021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O sotie disperata

Aici puteti povesti experientele personale.
Surdu alina
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 15 Apr 2017, 20:30

O sotie disperata

Mesaj de Surdu alina »

Buna seara, ma numesc alina , am 35 de ani si sunt sotie de alcoolic cu toate ca el nu vrea sa recunoasca. Suntem intr-o situatie ffff dificila din punct de vedere pshiic, financiar.... . De 6 ani suntem plecat in strainatate si acum ne-am decis sa ne intoarcem acasa ptr ca zice el ca se vindeca , ca are nevoie sa mearga acasa. Eu nu il cred , ptr ca acasa o sa fie tot mai greu cand o sa se termine bani. In Romania viata mi se pare grea. Sunt fff disperata ptr ca incep sa ma consider eu vinovata de tot ce se intampla. Imi este sila de mine. Poate ma ajuta cine care trece sau a trecut prin asa ceva. Va multumesc!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: O sotie disperat

Mesaj de styx »

Bună Alina si bine ai venit!
Nu stiu cu ce te pot ajuta eu dar iti recomand cu căldură să iei legatura cu doamnele din Al-Anon, ele au trecut sau chiar trec în acest moment prin ce treci si tu si au toate pârghille si bunăvoința de a te sprijini să-ți găsesti linistea si de ce nu? să gestionezi situatia... mai jos ai un link către Al -anon... Din păcate sotul tău nu poate fi ajutat decât dacă doreste el acest lucru...
Iată link-ul https://alanonromania.wordpress.com/
sau aici http://www.aaforum.ro/forumdisplay.php?fid=51
întâlniri online Al-anon - joia ora 21.00 https://zoom.us/j/4910131059 meeting ID: 491-013-1059

Sărbători linistite!

P:S. Dacă ai nevoie de mai multe detalii si/sau doresti sa intri online si vrei sa fii pusă in legatura cu cineva de acolo, îmi poti scrie un mail la adresa de la semnatura, ajunge doar la mine fără a fi vazut de altcineva.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Surdu alina
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 15 Apr 2017, 20:30

Re: O sotie disperat

Mesaj de Surdu alina »

Multumesc frumos, ptr primire. O sa incerc sa vb si cu el poate reusesc sa il conving sa se inscrie si el.
Paste fericit!
Surdu alina
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 15 Apr 2017, 20:30

Re: O sotie disperat

Mesaj de Surdu alina »

Buna ziua, vroiam sa comunic ca acum suntem mai bine, nu stiu cat timp va dura dar ma rog la dumnezeu sa ii dea putere. Momentan isi continua tratamentul. Vroiam sa intreb daca stie cineva daca exista ceva intalnirii AA la galati sau braila? Multumesc. O zi buna! Ma poate cineva sfatui cum sa procedez acum ca sa il sutin in lupta asta?
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: O sotie disperat

Mesaj de styx »

Bună Alina!
Mă bucur că sunteti mai bine si că sotul tău are de gand sa apeleze la ajutor. De curand s-a înfiintat un grup AA în Galati, nu am adresa lui încă, dar am numărul de telefon al celui care se ocupă de grup. Daca îmi scrii un mail pe adresa de la semnatură respectiv aici: http://www.abstinenta.com/424379909 am să-ti trimit un mail cu numarul de telefon si apoi persoana respectivă o să-ti dea toate detaliile de care ai nevoie. Sper sa fie de folos! La Brăila poti apela la Aliat, este acolo prietenul nostru Asido.
Zi linistită!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: O sotie disperat

Mesaj de styx »

Servus Alina!
Revin cu un update, între timp am făcut rost de adresa grupului AA din Galati...
Strada Victor Papilian, nr. 7 Bis, Micro 40, în incinta bisericii, poti intreba acolo si te indruma ei. Ramane valabila si oferta cu mailul pt nr de contact.
Zi bună”
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Surdu alina
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 15 Apr 2017, 20:30

Re: O sotie disperat

Mesaj de Surdu alina »

Multumesc din suflet! Sa dea domnul sa ajungem cu bine acasa. O zi buna tuturor!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: O sotie disperata

Mesaj de admin »

Buna Alina,
Tine-ne la curent sa stim cum mai sunteti.
Ne poti suna si la 021.9335, de luni pana vineri 10.00-17.00. Tarif normal.
Multa sanatate,
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Scrie răspuns