021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Sunt Iliuta si sunt...free!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de And_y »

Buna seara Vizitator123$5,
Sarbatori fericite si vacanta placuta!
Nimic nu e intamplator.
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

Vizitator123$5, cum este posibil sa nu ti placa vacantele, avioanele, feribotul? 😆
Io m as muta intr un feribot (cel mai lung drum al meu cu feribotul a fost de 17 ore) , apoi as lua avionul, din avion in tren, in masina si invers chiar si cu submarinul :d ups, n am fost cu un submarin, cu un balon de zbor....si nici cu parapanta :( nu era vant.
Cel mai mult mi a placut sa sar din vaporas in apa de 10 m adancime, e o senzatie sa simti ca te scufunzi....si ca te arunca apa la suprafata :)
Dar este posibil :)
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

Nu stiu ce i ala un mavrik. Ce e? :)))
Daca ai drum prin Cluj da un semn, ca io la Buc nu stiu daca mai vin degraba :) stiu un loc unde se mananca bun. Io am lipsit in ult ani de la Cluj si s au schimbat multe, dar un restaurant cu mancare buna mai stiu :)))
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

Nu pot cancela programarea ta fiindca nu am facut o. De abia joi ma pot programa pe vineri la wclass. Daca la abonamentele anterioare aveam dreptul la 8 invitatii pt prieteni, pe care le am epuizat repede, si fiecare invitat se loga in platforma online si se programa, acum, la abonamentul asta castigat pe 1 an de zile nu mai am dreptul la nicio invitatie pt prieteni....
Mie mi a convenit ca prietenii sa se programeze ei singuri in baza invitatiei...si sa nu mai tot ma intind la discutii cu aia de la receptie :))) ca ba au loc, ba n au. Platforma online e transparenta...invitatul poate vedea daca sunt locuri disp la o clasa....
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

Zi frumoasa si succes sau distractie la intalnirea AA, nici nu stiu cum sa zic, sa te simti bine, na! :))

Pe mine daca nu ma place careva nu i bai , se poate trai si fara :)) nici nu mi fac probl de genul: ce am/n am zis, ce am facut sau nu, nici nu dau apa la moara,....sunt constienta ca nu sunt pe placul tuturor....atata bai sa fie. Sunt care ma plac :)
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Raza de soare »

I ai povestit de mine? Hiii 😄 :))
In viata reala nici eu nu prea am sau nu stiu, in fine:)) asa este. Si da, si io daca stramb din nas la cineva...mi se intampla rar ce i drept, acuma strambdin gura pt alcoolul prietenului meu ceea ce zic ca e justificat, atunci tre sa sap un pic mai adanc in mine sa vad de ce ma deranjeaza ceva, chiar ma deranjeaza?!?
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de And_y »

Buna seara Vizitator123$5,
Ai postat la Lupica:,,nu cantitatea face diferenta si nici tipul bauturii...''
Mare dreptate ai, eu in perioada de consum ma credeam superior fiindca nu consumam spirtoase. Era aceeasi treaba la fel ma faceam manga. Oricum daca mai continuam tot acolo ajungeam la spirtoase deoarece nu-si mai facea efectul.
Acuma cand ma uit in urma in ce situatie eram ma apuca groaza si fericirea in acelasi timp fiindca lucrurile au inceput sa se aseze si viata e mai frumoasa in abstinenta, asa cum e ea agitata.
Nimic nu e intamplator.
Avatar utilizator
george_41
Senior
Senior
Mesaje: 105
Membru din: 06 Mai 2015, 21:07
Zile de abstinență: 04,05,2015
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de george_41 »

Bună ziua și salutare tuturor, în special Iliutz-ei. În sfârșit ești Free de orice era de te făcea sa scrii ca și cum erai bărbat. Felicitări pt eliberare. N-am mai întrat pe forum de ceva vreme și iată, numai veselie (Vizitator123$5) :) e pe aici.
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de And_y »

Buna seara Vizitator123$5, exista si o formatie de prin anii 80 cu numele acesta, are cateva hit-uri, banuiesc ca esti fan.
Nimic nu e intamplator.
Reni
Senior
Senior
Mesaje: 148
Membru din: 12 Mar 2016, 13:27

Re: Sunt Iliuta si sunt...free!

Mesaj de Reni »

Draga Vizitator123$5, ma bucur mult ca ai avut puterea sa imi scrii, a recunoaste o greseala (si vorbesc la modul general acum) este adesea cel mai greu lucru de pe pamant, de-aceea nici nu se vindeca vreodata ranile de copil ale adultului, pentru ca parintele abuzator nu i-a spus niciodata "Imi pare rau!", "Am gresit", "Iarta-ma!"

Cand am citit acel mesaj de la Ambasador, dupa socul initial (ca m-ai jignit atat de urat desi eu nu te jignisem niciodata), aproape ca mi-am spus: nu, nu are cum sa fie acel Ilyuta care-mi intrase la inima acum 3 ani, sigur a scris altcineva in locul sau pentru ca nu are cum sa fie una si aceeasi persoana cu cea careia ii adresam cuvintele de aici

viewtopic.php?f=5&t=1655&start=30#p67085

Si pentru ca pe acest forum sunt suflete de oameni chinuite de-o viata, si pentru ca suferinta lor e eterna si din cauza faptului ca nu li s-a cerut niciodata iertare atunci cand li s-au distrus inimile si viitorul, uite cum trebuie sa fie o scuza de nota zece (ca sa facem si haz de necaz -) , ca sa aiba efect de reparare a unei rani: "Reni, te rog sa ma ierti pentru ca am mintit cu buna-stiinta despre tine pentru ca, desi nu stiu nici macar cum te cheama, am lovit in viata ta profesionala si personala, despre care iarasi nu stiu absolut nimic. Imi pare rau si o sa incerc sa nu mai fac asa ceva (sa inventez) cu tine sau cu altcineva".

Regretele sincere vindeca rani. Dar oamenii nu le fac! Nu le adreseaza! De-aceea e atata suferinta si se strange ura in inimile fostilor copii abuzati, actualmente adulti disfunctionali, pentru ca parintii lor nu au reparat cand trebuia, iar in sufletele lor cuminti si pure la inceput, s-au adunat frustrari, dureri, furii care in ani s-au transformat in dependente, boala si ura. Abuzatorii au plecat dincolo fara sa mai repare ceva, ura a ramas, de-aceea sunt oameni care sufera cumplit si dupa ce le mor parintii sau partenerii agresori, pentru ca nu li s-a cusut rana si pansat sufletul de catre acestia care i-au lasat si otraviti, si fara antidot.

Iar acum, fii fata desteapta, uita complet partea de mai sus si pastreaza in suflet doar asta:

Draga Vizitator123$5, scuzele tale au fost de nota 10 pentru ca au fost sincere si pentru ca te numeri printre extrem de putinii oameni de pe pamant care recunosc ca au gresit! Asta e cu adevarat o calitate rara! Pentru ca ai constiinta, nu ai mai avut liniste pana nu mi-ai scris ca sa repari. Si asta e o alta calitate rara, sa ai constiinta!
Iti multumesc pentru mesaj! Din acest moment, am uitat tot. Si te pastrez in minte tot ca pe Ilyuta acela deosebit de acum 3 ani!

Te rog sa pui aici cuvintele pe care le-am scris despre tine la Raza.
Încuiat