021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua viață

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua viață

Mesaj de And_y »

Multumesc Catalin!
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: O noua viață

Mesaj de Ambasador »

Te felicit si eu Andy pentru cele cinci luni! Stiu cat de mult pot insemna..! E bine sa tii cont de fiecare zi abstinenta. Lucru pe care din pacate, eu nu il fac. Am renuntat sa mai numar zilele abstinente. De ce oare? Ciudat.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: O noua viață

Mesaj de Ambasador »

Da, da Andy. De fapt asta e tot ce conteaza. Ca zilele sa fie cu adevarat curate! Fara alcool adica. 😘
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua viață

Mesaj de And_y »

Multumesc Ambasador!
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua viață

Mesaj de And_y »

Buna dimineata,
Raspund cu intarzaiere, am avut o perioada plina.
In perioada asta de cand m am lasat de baut un atuu a fost faptul ca eu eram un bautor singuratic, asa ca nu am avut anturaj care sa ma ispiteasca, persoanele apropiate stiau problema mea si m au sustinut.
Pana acum nu am avut ocazia sa fiu prezent undeva unde se bea si sa fiu intrebat de ce nu beau.
Stari de agitatie am avut, cu berea fara alcool e un risc fiindca exista riscul sa revin la vechea dragoste cea cu alcool. Timpul liber mi l ocup cu lucrul prin gospodarie plus ca am revenit la vechiul hobby ptr. care inainte nu mai aveam timp.
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua viață

Mesaj de And_y »

Buna seara,
De lasat m am lasat findca daca vroiam sa consum alcool consumam,am avut de doua ori ocazia sa beau, am gasit sticle ascunse de rachiu pe care le am aruncat instantaneu la canal.
Inseamna ca mai e ceva in subconstient daca totusi consum bere fara alcool.
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua viață

Mesaj de And_y »

Multumesc Catalin!
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua viață

Mesaj de And_y »

Ai dreptate!
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua viață

Mesaj de And_y »

Buna dimineata,
Citeam la celelalte topicuri si mi am adus aminte o discutie avuta candva cu cineva care nu este alcoolic despre alcoolul care amplifica orice defect care i-l avem de exemplu in cazul meu fiind un tip delasator le am lasat toate in coada de peste. I-mi pun mainile in cap cum am putut sa stau asa nepasator. Si acuma mai am tendinta sa aman lucrurile dar i mi revin cu picioarele pe pamant.
Nimic nu e intamplator.
sobrichet
Veteran
Veteran
Mesaje: 283
Membru din: 26 Oct 2017, 06:53

Re: O noua viață

Mesaj de sobrichet »

La multi ani Andy!
Scrie răspuns