021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Cala
Veteran
Veteran
Mesaje: 204
Membru din: 10 Mar 2017, 11:22

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Cala »

Buna Dani! La multi ani abstinenti! Si cum ai petrecut implinirea celor 5 anisori😃, un tortulet, ceva? Foarte tare poza.
Zi senina!
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Mihai »

Salutare , ma bucur sa văd atât de multă activitate pe forum, chiar era nevoie de un nou val tânăr pe forumul Alcohelp!
Entuziasm și bucurie citesc aici, salutari celor noi veniți, keep going prieteni!

Dani, mulți ani fericiți și sănătoși iți doresc, ești super tare!


Danstop, iți doresc sa te bucuri de nou ta viață!

Spor,

Mihai.
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Cala
Veteran
Veteran
Mesaje: 204
Membru din: 10 Mar 2017, 11:22

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Cala »

Buna Mihai! Bine ai revenit! Chiar ma gandeam, oare de ce oamenii abstinenti nu mai sunt activi pe forum? Avem nevoie de voi, noi, cei incepatori.
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitari Dani pentru cei 5 ani de abstinenta , iti doresc multi , multi de-acum inainte , o zi , pe rand !
DanStop , la multi ani si tie si felicitari pentru abstinenta ta !

Dani , tu parca ai facut si tu ceva zeci de ani de casatorie .
Zilele trecute un coleg de grup a facut 32 de ani de casatorie cu sotia lui.
Mi-am adus aminte(parca de la Freedom) de tanarul in abstinenta cu cateva zile care se uita admirativ la un veteran cu zeci de ani de abstinenta si cel cu abstinenta de ani de zile ii spune ca , ca sa ajunga si el la acei ani nu trebuie sa indeplineasca decat 2 conditii:
1 -sa nu bei !😇
2 -sa nu mori !😁

Asa si eu i-am spus colegului ca eu trebuie sa indeplinesc 3 conditii ca sa ajung la anii lui de casatorie :
1- sa nu divortez
2 - sa nu murim
3 - sa ma casatoresc 😂

Fratilor , inca o data la multi ani si bune 24 de ore !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Ambasador »

Felicitari Dani pentru cei cinci ani de abstinenta! Doamne, asta da vointa!

Esti un exemplu pentru noi toti. Iti multumim!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de staval »

La multi ani in seninatate, Dani!
Mi-a fost dor de verva ta si ...am intrat sa-ti multumesc! Pentru ca esti aici si ai fost parte din forumul asta cere ne-a salvat.
Sa auzim numai de bine!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Multumesc frumos pentru urari!
Scriu aici pentru ca mi-i mai bine daca scriu...mai bine zis firea mea de tip adictiv o ia pe dealuri.Bun,dar ce sa scriu...am intrat astazi aici ca sa va spun ca n-am nimic de zis :)...nuuu,ca pe asta am mai spus-o...ce naibii sa scriu ca am scris de-a lungul vremii vreo 4000-5000 de mesaje pe aici,mi-e greu sa nu ma repet.Pot sa zic si ca Ilie ''paralel cu alcoolul''...''pentru cinspe minute de nu se merita'' Am fost rau aicea...ba Ilie totdeauna m-o enervat faza cu pentru ''cinspe minute'',ii treaba ta ca tu poti numa cinspe minute ;) ,dar eu beam timp de vreo doua ore si inca opt eram anesteziat,zen.Total zece ore!Pana aicea era brici,problema ii cu celelalte ore...calvarul...

Ziceam ca firea mea de tip adictiv o ia pe dealuri,sa va explic,am ajuns campion mondial pe sate la uitat la seriale si numa acum de cand sunt gospodin m-o apucat...nu stiu cat puteti voi sa va uitati la teveu dar eu pot...trazni-l-ar...am putut sa ma imbat cu filme.Eram chiaun de cap la un moment dat...no,va las acum ca i-o venit testul ADN la personajul principal sa vada daca Deniz ii a lui... :)
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Ambasador »

😆
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Alte doua povesti:

A lucrat pentru ministrul Apararii, dar a ajuns sa piarda totul. "Cand esti alcoolic, esti un om inchis intr-o sticla"

http://stirileprotv.ro/boala-din-pahar/ ... ticla.html

Povestea lui Nelu Muzicuta, barbatul care a pierdut totul din cauza alcoolului. Cum i-a salvat viata instrumentul muzical

http://stirileprotv.ro/boala-din-pahar/ ... zical.html

Peseu:
Ma,care esti mai destupat la minte...nu-mi spui si mie cum sa imi reactivez zambaretii
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Am crezut ca mi-o furat careva ''ziua minunata''...cand colo topicul meu era la pagina doi.Sa va zic ceva...ce Frantz sa va zic...da...am vazut o stire la Pro Tv cu unul care a jefuit o banca si l-au prins si mi-am adus aminte de Tomitza.Intamplarea se petrece acum vreo cinspe ani,deci: Tomitza era un prieten bun de al meu si lucra ca subofiter la Politia Transporturi.Tanar,destept...facea si ASE-ul,deja era in anul trei,,,se insurase de curand si astepta un copil.Toate planetele erau aliniate sa fie Tomitza fericit...numai ca ficiorul avea un bai...bai mare...era dependent de jocuri electronice.Atunci nu prea era o problema daca juca in timpul serviciului mai ales in tinuta de militian asa ca dai Tomitza si lupta! Azi asa maine asa...s-o mai indatorat...s-o bagat si in banii castigati la nunta,deci problema mare.Cum s-o gandit el sa o rezolve? Intr-o noapte,in timpul serviciului,cu arma din dotare si cu o cagula pe cap a incercat sa jefuiasca o casa de schimb valutar.L-au prins atunci pe loc...Urmarea:Tomitza a fost condamnat la sapte ani de puscarie,unde banuiesc ca n-o avut viata buna ca detinutii nu-i iubesc pe politisti...facultatea s-o dus...nevasta si ea a divortat...imi aduc aminte numai de figura trista a lui taica-su cand mergea cu pachet la el la Gherla...dependente care distrug vieti.
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Scrie răspuns