021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Am recazut!

Aici puteti povesti experientele personale.

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Am recazut!

Mesajde styx » 08 Apr 2017, 12:09

Cala scrie: Daca tu spui "nu pot", Dumnezeu spune "da-mi mana, eu pot".

Bună Cala! mare dreptate ai!
Zi zenină!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

sorel
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sorel » 13 Apr 2017, 14:39

Ma rog lui Dumnezeu sa poti Cala!Doamne ajuta!Cu drag,Sorel alcolic!

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 13 Apr 2017, 15:28

Buna Cala din experienta mea eu nu am putut bea controlat:nu se poate putin gravida, ori esti ori nu...😂😂😂😂 Scuze!😉

In fine, sunt sigur ca cei care pot bea controlat insa, nu sunt alcoolici si deci este ok sa conmsume din cind in cind.Zic si eu si este numai parerea mea.😉
Paste fericit tuturor si va spun eu cu mina pe inima ca poti fi intr-adevar fericit si fara alcool...😇😌👍

Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

catalinul
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde catalinul » 13 Apr 2017, 19:07

Sarbatori fericite cu multa apa rece pe masa, Cala! Iti tin pumnii

Sunt autorul acestui subiect
Cala
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Cala » 18 Apr 2017, 09:44

Buna ziua, oameni buni! In ziua de Pasti si a doua zi de Pasti nu am baut deloc. Am mancat, am dormit destul de mult, am fost in vizita la parinti. Astazi am inceput serviciul si seful ne-a propus sa stam la un pahar de vorba cu cozonac si oua. I-am raspuns ca nu pot sa beau, i-au antibiotic pentru masea 😃. Am trecut de o ispita.
Oricum ar fi, azi nu beau.
O zi frumoasa!
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 18 Apr 2017, 10:23

Felicitari Cala!
Ai procedat foarte bine! Îți multumesc pentru abstinenta mea!
Zi senină!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 20 Apr 2017, 10:46

Buna Cala, e super ca ai trecut peste sarbatori cu bine. Felicitari si la mai mare!
Cu drag, Catalin

catalinul
Veteran
Veteran

Mesajde catalinul » 21 Apr 2017, 20:07

Cala, ma bucur mult ca ai ramas alaturi de noi. Sper ca Luca e si el ok. Un weekend cu bucurii!

Sunt autorul acestui subiect
Cala
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Cala » 21 Apr 2017, 20:26

Hei, buna Catalin! Da, sunt foarte severa cu mine. Din pacate weekend- ul, pentru mine va fi compus dintr-o singura zi, Duminica. Maine lucrez. O seara placuta si un weekend linistit!
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 21 Apr 2017, 23:50

Buna seara Cala si eu cred ca atunci cind incetam a mai dori sa fim copii, ii bai...Eu la creier, slava Domnului, sunt f tinar...😉😂😂😂
Pai cu fb-ul la noi este invers, ce vrei tu de la mine care acum citiva ani tineam mousul invers si cind il miscam in sus img merge
in jos si invers, de am spus ca este sf pt mine claculatorul...😂😂😂
Eiii, la noi jum mea este experta dar nu pot accepta sa vad prea multi feti frumosi in lista cu toate ca prin natura afacerii ei ar avea motive sa-i aiba.Eu i-am verificat pe absolut toti si cei pe care am considerat eu ca nu corespund i-am delete.😂😂Plus ca nu mai are voie sa mai accepte pe cineva fara sa ma intrebe pe mine.😂😂

OK, hai sa caut la topicul meu ceva dintre povestirile mele adevarate din trecut de pe Forum,ca sa te fac sa rizi:

Re: Eu sunt Ilie!
Postby ilie » 26 Feb 2012, 18:43

Salutare tuturor!

😂😂😂😂😂 , eu va marturisesc ca nu am mai ris cit rid cu voi, de ani de zile.Chiar iesind din dus,mi-am pus halatul :oops: , ca sa nu va las imaginatia sa zboare, uitindu-ma in oglinda si curatindu-ma in urechi mi-a venit sa rid atit de tare si cu pofta, stiti voi, risul acela descatusat, plin de pofta de viata al alcoolicului in recuperare(SPER), deoarece mi-am adus aminte de un episod.Intr-una dintre serile mele bahice, ca de obicei m-am dus cu "materialul" in camera cu calculatorul ca sa ascult muzica.Mi-am pus castile pe urechi, deoarece ei i-am zis aluia care ni l-a instalat , ca nu avem nevoie de boxe, stiind ca eu baut fiind
mereu , dau muzica prea tare si o supar pe nevasta-mea.Zis si facut.Am terminat cu muzica clasica si incalzitt fiind, am trecut
la muzica usoara.Sa ma fi vazut in acele timpuri, ca mie imi place sa si dansez, dupa cum stiti cum stateam aplecat inspre calculator , "ca" fierele sunt cam scurte de la casti si trebuia sa tin pasul cu muzica.In fine am gasit eu o melodie fantastica cu DALIDA si se numeste "Darla, dirladada!" si mi-a placut atit de tare, incit , cu castile date la maxim cred ca am ascultat-o de 100 de ori, cel putin.O chemam intruna si pe nevasta-mea sa se bucure si ea si nu stiu de ce ea era cam reticienta, ba a venit de citeva ori si pe urma s-a suparat si n-a mai venit.Dar fericirea mea n-a durat mult, deoarece a 2-a zi am constatat ca am probleme la urechea stinga.Nu rideti, ca am cautat disperat metode naturiste sa-mi repar urechea.Documentindu-ma, am citit pe net nu numai canu te poti cura singur dar daca nu ma duc la dr pot sa ramin surd.Si asa a fost, am fost la medic si aveam timpanul fisurat si aveam niste dureri cumplite.Intrebindu-ma ce am facut, ca era i toiul verii si o caldura torida, i-am zis ca probabil am racit, de s-a uitat curios la mine si nu a putut explica cauza.In orice caz, tot pe net am citit ca se poate intimpla asta in diferite meserii din cauza zgomotului prea puternic.de!Si a fi alcoolic e o meserie si una cu mari riscuriIn incheiere,char va recoman
sa ascultati si voi melodia Lui Dalida, Darla, dirladada, pentru ca este foarte frumoasa!
tps://www.youtube.com/watch?v=GKl-EKZkaWU

Va imbratisez pe toti si va doresc o seara minunata in continuare.

Iti multumesc Doamne si pentru ziua de azi, iti multumesc TUDOR, va multumesc prieteni ca existati!"

Cam asta sunt eu, Cala si acum dar fara alcool!😉🙂
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “PREZENTATI-VA”