021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de styx »

Camarade Dani, iti multumesc din suflet pentru tot ce ai făcut si faci aici si pentru ca nu de putine ori la începutul abstinentei mele m-ai făcut sa zâmbesc sau chiar sa rad de-a binelea cu glumele tale specific ardelenești atunci cand nu prea eram in apele mele, iti multumesc si pentru ca tu ai fost acela care mi-a dat numărul de contact al grupului AA din Constanta cand aveam doar trei saptamâni de abstinenta. ( ai avut mana buna, cel puțin pana azi :zambetoi: )
La Multi Ani cu Seninatate !
Te îmbrățișez cu drag camarade !
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de freedom »

Daniellissimo, no numa' nu esti de 4 anisori :jos-palaria: !!!
Tulai ma, ce trece vremea. Parca amu te vaietai cum ceteai forumu' cu votca langa tastatura.
Bravo Dani, te-mbratzi si te pup si iti multumesc atat pentru sfaturile bune si pentru prietenia ta, cat si pentru perioada in care m-ai stresat de-mi venea sa-ti sucesc gatul, dar am constatat ulterior ca mi-ai fost mare invatator in a nu ma atasa compulsiv de cei care imi cer ajutorul si de a invata smerenia fata de cei care sunt suspiciosi in ceva legat de persoana mea. Interesant e faptul ca in final am ramas prietena cu tine, frate Sherlock, iar Rosalinda pentru care am tinut pieptul, a plecat fara "bon jour sau tzucu-ma-n dos" :wink: . Da' nu-i bai, ca si aia mi-e lectie :ranjet: :lol:
Copchile, sa hii sanatos, sa ai grija de coana mare si de prunci, de mamaia si de Iliutza si vezi ca mai ai un pic si pui dulceata de capsuni, asa ca aliniaza-te la start, la strat...sau cum frantz sa zic corect? :lol: :lol: :lol:

Te pup si ar fi frumos sa ne vedem vinerea viitoare la grup, cand se-mpart medaliile.
Asa-i ce faine-s acum aniversarile? C-o apa plata de juma' de kil, cinstesti tata strada, ca cine amaru' ti-o bea ??? :ras: :ras: :ras:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Ta na na na!Patru ani si coafura rezista!
Multumesc frumos de urari babaeti si draga fetili!
Vai ce ma ia cu nostalgii...ce furtuni in oala de noapte mai trageam noi odata,ce Breaking News.Colombo saracu,o dat coltul...ce-l mai futea pe el grija.
Sa va zic vreo doo din putul gandirii la ceas aniversar?Invataturi a lui Neagoe Basarab catre fiul sau Teodosie?
Sa vedem,deci primul sfat ar fi ca nu trebuie sa dai sfaturi,dar cum eu nu ma pot abtine continuam...

ADEVAR,IERTARE si IUBIRE!
Asta-i fundamentul pe care trebuie cladita abstinenta.Sa nu uiti Darie!
O alta chestie care ar trebui subliniata este ca nu suntem toti la fel,suntem unici cu trairile si piticii nostii pe creier.Fiecare recuperare e unica,merge brici cu Programul de 24 de ore si stii ca daca ai dat-o de gard poti sa o iei de la capat.
Boala de adictie,de care cu onor sufar,ii mult mai imbarligata de cum credeam si are mai multe aspecte.Am shimbat multi ''stapani'' de-a lungul vremii,ideea ii sa recunosti problema si sa stii ce ai de facut.

