021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Ciao :)

Azi is prima zi aici si e totul ok :) nu mi vine sa cred ca s numa la 2 statii de casa :)))) pot merge si pe jos, am asa un aer de vacanta, nu stiu de ce, de nou....
Iupiii, incepem cu un dans, daaa
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

https://youtu.be/k4PYRdb71_w

De noapte buna 🌠🌛🌟🌚

P.s. cred ca e inutil sa ma gandesc cum prietenului meu nu i a pasat ca plec si care m a ajutat la dusul bagajelor la masina, chiar daca ma doare, o sa treaca ...
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Am fost la Duelul viorilor - Stradivarius vs Guarnieri, imi place mult cum suna Guarnieri, acum ca le am auzit pe ambele :d

Apoi cu fetele intr un bar :)), a doua oara deja de cand am ajuns acasa.
Le am spus ca sunt la "dieta" sa beau si eu linistita o limonada, ele s au dat pe vin si nu stiu ce....
Am prins si eu spilul acuma de aici cum ma pot scuza sa ma lase in pace cu alcoolul, ca de alcoo nu mi arde mie :)

De joi la cycling again, iupiiiii 🙂🤗🙃
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Ambasador »

Culmea Raza de soare! Chiar asa. De alcool ai fugit si tot pe langa el ai ajuns. Ai grija la anturaj asadar. Uneori poate fi/deveni mai toxic decat crezi.
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Buna,

Dora, asa e :))) n as fi crezut, eu ma feresc ca stiu cat de periculos poate fi :)
Ce interesant, mi au trebuit doar 4 zile sa ma reacomodez acasa, io imi dadusem un termen de o sapt :)))
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Azi am fost la film in fostul cinema Arta, un film prezentat de Institutul Cultural German, io o boaba nu stiu in germana, numa "La revedere" si "Te iubesc", si "Atentie!", si Werbung. :)))
In sala mica erau 4 randuri a cate 7 scaune pe rand, o atmosfera relaxata, minunata 💖
Filmul: Crossing the Bridge: Sound of Istanbul (2005) marele si genialul regizor Fatih Akin.
https://youtu.be/9INGSB4MDck
El a mai regizat si Soul Kitchen si Edge of Heaven :)
N am stiut la inceput ca el regizorul : d

Cine ar fi crezut ca in Istanbul se canta rock, apoi rap, apoi HipHop? Ca kurzii nu aveau voie sa cante in limba lor pana in anii 90?!?
O minunatie de film despre muzica, despre vest si est pe Bosfor. M am indragostit de regizorul asta 🤗💜💖
Soneria mea la tel este tema aia Istanbul....de DJ Volkan :)
https://youtu.be/vt4us_ehMLI
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

buna 😀

daa, sunt acumaaa
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Vizitator123$5, mi ar placea si mie sa ne scriem pe privat, fb daca e..

uite, mi am facut o adresa de email>
[...]

o verific maine 😘
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

apropo, intotdeauna mi a placut citatul tau din Camus, unul din autorii mei preferati si care era si scorpion 🙃
prietena mea cea mai buna e cea din copilarie...si este capricorn, acuma e plecata, da\ vine ea acasa. mi e dor de ea
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Vizitator123$5, am intrat aicea sa zic in gura mare: arati super! Esti f frumoasa si pozitiva 💗
Si aici pe forum esti la fel pozitiva; vesela :))) semeni cu cea de la fb💄👠 pupici
Scrie răspuns