021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de ilyuta »

Buna old TUDOR si stii ce m-am gindit in acest moment? :surprins: Daca tot sunt "pribeag" pe forum, voi scrie aici la tine ori de cite ori simt nevoia deoarece sunt egoist si sunt sigur ca ai sa ma intelegi deoarece am invatat de la tine si de la sedintele AA ca exista si egoism pozitiv, acel egoism constructiv. :zambet:
Scriu in primul rind pentru mine si fara a fi fara respect pt cei din jur, asta conteaza cel mai mult pentru un alcoolic abstinent.
Revenind la ceea ce vreau sa scriu, ieri la sedinta AA la care am fost, am auzit o poveste extraordinara care mi-a atins sufletul si m-a facut sa ma gindesc la un bobocel de pe forum(acum este boboc in toata regula, ca si mine dealtfel intr-ale abstinentei :zambetoi: ) caruia un pic i-am influentat viata.Nu vreau sa ma laud dar nu exista bucurie mai mare pentru cineva decit sa stii ca ai facut un bine unui om fara sa-l cunosti, fara sa-l fi vazut vreodata si sa stii ca tu esti artizanul unei alegeri majore in sens pozitiv, in viata cuiva. :cuminte: Tu cunosti foarte bine acest sentiment deoarece cind ne-am intilnit prima data acasa la tine, cu multi prieteni de pe forum carora tu ne-ai influentat si schimbat viata, erai atit de fericit si mi-a venit in minte ideea ca erai ca si "Closca cu puii de aur". :zambetoi:
Pe scurt, aceasta doamna de ieri de la grup(aproape m-am indragostit ieri, la cit de frumoasa si eleganta era :rosu: ) care si-a spus povestea vietii ei acolo(o cunosteam si dinainte dar era foarte discreta ) m-a impresionat atit de mult si am ramas mut(bun pt mine :lol: ) cind am aflat ca avea 32(treizeci si doi) de ani de abstinenta, ca provenea dintr-o familie f buna si s-a apucat de baut si droguri de la virsta de 14 ani. :plans: "Cariera" asta a durat 10 ani si aproape a fost omorita intr-un grav accident de masina, dupa care a mai baut citeva luni si salvarea ei a venit de la o prietena de fam., alcoolica abstinenta si care a vazut ca se omora cu buna stiinta.Nu va pot spune ce femeie implinita si educata este astazi si vine la grup in pauza de masa. :zambetoi: Un exemplu si o inspiratie pentru noi toti si m-am gindit si eu la mine unde as fi fost fara tine, Old TUDOR , fara prietenii de pe forum dar in primul rind fara DUMNEZEU?

Mai am ceva de spus dar ma duc in vizita la Danisor, pentru ca vine omul in vizita dar mai si pleaca. :wink:
Va imbratisez pe toti si va doresc tot ceea ce-mi doresc si pentru mine! :cuminte: :hug: :jos-palaria:

PS Plus ca scriind la tine, ma bucur si de popularitate! :lol: :hug:


10420159_802119323207597_7663344906127921510_n.jpg
Ultima oară modificat 14 Noi 2015, 17:08 de către ilyuta, modificat de 2 ori în total.
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de styx »

Salutare old Tudor !
Iliuta daca forumul asta avea buton de like ca pe Feisbuc iti dădeam o mie de likeuri, tare mult mi-a placut povestioara ta despre doamna aceea.
Iti multumesc pentru impartasire ! te imbratisez cu drag !
Respect O. Tudor !
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Salutare ,Prieteni !
Nimic si nimeni nu apare intamplator in viata mea .De la fiecare am de invatat . :jos-palaria:
Cu drag,
Old Tudor


Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
denispericolpublic
Veteran
Veteran
Mesaje: 678
Membru din: 19 Mar 2015, 17:47
Zile de abstinență: 29,03,2015

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de denispericolpublic »

Va salut : Old Tudor, Iliuță și Styx.
Cred ca am rămas prieteni, nu-i așa?
[...]
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de ilyuta »

Buna, tuturor!!!

Am stat si-am mediat si unde ar fi cel mai potrivit loc'sor pe acest forum, decit aici? :surprins:
Mda, Old Tudor vreau sa-ti dedic aceasta melodie speciala sa-ti multumesc si sa le multumesc tuturor celor care au contribuit la formarea mea ca OM!
Sarbatori fericite si concluzia mea in tot ce mi s-a intimplat si mi se intimpla in viata este ca trebuie sa spun mereu: MULTUMESC DOAMNE! MULTUMESC, PRIETENI! :cuminte:

La multi ani tuturor, un an plin de bucurii si impliniri!!!

https://www.youtube.com/watch?v=ymDvV8pmyIg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Salutare, Tuturor !
Multumesc , Ilyuta!
Craciun fericit !Desi s-a sfarsit, sarbatorile continua .
In abstinenta am dat de gustul vietii in adevaratul ei sens!
Va urez sarbatori fericite si cu abstinenta senina!
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de HOPE »

Sarbatori fericite, Tudor! Un An Nou cu multe impliniri! :hug:

Iti multumesc mult pentru ajutorul dat si ca mi-ai calauzit primii pasi in abstinenta! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de HOPE »

Sarbatori fericite, Tudor! Un An Nou cu multe impliniri! :hug:

Iti multumesc mult pentru ajutorul acordat si ca mi-ai calauzit primii pasi in abstinenta! :hug:
Fa Rai din ce ai!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de ilyuta »

Noua primavara a vietii mele a inceput cu tine Old TUDOR drept pentru care venit in casuta ta sa-ti urez tie si prietenilor nostri, o primavara eterna in suflete.Il includ si pe Adminelu cu toata echipa lui.
Va imbratisez pe toti si va pretuiesc!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Bu5YOpzrr6k
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de styx »

Salutare Tuturor ! :jos-palaria:
Iliuțule prieten drag uite un cadou special de mărtisor pentru tine:
https://www.youtube.com/watch?v=hMTE47g_7a4
O primăvară superbă si caldă ca tine ! :hug:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Scrie răspuns