021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

La toți ni-i greu, dar nu la fel

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
luca
Senior
Senior
Mesaje: 179
Membru din: 04 Mai 2016, 14:29
Zile de abstinență: 06,11,2017

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de luca »

Așa am fost tratat de la început.
Dacă te simți bine, vrei mai multă exaltare, numai ca ce obținem e ceva artificial. Învăța să îți trăiești si gestionezi emoțiile in stare pura fără a aduga nimic artificial. Mihai
Avatar utilizator
luca
Senior
Senior
Mesaje: 179
Membru din: 04 Mai 2016, 14:29
Zile de abstinență: 06,11,2017

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de luca »

Cu siguranță nu prezinte interes.
Dacă te simți bine, vrei mai multă exaltare, numai ca ce obținem e ceva artificial. Învăța să îți trăiești si gestionezi emoțiile in stare pura fără a aduga nimic artificial. Mihai
Avatar utilizator
luca
Senior
Senior
Mesaje: 179
Membru din: 04 Mai 2016, 14:29
Zile de abstinență: 06,11,2017

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de luca »

Și acum sunt beat.
Dacă te simți bine, vrei mai multă exaltare, numai ca ce obținem e ceva artificial. Învăța să îți trăiești si gestionezi emoțiile in stare pura fără a aduga nimic artificial. Mihai
Avatar utilizator
luca
Senior
Senior
Mesaje: 179
Membru din: 04 Mai 2016, 14:29
Zile de abstinență: 06,11,2017

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de luca »

Pe cine interesează?
Dacă te simți bine, vrei mai multă exaltare, numai ca ce obținem e ceva artificial. Învăța să îți trăiești si gestionezi emoțiile in stare pura fără a aduga nimic artificial. Mihai
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de styx »

Salut Lucuță!
Îmi pare rău, dar cum aș putea eu să te ajut?!, mai ales că ai băut, aici ne povestim una alta dar abstinenta e a fiecăruia, nu putem să stăm abstinenti decât pentru noi...
Sper si mă rog să îți fie bine! dacă vrei pot face cumva sa ajungă nr meu de telefon la tine si când vrei putem vorbi. Alegerea e numai a ta...
Sănătate multă!
Ultima oară modificat 15 Oct 2017, 21:53 de către styx, modificat 1 dată în total.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de Ambasador »

Nu sunteti singuri. Ne intereseaza sa fim bine cu totii aici. Am observat ca in weekend activitatea de pe forum este in general mai redusa, de aceea probabil nu ati primit raspuns.

Luca, bautul aceasta sa fie doar acum daca s-ar putea! Iar maine, poate cu mai multa luciditate, vei reusi sa-i spui ADIO. Doar pentru o zi macar! Si apoi inca o zi, si tot asa.. Incearca de maine te rog. Nu inceta nicicand sa te salvezi. Intr-o buna zi vei reusi, vei vedea! E nevoie sa gasesti doar ACEL CEVA ce-ti va arata si cum sa reusesti.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 908
Membru din: 18 Sep 2011, 19:35
Zile de abstinență: 30,06,2015

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de lazarescu nicolae »

Salut Luca!Sunt Nicolae si sunt alcoolic abstinent de trei zile!
Forumul ne ajuta atata timp cat suntem abstinenti si ne dorim sa ramanem asa.
Am scris si eu beat si mi-a parut rau si mi-a fost rusine si am intrat in acel cerc vicios in care
m-am complacut doar cu bautura distrugatoare.
Ce am invatat de la forum este ca aici nu putem sa socializam cu bautura in fata.Pe facebok
ori pe alte forumuri cred ca da,dar aici nu ne este de folos.
O seara buna ati doresc cu sinceritate!
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de colica zis alcoolica »

Salut Luca ,
E târziu, toți avem probleme.
Mai mari sau mai mici.
Ale mele sunt cele mai mici pentru tine. Și cele mai mari pentru mine.
Salut Luca , într-un fel este adevarat ceea ce spui .
Sunt cele mai mari pentru ca sunt implicat emotional si atunci este si greu sa aflu vreo rezolvare si mai ales sa fiu impartial daca este legata problema si de alta persoana , de asta este bine sa vorbesc cu prietenii si sa cer o parere, doua .Styxulet deja ti-a spus de numere de telefon, este o terapie foarte utila si nu este nici un deranj , dimpotriva acel telefon ajuta deopotriva ambele persoane .
Este important sa impartasesc din problemele mele , asa poate aflu cum au trecut ceilalti prieteni prin probleme similare fara sa aiba nevoie de ajutor lichid , etc.
Te imbratisez Luca si iti doresc bune 24 de ore !
Colea , alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de Airam »

Buna dimineata Luca,
nu esti singur, dar asta depinde in primul rand de tine.
Te imbratisez cu drag.
Avatar utilizator
luca
Senior
Senior
Mesaje: 179
Membru din: 04 Mai 2016, 14:29
Zile de abstinență: 06,11,2017

Re: La toți ni-i greu, dar nu la fel

Mesaj de luca »

Buna dimineata tuturor,

multumesc tuturor pt incurajari si in acelasi timp imi cer scuze daca am suparat pe cineva.
au trecut 5 zile in care nu am baut.
ma simt bine, chiar foarte bine si acesta este un punct critic pentru mine.
adresa mea de mail este [...]

va doresc o zi minunata
Luca
Dacă te simți bine, vrei mai multă exaltare, numai ca ce obținem e ceva artificial. Învăța să îți trăiești si gestionezi emoțiile in stare pura fără a aduga nimic artificial. Mihai
Scrie răspuns