021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de ilyuta »

:ras: :ras: :ras: :ras: :ras: :ras: :ras: Multumesc mult, Styxisor prieten drag! :hug: :hug: :ras: :ras:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de ilyuta »

Old TUDOREL, m-am gindit sa dedic melodia asta superba, tuturor celor care m-au ajutat sa devin abstinent, incepind cu tine! :cuminte: :hug:

https://www.youtube.com/watch?v=a0hFZPvanMs
Nume anterior: ilyuta
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de colica zis alcoolica »

Salut Tudor !
Iti multumesc pentru sugestia ta ,, scrie si incearca sa ajuti pe ceilalti in aceiasi situatie (aici alcoolism )din toata inima ta si cat poti , chiar daca esti de putin timp ai mai mult decat cel in prima zi ,pentru ca asa te ajuti de fapt pe tine sa iti pastrezi abstinenta ! " :jos-palaria:
"Doar dand poti pastra "
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Airam »

Buna dimineata,
Sunt Maria, imi doresc sa nu mai beau, m-ar ajuta daca as putea vorbi cu cineva despre problema mea. Va multumesc.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Buna, AIRAM !

Sunt Tudor , sunt abstinent la alcool de cativa ani frumosi si membru AA .
Ma bcur ca ai ales sa faci o schimbare in viata ta renuntand la sclavia alcoolului.
SI TU AI SA REUSESTI .
"Numai tu poti reusi dar nu poti singur(a)"
Daca iti doresti abstinenta si doresti ajutorul poti sa suni la nr de teleofon lasate de DANI scriei lui sau mie ori la amandoi si vom gasi o cale sa vorbit si sa iti aratam ce ne-a ajutat in abstinenta.
Adresa mea de mail este [...]
Citeste "povestile "celor care reusesc in abstinenta .
Nimeni nu a spus ca este usor insa nu este imposibil sa intri in abstinenta sa traiesti o viata daca nu fericita macar multumita.
Sunt multe informatii de asimilat si pus in practica dar in timp le vei folosi cu succesc ca noi celilati.

Iti urez succes si o viata in abstinenta linistita

Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de ilyuta »

Buna dimineata TUDOR, salutare tuturor!
Multumesc mult pentru urari si toate acestea n-ar fi fost posibile daca nu te-as fi intilnit...Parca a fost ieri, cind la strigatul meu disperat ai raspuns cu blindete, rabdare si intelepciune si spun asta pentru ca ai inteles cum sunt eu.Nimeni nu se aseamana cu celalat si ai avut rabdarea si ai crezut in mine si cred eu ca nu te-am dezamagit...
Ce sa spun, parca as trai un vis si sunt atit de constient ca am invatat sa traiesc datorita tie, datorita voua tuturor, invatind aici pe forum cum sa gestionez orice situatie, cit de rea sau cit de buna ar fi...
Voi multumi inca odata , ca in fiecare zi lui Dumnezeu, tie si tuturor prietenilor de pe forum pentru cel care sunt eu ASTAZI. :hug: :jos-palaria: :cuminte:
Nu in ultimul rind,o imbratisez si o pup pe Lili. :hug: :jos-palaria:
Va iubesc, dragii mei prieteni! :hug:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Bună, Ilyuta!
Și noi te iubim!
Ne-ar plăcea tare mult sa ne revedem!
Poate vi la Conferința AA de săptămâna viitoare .
https://m.facebook.com/noiinsine/
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Airam »

Buna ziua Tudor,
Ce inseamna codependent?
O zi frumoasa iti doresc.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Airam scrie:Buna ziua Tudor,
Ce inseamna codependent?
O zi frumoasa iti doresc.
Buna ,Maria !
Codependent este (sunt codependenti) ce (cei care traieste (traiesc)in preajma unei persoane care sufera de o adictie.
Codependentul si el este un suferind pentru ca el "se tranforma " in timp si de cele mai multe ori devine cel care crede ca trebuie sa aibe grija de adict (dependent de alcool , droguri , etc).El ea, sufera de "nevoia de control"
" https://codependenta.wordpress.com/ce-e ... ependenta/"
.

Exista programe "de recuperare" si pentru codependenti
Iata o gluma (acum dupa 8 ani de abstinenta)
Sotia mea era si este o persoana codependenta perfecta, sufera de "nevoia de control".Cand vorbim la telefon prima data ma intreaba :
Ce faci ?!!! Unde esti ?!!1 :zambet:
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Airam »

Multumesc Tudor.
Scrie răspuns