021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de HOPE »

Am trait s-o vad si pe-asta!😍 Bravo, Iliuta! 👌👌👌 Ma bucur tare mult pentru decizia luata!
Nu-i asa ca te simti mai confortabil acum, despovarat(a)?!🙆
Fa Rai din ce ai!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Airam »

Este greu Speranta, nu e usor, dar nu imposibil. Dar ce e usor de realizat in viata?
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Rely »

Ma gândeam ca o sa fie multe persoane pe aici active.Eu sunt deoarece ca si tine tb sa ma agat de ceva....pt ca singura nu pot familia ma cearta ii inteleg ei cred ca nu vreau si ca este simplu dar eu stiu cum este. Cate lupte interioare cate stări de rau. Am fost si la Obregia de două ori la insistențele familie cum am iesit la 3 săpt am băut crezând că sunt bine si tot asa.
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Airam »

Rely, cred ca baietii sunt in concediu, asa eram si eu la inceput, suparata ca nu-mi scrie nimeni. Daca ai nevoie de ajutor, scrie, eu sunt aici si te ajut cu drag.
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Rely »

Da am vazut Vizitator123$5 ca mai sunt si in alte locuri in oras.. Acolo nu am mers pt ca atunci nu credeam, în plus se zvonea că vin unii de pe strada aburind de alcool iar eu nu mi doresc sa simt miros deocamdată. Cu timpul voi rezista dar acum sunt fragilă.
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Rely »

Scuzeeee
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Rely »

Da m am îngrășat si de la lipsa țigări de 3 luni si bere si lipsa de miscare. Gătesc sigur doar ca nu am dispoziție si nici nu sunt imobilizată, nu am gasit forța în mine. Deși aveam am slăbit 30 kg după naștere am facut 3 ani sala consecvent apoi.s a rupt ceva in mine si nu am mai avut chef decât să beau mai ales ca o enerva pe mama de fapt ma răzbunăm pe mine pe durererea mes
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Rely »

De fapt credeam ca enervez pe toți din jurul meu
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Rely »

O sa discut si cu Tudor sa fie secretul lui, poate merge si la mine!
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Eu sunt Ilie!

Mesaj de Rely »

Stii Speranta, eu țigările le am mai lăsat si in sarcina si dupa si alcool nu am consumat. Am ajuns aici cred si analizand din prostii făcute ca trează imi era greu să le diger.....Apoi si soțul m a lovit de cateva ori ca beau, i fine mi s a parut prea dureros si josnic ca am ajuns asa eu idealistă perfectionista si mai putin realistă.....nepregatita si imatura. Am început să realizez si sa ma maturizeze pe la 32 de ani ori imediat m am a0pucat de băut. Cred ca ce am vazut cu maturitate nu mi a picat bine, cred ca atunci s a spart bula mea creeata de mine, iar exteriorul nu era asa cum eu credeam
Încuiat