021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Aici puteti povesti experientele personale.
lorelay
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 13 Noi 2009, 08:13

AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de lorelay »

buna seara am o nedumerire am aflat despre acest sait la radio si cum am auzit de el mam inregistrat si eu.tot la radio spunea ceva de 10 teme pt cei cu probleme cu alcoolul.as vrea sa va rog sa imi explicati cum gasesc acele 10 teme ca nu reusesc sa dau deloc de ele.unde trebuie sa intru si ce trebie facut.va rog frumos daca se poate sa imi explicati pas cu pas sa fiu sigura ca le gasesc.va multumesc
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de admin »

http://www.alcohelp.ro/demo/ - la acest link se afla o demonstratie despre modul de inregistrare si parcurgere a celor 10 sedinte.
mult succes
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
lorelay
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 13 Noi 2009, 08:13

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de lorelay »

multumesc admin .Sper sa ma pot descurca ,sunt incepatoare pe internet si ma descurc mai greu ...Din fericire am o buna prietena mai tanara ca mine care ma mai ajuta uneori ,dar nu poate nici ea mereu ....Inca odata ,,multumesc ,,
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de admin »

Cu placere si alta data :) De asta suntem aici.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
vikydo
Boboc
Boboc
Mesaje: 5
Membru din: 17 Noi 2009, 20:52

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de vikydo »

draga mea,
cred ca ne putem ajuta reciproc....
daca doresti asta scrie-mi !
eu sunt alcoolica abstinenta...
lorelay
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 13 Noi 2009, 08:13

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de lorelay »

draga vikydo multumesc mult pentru mesaj ,nu pt. mine caut ajutor ,ci pt .fiul meu , dar din pacate tot nu am reusit sa intru pe acel link de care mi-a scris admin .Ti-as ramane recunoscatoare daca m-ai putea ,,ghida,,mai exact sa pot intra la ,,cele 10teme ,,.Multe multumiri !,,
lorelay
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 13 Noi 2009, 08:13

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de lorelay »

buna ,vikydo cred ca tuai putea sa ma ajuti mult in problema mea ,datorita experientei tale si sunt bucuroasa sa-ti ascult sfaturile si indrumarile .As vrea sa stiu numai de unde si cu ce sa incep....multumesc !lorelay
lorelay
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 13 Noi 2009, 08:13

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de lorelay »

buna vikydo,am citit mesajul tau din 17nov. si tu spui ca se poate renunta la alcool ,urmand niste pasi foarte simpli .Te rog mult ,spune-mi (ma rog ,scrie-mi )care sunt acestia .Astept raspunsul tau cu nerabdare !!! Multumesc din suflet !
lorelay
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 13 Noi 2009, 08:13

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de lorelay »

admin ,am reusit in sfarsit sa intru la prima tema ,,Balanta decizionala ,,am parcurs testul acela ,dar cand am ajuns la ,,jurnal ,,nu am puptut merge mai departe .Ce sa fac ?Ma poti ajuta tu s-au altcineva ?Multumesc !
alcohelp
Boboc
Boboc
Mesaje: 6
Membru din: 16 Noi 2009, 11:35

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR!!!

Mesaj de alcohelp »

Pentru a completa jurnalul, este nevoie sa-ti stabilesti un OBIECTIV DE CONSUM. Sub balanta decizionala, vei gasi 3 variante:

- Doresc sã renunţ complet la consumul de alcool
- Doresc sã reduc consumul de alcool (cu posibilitatea stabilirii unui numar maxim de zile si de unitati de alcool/zi)
- Doresc sã aduc o schimbare, dar nu ştiu dacã doresc sã reduc consumul sau sã renunţ complet.

In acest moment, jurnalul este disponibil pentru cei care isi aleg al doilea obiectiv, pentru ca poate sa compare automat datele introduse cu cele alese drept obiectiv.

Revin-o cu intrebari daca mai sunt si alte probleme.

Succes!

Echipa AlcoHelp
Scrie răspuns