021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de Mihai »

Te îmbrățișez Moiras ...!! Uitasem ce frumos scrii.!!
:jos-palaria: :hug:
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Te imbratisez si eu ,Mihai !

Au fost prea multe zile calduroase, la rand. Te culci cu speranta ca va urma o dimineata mai racosoasa.... Te scoli a doua zi si e la fel..... Ce poate fi mai rau de atat ? Pai poate fi ceva mai rau, eu stiu, noi stim. Mai rau de atat e sa te scoli mahmur si cu constiinta incarcata, cu remuscari, cu rau fizic, cu frica ca nu mai stii ce ai facut o seara inainte, daca ai ranit pe cineva, daca te-ai facut de ras, daca te-au vazut copii, etc.

Azi am hotarat sa nu intreprind nici o actiune in aer liber, chiar daca ma aflu pe malul marii :zambetoi: . Am mancat ceva la pranz, am dat drumul la aere (la aere conditionate ) si mi-am recitit topicul aproape in integime.
Aceasta dorinta a aparut citind-o pe Illailla ( bun venit si success !), sau cam asa ceva, care scria ca i-ar place sa vorbeasca cu greii forumului. Tudor, Asido, Ovidiu, Relus si care, o femeie ca si mine, cauta sa paraseasca drumul gresit pe care a pasit. Nu analizam motivele, nu judecam pe nimeni, apreciem doar dorinta fiecaruia care a poposit aici de a scapa de cosmarul bauturii, constientizarea situatiei si, inca odata, dorinta de a lupta cu ea.

Este incredibil ce am citit in topicul meu, ati fost incredibili cu totii si azi ,in zi de mare sarbatoare, va multumesc din nou, din suflet, tuturor.

La Multi Ani Fericiti celor care isi serbeaza azi ziua numelui , o zi frumoasa tuturor,
Moira
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de HOPE »

Moiras, dragalas! :hug: Te imbratisez cu drag!

Prezenta ta pe forum, atunci cand eu cautam ajutor, a fost ca o raza de speranta.Vorbele tale balsam pentru zbuciumul meu interior.Imi doream tare sa te mai citesc, insa ai inceput sa scrii din ce in ce mai rar.Imi lipseai.

Ma bucur sa te recitesc, ma bucur sa te aflu bine! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de HOPE »

Moiras, dragalas! :hug: Te imbratisez cu drag!

Prezenta ta pe forum, atunci cand eu cautam ajutor, a fost ca o raza de speranta.Vorbele tale balsam pentru zbuciumul meu interior.Imi doream tare sa te mai citesc, insa ai inceput sa scrii din ce in ce mai rar.Imi lipseai.

Ma bucur sa te recitesc, ma bucur sa te aflu bine! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Buna Hope, si pe mine ma bucura salutul tau ! Sper dint toata inima ca si tu esti bine !
Cu scrisul, da, sunt "rara avis", nu stiu de ce s-a intamplat asta, dar s-a intamplat.
Numai bine iti doresc !
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de ilyuta »

Moiras, te imbratisez si te pup cu toata dragostea mea! :hug:

https://www.youtube.com/watch?v=a0hFZPvanMs
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Multumesc Iliutza, te imbratisez si eu. Frumos waltz-ul, mi-ar fi placut sa-l dansez cu tine.....
Te pup, numai bine !
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de ilyuta »

Moiras, helau, mi-ai raspuns tu mie? :surprins: Asta inseamna ca tot ma mai iubesti! :wink: :ras: :ras: Mi-e dor de tine.Nu vii sa ma vezi si sa depanam amintiri? :surprins: :ras: :zambetoi:
Va imbratisez si va pup cu drag! :hug: :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
Scrie răspuns