021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

:)))
Iti dai seama, dupa un an jumate persoana aia se gandeste la mine :)) treaba lui. Cat de goala tre sa aiba viata incat sa si piarda vremea cu vorbe aruncate despre mine.
L a deranjat pe barbatul asta ca i am zis "No, ho, pana aici!"
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Uneori parca is ca in filmele cu prosti...

Ma duc io azi la sala in celalalt capat de oras, sala e intr un mall si trec prin zona cu mancare sa ajung la scarile rulante ce duc sus, spre sala. Ma duc tocmai acolo pt o instructoare anume, pe care stiu de 10 ani.
Cu cine credeti ca dau nas in nas? Cu fostul meu iubit bucurestean. A venit in delegatie si era pe la mancare....sa pic, nu alta. Am stat 2 min, am ras, apoi i am spus ca ma grabesc ca intarzii la ora.....
Noi n am mai schimbat 2 vorbe din 28 aprilie.....am crezut ca mor pe moment. Noroc ca m am dus la ora si m a sustras din soc.
A slabit, acum cred ca bea si nu prea mananca....
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Din 28 martie nu am mai schimbat 2 vorbe, de cand am plecat din buc...m am emotionat :)))
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Multumesc, Vizitator123$5, pt vorbele tale frumoase 😘🤗 💖 io deduc ca nu m a iubit si, prin urmare, n ar trebui sa mi mai fac probleme fiindca lucrurile is clare...

Azi noapte am visat ca ma plimbam cu fostul sot in natura si au aparut niste mistreti..am luat o la fuga, am vazut un zid...si io ii ziceam: hai repede sa ne salvam!
A urcat el pe zidul ala, mistretii veneau in viteza catre noi, am urcat si eu pe zid si el mi a intins o mana si m a tras :))) huh
In realitate ne am intalnit cu un mistret, era la 10 m de noi, atunci mi a fost asa o frica ca aproape m a paralizat...adica am fost fara reactie, doar am stat si am asteptat sa plece...atat era de mare 😏
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Airam »

Scuze Raza de soare, nu am m ai urmarit ce ai scris in ultimul timp, te-ai mutat? nu mai esti cu iubitul tau?
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Buna, Airam :)

Da, m am mutat la 29 martie cand mi am propus, sunt la Cluj
M am intalnit intamplator cu el la cluj in mall, nas in nas...pret de 5 min...venise in delegatie, io ma grabeam la sport...nu am mai vorbit cu el de cand am plecat pana azi, cand mi a spus La multi ani.
Cu copiii lui, gemenii, mai pastrez legatura cat de cat, imi erau f dragi :) si cand stiu ce viata duc ei in Anglia....mi se rupe sufletul.
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Am fost la dansuri africane azi :)) mai sunt 3 clase din cursul asta....atata a fost de faaain :)) face parte dintr un studiu organizat de psihologi pe tema depresiei si anxietatii. Am completat niste chestionare inainte si dupa dans. Ma duc la percutie pe urma ca si asa mi am dorit...si n am ajuns.
Ce chestie....sa dansezi nu ai nevoie musai de muzica, doar de percutie, ritm si ureche muzicala :d
Am fugit de la ora de bosu sa ajung la clasa asta....instructoarea mea de bosu facuse apelul pt ora ei, dar mie imi place si sa dansez mult de tot, asa ca....😍🤗💃
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

https://m.youtube.com/watch?v=yhk52Glkh ... e=youtu.be

JOY, sa dansam 😘 pupiiici
M am imprietenit repede cu o nemtoaica, s a lipit de mine
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Am fost invitata la o cafea 😋
Maine.
I am zis ca nu pot maine si ca sa mi spuna cu o zi inainte si vedem.
La care mi a replicat el: bine, atunci haide la cafea poimaine...:))
Am zis ok. Maine vedem la ce ora si unde ne vedem poimaine, eu eram cam distrata la tel....
Faza e ca ne stim de 25 de ani si am mai iesit la o cafea de cand am venit acasa....mi a zis ca ma stie de mica 😁
Si nu prea stiu daca e casatorit acuma, el il stie si pe fostul meu din vedere... nu vreau un barbat casatorit sa fiu a 5-a roata la caruta...so, cum sa abordez subiectul si cand?
Nu bea. E un plus :)
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Io cred ca exagerezi. In primul rand este topicul meu si scriu ce doresc, fara sa lezez pe cineva. Poti sa ma pui in lista aia de ignore sau cum o fi. Si, te rog, nu mai scrie pe topicul meu, ok?
Nici eu nu scriu in al tau. Multumesc. Chiar nu mi face placere sa te vad in topicul meu, nu la fel pot spune despre ceilalti.
Daca aveai vreo problema mi te adresai mie, nu administratorului sau vecinului :))) este ultima mea replica adresata tie.
Scrie răspuns