021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Li se intampla si femeilor. Help!

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de Mihai »

Bine ai venit pe forum Miss.
Alcoolismul sau dependenta de alcool înseamnă defapt pierderea controlului. De cele mai multe ori chiar si atunci când persoana dependenta își dorește sa nu mai bea, va continua sa consume alcool contrar voinței sale.
Dacă dorești poți suna pentru sprijin psihologic la AlcoLine - 0219335.
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de colica zis alcoolica »

Salut Miss , cum te mai simti astazi ?
O zi buna iti doresc !
Colea , imi repet sa nu uit , alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de Ambasador »

Miss, ce ti se intampla azi?
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de Danutza »

Doamne cate povesti, drame am ajuns sa le numesc, in fiecare din ele ma regasesc tot cate un oic de zici ca am trait noua vieti nu una, cand de fapt eu nu am trait deloc, am avut doar iluzia tampita ca traiesc, si eu sunt foarte frumoasa, pe baza asta am primit de toate moca.. Sau ma rog.. Moca...si am terminat facultatea de psihologie de doua ori, joburi bune.. Alegeri proaste... Cand vad ce am facut in urma nu imi vine sa cred de ce am putut fi in stare. De cand sunt pe site prind curaj. Alcool in mine nu am, in sevraj nu mai sunt, nu am mai baut de o saptamana, am doar 3 zile de cand am refuzat si de la alte persoane alcool. Inca nu sunt pregatita psihic pentru unele lucruri, azi e ziua critica la mine pt ca trebuie sa merg la cumparaturi, iar prin etapa ca treceam pe langa rafturile cu sticle mandra ca nu mai beau, dupa 3 zile ma trrezeam intre rafturile cu sticle sa le beau....dar, azi nu beau
adiere_de_vint
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 31 Aug 2018, 17:09

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de adiere_de_vint »

Multumesc Miss! Sunt noua pe acest site dar cu o mare dorinta ca VREAU si mai ales ca POT. Mi au placut foarte mult postarile tale !
adiere_de_vint
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 31 Aug 2018, 17:09

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de adiere_de_vint »

Multumesc pentru indrumare !
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de Raza de soare »

Buna, Miss :)

Am o curiozitate, ziceai ca te ai apucat de sala si voiai sa mergi zilnic. Ai fost? Daca da, in acea perioada beai?
La mine sala a devenit o dependenta de pe la 23 de ani doar cu 2 intreruperi de 1-2 ani, dar consider ca e una sanatoasa.
Mult succes!
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de Raza de soare »

De 1 an merg si la cycling, e o minunatie :))
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de Vbc »

Primul pahar/doza e cea.mai grea...dupa 30zile abstinent (o bere nu o fii foc am zis) acum 2 ani ...am băut din pacate 15beri in 2h, după care au urmat mii ...Până acum 9zile, sper sa ajung la cat mai multe.....sute de mii:) de zile!FARA prima bere!fara Primul pahar!!!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Li se intampla si femeilor. Help!

Mesaj de Raza de soare »

Succes!
Scrie răspuns