021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Te pup, va informez ca mi s-a inchis abonamentul si pana saptamana viitoare intru cand prind si eu wifi, fara griji ca ma intorc la licori magice! Sunt prezenta!
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

multumesc joy :D, nu nu, am avut zile grele dar vorba prietenului meu ... cand i-am zis: mai... parca de cand sunt abstinenta imi testeaza cineva rabdarea ... am mai mult zile rele si greutati .... si mi-a zis: vezi ca stii? :) corect! o sa imi apara tot felul de situatii limita ... cu risc, dar macar stiu si eu atat, cand sunt treaza ma tin de cuvant, ceea ce inseamna ca "azi nu beau" e o promisiune pe care nu o incalc. :) (am reparat laptopul si eu sa mai pot folosi dragul de net)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna dimineatza, cu bucurie in suflet va spun ca azi am o luna de abstinenta, bineinteles nu sa ma mandresc sau altceva sa o iau pe panta vanitatii... Nu am reusit singura ci cu ajutorul lui Dumnezeu si al vostru, si bineinteles vointa mea fara de care nici nu eram aici. Va multumesc tuturor cate mi-ati fost alaturi in incercarile astea dificile si mi-ati oferit elanul unui nou inceput. Nu sa spun ca viata mea s-a schimbat la 180 de grade dar mintea mea cu siguranta DA. Va pup si va urez o duminica cat mai frumoasa!
Tudor.
Veteran
Veteran
Mesaje: 1113
Membru din: 24 Mai 2011, 12:53
Zile de abstinență: 30,06,2016
Ani de abstinență: 4 ani

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Tudor. »

Felicitări pentru prima lună de abstinenta, Dana!
Keep going!
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de And_y »

Buna ziua,
Felicitari!
Nimic nu e intamplator.
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitări Danuța pentru o lună de abstinență, eu singur , fara ajutorul prietenilor abstinenți reușeam să stau nici 3 zile fara alcool și asta vreo 20 de ani din viața, dacă se poate numi viața .
Te îmbrățișez și felicitări încă o dată !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Multumesc oameni dragi, fara voi nu eram aici .. treaza si sa scriu :P Multumesc lui Dumnezeu ca v-am gasit. Adevarul e ca sunt din ce in ce mai linistita, parca nu ma mai agit asa repede si evident ma simt tot mai bine fizic, si psihic. Stiu ca nu pot recupera toti neuronii :)))) dar ca fosta olimpica la matematica.. acum am si eu neuronii ca cei ce nu prea gandesc :)) glumesc. Azi am avut a doua zi de lucru, in concluzie am reusit sa ma angajez ... pentru chirie si alte demersuri din noua mea viata mai trebuie sa am ceva rabdare.. pentru ca nu sunt pe zero ci pe minus dpdv financiar.. eh cat am umplut eu buzunarele altora datorita dependentei mele de alcool. Altii si-au facut case pe urma mea si a celor ca mine si eu am ajuns in strada... bine exagerez... dar nah ca idee. Succes tuturor in continuare si inca o data va multumesc ca m-ati ghidat pe drumul cel bun. Va pup pe toti!!! Vizitator123$5, Tudor, colica, Tudor, Asido, Airam, Maria si tuturor celorlalti.
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

Danuta draga, ma bucur mult pentru tine. E foarte important ca ti-ai gasit sursa de venit. Sanatoasa sa fii ca in rest, incet, incet o sa rezolvi toate problemele
Te imbratisez cu drag.
Maria!
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

aah, incet incet dar imi trece viatza :))) eh,acum ca sa ajung la un scop final trebuie sa trec eu prin mai multe, ca nici mie nu mi`ar placea sa merg la o piesa de teatru si sa vad inceputul si direct finalul fara sa stiu cum s-a ajuns acolo .... ma enerveaza la mine ca nu prea stiu sa traiesc clipa sau sa fac azi ceva ca maine sa am ce sa culeg :) cum vine vorba ... parca mereu tot astept ziua de maine sa rezolv cate ceva ... ma rog .. acum e drept ... abia ce m-am angajat, dureaza pana pot achita datorii si apoi sa strang sa ma repun pe picioare. Ce strica un prost, se chinuie 10 destepti sa repare ... acum eu tre sa repar :))) asta e, mergem inainte. Ms de incurajari! va pup
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Airam »

😘
Scrie răspuns