment pretul este de 160 lei /persoana pentru doua nopti de cazare , cina in seara sosirii, pensiune completa ziua de sambata si mic dejun duminica.
Adica doua nopti de cazare si 5 mese.
Locatia este intr-un loc frumos si de asemeni este in zona Brasov unde avem posibilitatea sa ajungem toti cei care dorim.
Astazi suntem in data de 8 octombrie, astept pana in data de 18 octombrie sa confirme toti cei care doresc sa participe.
Ca si pret nu cred ca pot exista comentarii :zambet: , iar la experienta pe care deja am capatat-o in a organiza Alcorevelioane va asigur ca nici la acel capitol nu vor fi comentarii.
Abia astept seara de sambata in jurul focului incins :ras: :ras: :ras:

Va astept cu mare drag pe toti care doriti .
In acest moment avem confirmari de la styx,Alma, Adrian, Relus,asido ,Mihai, admin , Dr. Eugen Hriscu ,Mia , Paul , si inca doi prieteni de la Aliat. Daca vin si cei care s-au anuntat cu sotiile suntem deja in jur de 13. Capacitatea pensiunii este de 30 de locuri la cazare.
Ar fi bine sa va inscrieti cat mai repede pentru a nu mai sta separat ca anul trecut. Cu cat confrimati mai repede cu atat ne va fi mai usor sa organizam cat mai bine si mai ales sa avem cazare toti la un loc.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
adrian
Boboc
Boboc
Mesaje: 22
Membru din: 21 Feb 2011, 12:56
Zile de abstinență: 15,03,2013
Localitate: sat catelu ilfov
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de adrian »

poti sa ma treci si pe mine pe lista!voi veni cu sotia!va pup si abia astept!
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Mihai »

Voi veni si eu , singur fără soție .
Sper sa nu intervină nimic până atunci , in mare confirm participarea mea la alcorevelion !
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de asido1973 »

Buna seara si bine v-am regasit.

A ramas stabilita data de 6-8 noiembrie pentru Alcorevelion.
Locatia este la Fundata , pensiunea Edera.

http://pensiunea-edera.ro/

In acest moment pretul este de 160 lei /persoana pentru doua nopti de cazare , cina in seara sosirii, pensiune completa ziua de sambata si mic dejun duminica.
Adica doua nopti de cazare si 5 mese.
Locatia este intr-un loc frumos si de asemeni este in zona Brasov unde avem posibilitatea sa ajungem toti cei care dorim.
Astazi suntem in data de 8 octombrie, astept pana in data de 18 octombrie sa confirme toti cei care doresc sa participe.
Ca si pret nu cred ca pot exista comentarii :zambet: , iar la experienta pe care deja am capatat-o in a organiza Alcorevelioane va asigur ca nici la acel capitol nu vor fi comentarii.
Abia astept seara de sambata in jurul focului incins :ras: :ras: :ras:

Va astept cu mare drag pe toti care doriti .
In acest moment avem confirmari de la styx,Alma, Adrian, asido ,Mihai, admin , Dr. Eugen Hriscu ,Mia , Paul , si inca doi prieteni de la Aliat. Daca vin si cei care s-au anuntat cu sotiile suntem deja in jur de 13. Capacitatea pensiunii este de 30 de locuri la cazare.
Ar fi bine sa va inscrieti cat mai repede pentru a nu mai sta separat ca anul trecut. Cu cat confrimati mai repede cu atat ne va fi mai usor sa organizam cat mai bine si mai ales sa avem cazare toti la un loc.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de asido1973 »

Va multumesc celor care deja ati trimis confirmari si bani. Asa cum am spus data de 18 este data maxima la cere putem garanta locurile pentru alcorevelion la acel pret.
Pana in acest moment suntem 12 persoane care au confirmat. Astept si restul. O seara buna!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ploicica »

Mai sunt locuri ? :rosu:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de asido1973 »

Va rog frumos sa nu uitati de data de 18. Pana la acea data puteti beneficia de acel pret de 160 lei / persoana si la locatia respectiva. Ca si in ceilalti ani daca mai vreti sa veniti dupa puteti veni dar in alte conditii. Va multumesc!
Locuri mai sunt dar la pretul de 250 lei /persoana asta in acest moment la locatia respectiva. Pot garanta locatia daca primesc confirmare cat mai repede.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de asido1973 »

Buna ziua!
Datorita unor mici probleme si a unor intarzieri in a anunta ( cu, care deja ne-am obisnuit :ras: :ras: :ras: ) am fost nevoiti sa facem unele mici modoficari fortati de imprejurari.
Cazarea pentru alcorevelion nu va mai fi la Edera Fundata ci va fi la Pensiunea Iulia Bran.

http://www.viaromania.eu/cazare.cfm/537 ... -bran.html

Intr-un fel este mai bine asa pentru ca vom fi doar noi in pensiune. Pensiunea a fost inchiriata integral.

In total suntem 16 persoane care vom fi cazate acolo. Printre surprizele placute de aceasta data avem si aceea ca Dr. Eugen Hriscu va fi mai mult timp in mijlocul nostru adica se va caza si el acolo.
Vor fi prezenti de asemeni toti membrii fondatori ai APPA si speram ca acolo sa vorbim cateva minute si pe aceasta tema. Acolo toti cei interesati vor putea afla mult mai multe. Vom avea timp in cele 2 nopti si 3 zile. Il vom avea si pe Paul in mijlocul nostru care va asteapta cu pareri si orice altceva in a imbunatati forumul .

Restul ramane asa cum am stabilit. Pretul de 160/persoana , Multumesc lui denis, alma si claudiu care deja au achitat .
Astazi am trimis si avansul la pensiune.

Ramane ca eu sa ma ocup de restul detaliilor si sa organizam totul ca sa fie cat mai frumos.
Am rugamintea ca cei care sunt la cura de slabire sa faca un bine pentru altii care nu sunt si sa le cedeze locul :ras: :ras: :ras:
Oricum nu ma asteptam sa fim din nou o gasca atat de frumoasa dar ma bucur mult!
Daca mai sunt doritori pe ultima suta de metri va rog sa ma sunati si facem cumva. Daca avem toata pensiunea lucrurile se schimba in bine si pentru intarziati :zambetoi:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de asido1973 »

Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Mihai »

Nu știu dacă e locul potrivit unde sa scriu ...am fost sa donez sânge pentru victimele din clubul Colectiv , măcar atât am putut sa fac . Păcat , mare , mare păcat , chiar dacă cei vinovați vor plăti nimic nu îi va aduce înapoi pe cei arși de vii .
Fata unei prietene de familie trebuia sa meargă in acel club , a renunțat in ultimul moment, prietenul ei a mers singur si acum e mort .

Ma gândesc cât de neputincios sunt in fața vieții , ma gândesc ca mi cresc copilul in siguranță, ca îl protejez...Totul e o iluzie ...nu mai am cuvinte...
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Scrie răspuns