021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

o saptamana de cosmar

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de Ambasador »

Iti multumim Catalin pentru indemnul frumos! Ader la el.😀 Oamenii raman mult mai sanatosi gandind si traind pozitiv.
O duminica in dragoste si armonie va doresc!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
catalin87
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 28 Ian 2017, 11:20
Zile de abstinență: 26,05,2017

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de catalin87 »

va salut si va urez de la inceput o zi de sarbatoare plina de fericire si ganduri bune,dupa acest wekeend viziunea mea spre viitor a devenit si mai larga,noi ganduri si sperante,care cu timpul si foarte multa munca vor deveni realitate,in concluzie fericirea si starea de bine dau nastere unor ganduri despre noi insine si cum am dori sa fim in aceasta viata,o zi senina tuturor
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de Airam »

Felicitari Cataline, pentru gandurile bune care le ai. Iti doresc sa fii fericit si multumit de tine. Incearca sa fii tu doar multumit de tine si o sa fie bine.
catalin87
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 28 Ian 2017, 11:20
Zile de abstinență: 26,05,2017

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de catalin87 »

buna dimineata,sa va impartasesc un sacrificiu pe care il fac astazi pentru binele si fericirea mea si a iubitei mele,este prima zi de munca intr-un loc oribil"croitorie"eu fiind mecanic auto,fac asta de nevoie si dupa cum ziceam sacrific totul din mine pentru abstinenta si fericirea din casa si cuplu,deci am renuntat la orgoliu,mandrie si altele,macar acolo nu e ca la service, nu se bea...ma ajuta...va fi foarte dificil primele zile dar am ganduri pozitive si stiu ca va fi bine pentru aceasta perioada critica daca o pot numi asa,pana voi atinge acel prag al intelepciunii si constientizarii,controlulului absolut pe toate deciziile si actiunile mele cred ca e foarte bine sa stau "putin izolat "de locurile de munca tentante.....am invatat din aceste baute si probleme cauzate de mine si bautura ca pe zi ce trece trebuie sa devin un om din ce in ce mai bun,mai optimist,mai cu chef de viata si cu mine dar si cu cei din jur si sa invat sa fiu acel om care imi doresc sa fiu,nu ce vrea lumea sa vada,sa fiu autentic,sa fiu eu...!viziunea mea despre viitor este mai ampla,prin aceste experiente de viata am descoperit ceva in mine,o dorinta de a-i ajuta mai mult pe cei nevoiasi,pe cei ce aleg o cale gresita,sa salvez daca imi sta in putiinta vietile celor ca mine,caci daca eu la randul meu nu eram salvat de acest viciu probabil eram mort...va urez o zi senina si fericire
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de Airam »

Multumim Catalin si spor la noul loc de munca.
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de colica zis alcoolica »

Ce frumos ai scris , Catalin, multumesc !
....am invatat din aceste baute si probleme cauzate de mine si bautura ca pe zi ce trece trebuie sa devin un om din ce in ce mai bun,mai optimist,mai cu chef de viata si cu mine dar si cu cei din jur si sa invat sa fiu acel om care imi doresc sa fiu,nu ce vrea lumea sa vada,sa fiu autentic,sa fiu eu
Doamne ajuta in noul loc de munca !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de Airam »

Nu e chiar in regula, daca cineva iti da o palma, tu sa intorci si celalalt obraz. Nu dai inapoi, ca esti m-ai destept, dar iti exprimi civilizat nemultumirea. Nu acumulezi nemultumiri, te exteriorizezi calm.
O zi faina Ilie.
catalin87
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 28 Ian 2017, 11:20
Zile de abstinență: 26,05,2017

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de catalin87 »

va salut si sincer am ramas impesionat de felicitarile primite,dar nu ma culc pe o ureche ca laudele nu imi vor pastra abstinenta,mai am foarte mult de munca si foarte multe de schimbat si renuntat la mine sa devin cea ce vreau cu adevarat,un om onest cu sine,sincer si stabil pe decizii si viata,va urez numai bine
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de Airam »

😘
catalin87
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 28 Ian 2017, 11:20
Zile de abstinență: 26,05,2017

Re: o saptamana de cosmar

Mesaj de catalin87 »

salutare,uau...ce dura e realitatea si cat de nasol ma poate face sa ma simt,dar asta e am comis-o si acum tre`sa suport si consecintele si adevarul,orice actiune are si urmari,saptamana asta am avut niste discutii pot zice foarte crude cu prietena mea,imi zicea de cat de egoist,de lasator si nepasator etc...am fost in ultima vreme,cum am reusit de nu mai are pic de incredere in mine.Acum cand simt cu adevarat ca vreau cu orice pret sa fiu bine,din pacate nu cred ca mai am cu cine,dar totusi sunt constient ca indiferent de situatie trebuie sa merg inainte cu schimbarile pentru ca asta imi doresc cu adevarat,chiar imi zicea la un moment dat ca nu crede ca mai are rost sa fim impreuna ca oricum nu stie daca va mai avea vreodata incredere in mine,pur si simplu mi se taiase respiratia si miau dat lacrimile instant,evident nu am fost crezut ca chiar ma doare ca [...] si acele lacrimi nu erau de intimidare ci veneau de undeva din adancul inimii mele ciuruite,oricum nu ma asteptam la mangaieri ca nu le merit pt ce am facut,sunt pe cale sa risc absolut si relatia cu ea,imi vorbea de faptul ca poate peste ceva timp nu se stie cat,e posibil sa imi zica sa ne despartim ca nu mai are nici un rost relatia noastra,nu mai poate avea incredere vreodata in mine,am fost de acord,imi doresc aceasta schimbare iar daca ea ajunge la acea concluzie eu nu vreau sa o trag inapoi de la fericire,raman optimist,viata are urcusuri coborasuri sau caderi destul de dureroase,dar cu munca,cu lupta voi iesi si eu la lumina intr-o zi,sunt increzator ca orice ste posibil de realizat cu multa vointa,sunt momentele alea acum la mine cand sunt incercat la limita daca cedez sau nu.Nu ma mai las invins,ma tin si cu dintii de ultimul firisor de par care mi-a mai ramas,este prea frumoasa senzatia atunci cand sunt privit cu drag,parca m-am indragostit de ea si nu vreau sa o mai las,daca mai e cineva sau a mai fost in asa o situatie,cum ati depasit-o?va multumesc si un wekeend placut tuturor
Scrie răspuns