021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna ziua!

Aici puteti povesti experientele personale.
Rivermoon
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 13 Iul 2018, 13:56

Buna ziua!

Mesaj de Rivermoon »

Buna ziua!ma numesc Mihai am 38 ani si sunt alcoolic.nu are rost sa va mai spun ca am viata un dezastru din cauza alcoolului.sunt deja la a doua casatorie si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi.a dat o femeie minunata pe care o dezamagesc in fiecare zi .am hotarat sa nu mai beau dar imi este teama ca nu ma pot tine de cuvant.o singura Sansa mai am din partea sotiei si nu as vrea sa o pierd.ea este viata mea....va rog daca ma puteti ajuta cu sfaturi in a reusi sa uit de alcool.cu respect.Mihai-Galati
Rivermoon
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 13 Iul 2018, 13:56

Re: Buna ziua!

Mesaj de Rivermoon »

Va multumesc
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna ziua!

Mesaj de colica zis alcoolica »

Bine ai venit pe forum Mihai !
Am inteles de alti prieteni ca abstinenta ( pentru ca este singurul tratament in alcoolism) este bine sa o dedicam noua înșine si nu sa o facem pentru copii , parinti , soti, sef, servici , etc, pentru ca ,daca dintr-un motiv sau altul acele persoane nu vor mai fi langa noi din diferite motive o sa dispara si motivatia .
Sunt multe metode de a ramane abstinenti si fiecare topic este un manual de abstinenta.
Sper sa ne citim cat mai mult de acum inainte Mihai .
Cu drag , Colea si eu un alcoolic , acum abstient .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Scrie răspuns