021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Airam »

😌
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Servus ficiori si domnite!Tulai cald ii...daca bag in acvariu la pesti vreo doi morcovi,o ceapa si un pic de leustean ii gata borsul de peste(aici trebuia un zambilici dar nu stiu pe unde s-or ascuns).Imi aduc aminte de perioada cand eram consumator fruntas ca puteau sa fie patruzeci de grade afara ca eu tot vodca beam...poate ca mai bagam o bere de la gheata de control,dar baza era taria...brrr!...scriu asta ca sa nu uiti Darie.
In rest ce sa va zic...nu mai vreau sa mut muntii ca nu ma mai deranjeaza unde sunt...nu mai vreau sa conving pe nimeni sa intre in abstinenta ca degeaba o fac pana nu-i omu' copt si stelele aliniate deasupra lui...asa ca sanatate si la vara cald ;)

Daca n-ati zambit astazi:
Jurnalistul înflăcărat încercând să descopere pasiunile truditorilor patriei ajunge la o stână izolataă în creştet de munte:
- Bade, ce pasiune ai mata? Cu ce îţi mai îmbunezi şederea departe de lume?
- N‘apoi dom‘le dragă, mie îmi place să fumez!
- Şi puteţi fuma în creştet de munte cu toate treburile pe care le aveţi de făcut?
- Da‘ ba bine că nu! Doară când ploua mi se stinge ţigara, că altfel îi tare fain să şezi la o ţigare şi să priveşti mioarele.
- Alte pasiuni mai ai bade?
- N‘apoi dom‘le dragă, mie îmi place p*zda! Da‘ îi aşa de faină de m-aş arunca cu totul în ea, numai capul mi l-aş lăsa afară.
- Dar de ce?
- Ca să fumez! :ras: :ras:

Peseu:M-o sunat Iliutza.ii bine mersi,in sevraj de forum...numa destele i s-o umflat ca nu are net si nu poate scrie,in rest ii la semne,tzacanit cum il stiti
Pesedoi:Mi-o trebuit sa ma miaun de caldura...o venit acum o mandra de furtuna...mai povestim daca nu ma ia apa
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Cala
Veteran
Veteran
Mesaje: 204
Membru din: 10 Mar 2017, 11:22

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Cala »

Ziua buna, Dani! Esti tare haios (bors de peste in acvariu 😂). Tine-o asa, sa ne mai descretesti si noua fruntile 😀
Cu drag,
Cala.
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Salut Iliutza!...Salut everybody!
Iliutza,ai terminat de intabulat abstinenta?(ultima data cand am vorbit cu berbecu de Ilie era la notar cu Ovidiu...deductie logica intabulau/legalizau abstinente)...oare la moldoveni tre' sa meri la notar sa ti se recunoasca abstinenta din afara tarii? ;)
Gata cu gluma...am gasit in ziar un articol in care se arata cum se vindeca alcoolismul:

Descoperire BOMBĂ: Alcoolismul poate fi vindecat cu ajutorul... drogurilor
http://www.stiripesurse.ro/descoperire- ... 06183.html
Si dupa aia de droguri cum te lasi...cu alcool? Nu comentez daca ii bine sau rau ce zic aia acolo,numa daca as face o comparatie ar fi:''s-a descoperit cum sa salvezi sinucigasii care vor sa se spanzure...le dai un pistol ca sa se impuste in cap''
Mersi de vizita Cala,uite o dedicatie pentru tine:
https://www.youtube.com/watch?v=5a0juQ0 ... X4&index=3
Pare saracu Bryan imbracat de la second hand ca-i camasa cu tri numere mai mare...dar canta dumnezeieste
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de styx »

Camarade, vorba lui Iliută, ce mai faci?🤓
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Ioi Ilie,ca mult il mai pomenesti tu pe Danisoru...fute-l-ai...dar lasa ca rezolvam cazul alta data ca acuma is pe rosu...pe cod rosu de canicula.
Imagine
Am un nou prieten...un greiere.S-a aciuat in balcon printr-o jardiniera de flori si face ce stie el mai bine...CANTA!Va intrebati...ei,cat poate sa cante un greiere?Pai,canta prostu naibii toata noaptea...cri cri cri...daca ii trag un sut in jardiniera tace o juma de minut si apoi incepe iar...si cum ii cald si nu poti inchide usa de la balcon musai sa te obisnuiesti si sa exersezi termenul de acceptare.Glumesc...ca mi-i drag greierul(acum cand doarme i-am pus ACDC la maxim),daca il gasesc vreodata nu-l omor...il arunc la vecin...sa se bucure si el.
Cam atat ficiori...ca s-o deschis sezonul la antolzi si trebuie sa prestez.Ce-s aia antolzi? Participantii la Untold.
Senchiu de intrebare Styx.
V-am pupat pe portofel!
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Cala
Veteran
Veteran
Mesaje: 204
Membru din: 10 Mar 2017, 11:22

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Cala »

Buna Dani. Doamne, ce ma mai faci sa rad si tu Ilie la fel. Un lucru este sigur, norocul meu ca am descoperit acest forum cu atatia prieteni virtuali caci altfel nu stiu ce m-as fi facut. Va multumesc ca existati.
Va imbratisez!
"Am descoperit că, dacă iubești viața, și viața te va iubi pe tine" Arthur Rubinstein
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de styx »

Camarade... chapeu!
Hâtru ca de obicei!
Trăiti-ar greierasu! 😀
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Ambasador »

😂
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Multumesc Ilie ca m-ai scos de la naftalina.Salut ficiori si domnite!
Nu stiu ce as putea scrie pe aici si ce ar invata Gradi de la mine ca numa' magarii am in cap si numai de rele ar invata de la mine.Ma incadrez foarte frumos la categoria ''asa nu se face o recuperare''...ideea ii ca n-am baut de cinci ani si jumatate si daca o mai iau prin balarii sper sa si ies din ele.
Iliutza asa tacanit si aiurit cum esti sa stii ca ai avut o importanta foarte mare pentru forumul Alcohelp,fara tine murea de mult.Old Tudor si Asido (mai ales lupta de idei dintre ei) au fost foarte folositori la startul Alcohelp,primii ani...dar mentinerea i se datoreaza lui Ilie.Cine vorbea singur ca televizorul zile intregi,cine avea o energie si o copilarie(naivitate in sensul bun) in gandire.Keep going tat asa Ilie,tot respectul...uite si doua dedicatii pentru tine,ca sa zambesti doua secunde.
https://www.youtube.com/watch?v=75h80DPpUTs
http://www.220.ro/funny/Cand-Mos-Craciu ... 4HJzyOM2k/
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Scrie răspuns