021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Intoarcerea la izvoare

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de styx »

Bravo măi Nicule!
Spor la treabă si să te întorci în țară sănătos și abstinent!

Drumuri bune!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 908
Membru din: 18 Sep 2011, 19:35
Zile de abstinență: 30,06,2015

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de lazarescu nicolae »

Mulțumesc Styx!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de Airam »

Nicule sa ai grija de tine, sa nu ai probleme si sa te intorci sanatos acasa.
lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 908
Membru din: 18 Sep 2011, 19:35
Zile de abstinență: 30,06,2015

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de lazarescu nicolae »

Mulțumesc Maria!
M-a încărcarc cu energie pozitivă încă de dimineața.cele mai mari probleme le am avut din cauza bauturii dar azi nu beau,așa ca orice problemuță as avea se va rezolva cu liniște și cu mult calm.asa e Iliuta nu mancarea conta ci pregătirea ei care se uda din belșugul cu bautura.mancarea nu mai conta ca m-a îmbătam și m-a uitam la oale.oale murdare,dureri decap și amintiri urate.oare de ce am încercat de atâtea ori sa pun mâna pe soba încinsă fărăsa m-a frig!nebunie cu siguranța.o zi buna dragilor!multumesc Iliuta!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de Ambasador »

Cat de hazos este Nicule, ma desfat pur si simplu cand te citesc! Imposibil sa nu-ti zambesc. Ma bucur ca existi aici. Esti sarea si piperul acestui forum. Ca tot vorbeai de tocanita.. !🍲 😁
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de Airam »

Sunt trista, am pus un cantec foarte drag mie, pe topicul meu si nu l-a ascultat nimeni.😌
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de Ambasador »

:(
Eu l-am ascultat Maria, chiar daca nu am comentat! :)
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de Airam »

😘😘😘
lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Mesaje: 908
Membru din: 18 Sep 2011, 19:35
Zile de abstinență: 30,06,2015

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de lazarescu nicolae »

Va mulțumesc fetelor pentru vizite!
Mulțumesc Pentru complimente Doruta dar eu nu m-a consider mare lucru,când m-a considera și alții la fel nu m-a deranjează.Sunt doar un bețiv care azi nu bea.In fiecare zi îmi doresc trei lucruri:sa nu beau,sa alerg și sa mănânc mai putin👨🏼🍳.pana acum mi-aiesit doarprima dorința,e bine și așa.
Îmi cer scuze Maria la tine,eu fiind in roaming nu pot sa deschid YouTube pentru ca îmi consuma mult net.sunt convins ca ai gusturi minunate in muzica.am downloadat și eu un snop de muzica,cât am fost acasă populară,bănățeana,motivațională de sala,lăutărească veche,moroșenească,colinde de Crăciun,folclor mixat,manele(doar guta) dar și Bach,de camera(ca vada lumea ca Sunt cult)🙈,hi,hi.am găsit și una de meditație care zicea ca dacă o ascult câștig și bani,interesant,trebuie sa o ascult mai des.😎.O seara buna dragilor și dragilor!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Intoarcerea la izvoare

Mesaj de Airam »

Ilie dragule, placerile nu se discuta, nu putem avea toti aceeasi gusturi, in materie de muzica. 😘
Nicusor dragule, pentru tine o doina, foarte draga mie.
https://www.youtube.com/watch?v=TiOvy_GfHNQ
Scrie răspuns