Alt aspect este umorul...radeti cat de mult ficiori.Abstinenta e mult mai frumoasa daca mai faci haz de necaz.
@Iliuta-Multam prietene de dedicatie!Pai daca noi nu ne lamultianicim atunci cine? Ce straniu,o dedicatie pentru aniversare a unui alcoolic cantata de saraca Angela Ciochina,tanti care a murit cu ciroza si paralizata din cauza alcoolului.
@ Multumesc Styx,multumesc pentru tot ceea ce faci.Ce mi-o placut la tine,e ca esti destupat la minte si nu faci parte din aripa habotnica a AA-ului,ci din cea liberala.
@ Sarumana Frau Free!Am priceput,sed bland,iau cu pita si multa apa.Totusi ce-a mai pretioasa invatatura de la tine ramane aia cu ''Dani,las' ca a fi cumva,ca sa nu fie nicicum inca n-o fost pana acum''
Chiparosilor va imbratzi si va doresc o ce vreti voi minunata!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Mihai »

bafta campionule , ramai asa cum esti :jos-palaria:
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Tudor.
Veteran
Veteran
Mesaje: 1113
Membru din: 24 Mai 2011, 12:53
Zile de abstinență: 30,06,2016
Ani de abstinență: 4 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Tudor. »

La multi ani Danisor.
Multumesc pentru sustinerea in momentele mele dificile.
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de colica zis alcoolica »

La multi ani Dani ! Iti doresc zile frumoase si senine , leatul meu mai mare :ranjet: !
:hug:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Dragii mei prieteni, vreau sa va doresc tuturor Sarbatori fericite,Lumina Ivierii sa va lumineze CALEA in suflet si in viata!
Hristos a inviat, din inima! :cuminte:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Ce ma supara Adminelu , pentru ca pina am gasit eu poza potrivita, n-am mai putut sa o postez la comentariul anterior. :ras: :ras: :ras: Adminel, te iert si-ti doresc din suflet un Paste fericit, alaturi de cei dragi! :hug: :jos-palaria:

Danisor, m-am gindit bine si am decis ca asta sa fie si topicelul meu, adica casuta mea. :surprins: Vezi ca daca ma super, il rog pe Adminel sa-l inchida. :ras: :ras: :ras: :ras:

Ok,acum am sa termin ceea ce aveam de spus atasind pozisoara pe care am cautat-o. :zambetoi: :cuminte:

Doamne ajuta tuturor! :cuminte:
13006531_1085657224823847_5412227092725999962_n.jpg
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Danisor salut,fii atent ca am fost astazi la grupul meu AA pentru ca eram foarte bucuros si mi-a placut tare mult ceea ce am auzit si-mi face placere sa impartasesc cu tine, cu voi! :wink: Te-am sunat dar nu erai. :surprins:
Cel care a tinut sedinta avea 28 de ani de abstinenta si dupa cum arata cred ca s-a apucat de baut de pe la 10 ani. :ras: :ras: :jos-palaria:
N-am sa povestesc mult ci doar concluzia pe care am tras-o pentru mine si mi-a placut :Dumnezeu ne-a creat liberi si avem in viata sansa de a alege ce vrem sa facem cu viata noastra. :cuminte:
Am inteles ca avem libertatea de a lege drumul spre "munte" sau drumul spre"lac" si depinde numai de noi incotro vrem sa ajungem. :surprins: Dumnezeu nu ne va spune , "ia-o la stinga sau la drepta", ci eu sunt cel care aleg directia. :wink: Acum eu am ales ce-i bun pentru mine si fiindu-mi mie bine le este bine tuturor celor din jurul meu. :zambetoi: Am fost ajutat sa aleg directia buna de catre voi, prietenii mei, deoarece Dumnezeu lucreaza prin oameni. :cuminte:
Si am mai concluzionat eu mai Danisor, ca numai conectat cu Puterea mea Superioara, care pentru mine este Dumnezeu, am putut si pot sa fac ceea ce fac... :cuminte: :zambetoi:
No , sa auzim numai de bine! :zambetoi:

Iti multumesc Doamne, va multumesc, prieteni! :zambetoi:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Iliutzuuu!Servus!Doara nu mi te-ai botosit ca vorbesti singur ca televizorul.Ba,mai mult mai meri si prin vecini la Lupica,ca sa stii o treaba :ras:
Te imbrazti cu drag in viziunea lui Bill
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Scrie răspuns