021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Buna Danutza. "Oricun pagubele sunt destule pt nivelul meu sarac de trai si munca sa refac tot e imensa."
Este una din cele mai mari greseli pe care omul in viata o face, si anume sa incerce sa refaca tot ce a pierdut , uitand sa traiasca ziua de azi , sa multumeasca lui Dumnezeu ca este sanatos si sa-si faca doar treaba lui adica "azi traiesc"
Am luar viata de la zero in 2009 , nu aveam nimic , mi-am dorit atunci doar atat sa nu mai beau si sa fiu din nou tata si sot. Am trait viata si apoi rabdarea si timpul au rezolvat multe. Nu poti reface intr-un an ce ai distrus in 10 . Ca sa refaci totul iti trebuie rabdare ... "Ce ar fofosi unui om sa castige toata lumea daca si-ar pierde sufletul" Asa este , bine ca te-ai oprit niciodata nu e tarziu. Insa,,, nu este de ajuns sa te opresti din baut si apoi sa-ti plangi de mila si sa-ti lingi ranile, nu trebuie sa te ridici si sa mergi mai departe. Fa-ti partea ta si ai rabdare.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Buna Airam! Am avut rabdare si mi-am facut partea. Atunci cand iti faci partea ,Dumnezeu in cazul meu isi face si el partea. In viata este o lege a compensarii , traieste-o, apreciaza , e cea mai mare bogatie daca inca o ai , ea mai tarziu te va rasplati.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Buna

Mesaj de Airam »

😘
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Buna dimineata!
Astazi incepe un nou capitol in viata mea!
De astazi o noua slujba, o noua experienta! Viata bate filmul, putin spus... Dupa o vara cu admiterea fetitei si visul ei implinit de a fi student la Ion Mincu la buget , Arhitectura, si eu am sustinut un examen de titularizare unde am luat o nota decenta, a fost a treia pe judet...
De astazi sunt Profesor 🙂
Rabdare, azi nu bem, in ziua in care nu bei lucrezi cu tine si viata e plina de surprize...
Astazi este prima mea zi ca profesor
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Buna

Mesaj de Airam »

Felicitari domnule profesor, mult succes si rabdare in noua meserie!
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitari Asido si stiu ca te pricepi in ceea ce faci fiind prosper chiar si in practica si dupa parerea mea meriti titlul de profesor .
Abstinenta rasplateste pe toate planurile , Doamne ajuta !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Buna

Mesaj de And_y »

Buna ziua,
Felicitari Asido!
Nimic nu e intamplator.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: Buna

Mesaj de Danutza »

Heeey bravooo! No asa da! Imi place ce citesc! Imi da sperante de viitor. Multumesc Asido si la mai mare!
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Buna

Mesaj de Ambasador »

Te felicit si eu Asido pentru marea realizare! Abstinenta aduce la pachet atatea lucruri pretioase: sanatate, liniste, demnitate, succes profesional, dragostea familiei, cate si mai cate..! Abstinenta e un dar dumnezeiesc. Pur si simplu!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multumesc Airam , colica , Vizitator123$5 ,And-y, Danutza, Ambasador!
O noua experienta, un alt statut . O noua aventura frumoasa care de luni incepe din plin. E un inceput plin de emotii, este totul nou. Imi plac provocarile si de cand am intrat in abstinenta am avut curaj sa incerc multe , cei care ma cunosc stiu despre ce vorbesc! Aveti rabdare, nu beti azi si indrazniti sa visati sus . In 10 ani viata se poate schimba total! E minunat sa traiesti viata fara bautura!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns