021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O noua.. Alcoolica

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Pastd fericit tuturor si viatza fara alcool!
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna oameni buni! Inca o zi minunata in care tot asa ma bucur dimineatza ca ma pot trezi si ma pot ridica din pat asa cum trebuie, acum sa ne intelegem :) tot mofturoasa uneori pt ca as mai lenevi... Dar ca sa ajung unde vreau eu, necesita multe eforturi si deci unul este sa ma ridic din pat :) idei imi vin multe, dar la mai si triez, vad multe rezultate acum, se vad si din exterior iar oamenii au prins incredere in mine, cel putin unii din ei :) pas cu pas.. Vorba cuiva ;)
ovidiu1234
Boboc
Boboc
Mesaje: 3
Membru din: 05 Mai 2019, 11:25

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de ovidiu1234 »

am citit povestea / e impresionanta. as zice ca ar trebui pusa la capitolul motivational? fara sa iau in calcul linia apelata.pt ca acolo raspunde un om plictisit si zice ce faci?as avea 7 sugestii pt ei
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

:)) buna ovidiu, da.. Buna idee. Acum ma intrebare, ai ai avut rabdarea de a citi toata povestea? Cum ziceam, mie idei imi vin multe, unele trebuie triate, pt altele imi trebuie mai mult decat ideea.. Ma rog.. Am si eu blocajele mele
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Buna dimineatza! 9 luni de abstinenta azi :) recompensa mi-am cumparat-o ieri bineinteles :D
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Raza de soare »

Felicitaaari!🥀🌻🌺
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Sa stii ca in principiu imi incep diminetile cam asa: suna alarma, ma ridic si pat si cand vad ca nu ametesc zic : Doamne Multumesc ca m-am ridicat si ca nu beau :) acum ma duc sa sarbatoresc la o fripturica! Cum an zis, chiar daca scriu rar eu tot cu voinin suflet sunt. Rezultatele sunt super :) mie nicinu imi vine sa cred ascensiunea mea in asa putin timp! Si cu cata incredere fac anumite lucruri si sa vorbesc cu oameni noi, tot am de lucrat la partener de viatza .. Dar na :) inainte
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de And_y »

Buna seara,
Felicitari, sunt sigur ca au observat schimbarea cei din jur!
Nimic nu e intamplator.
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Multumesc! :)
Danutza
Veteran
Veteran
Mesaje: 378
Membru din: 19 Aug 2018, 11:26

Re: O noua.. Alcoolica

Mesaj de Danutza »

Stiti cum ziceau multi de aici ca ar opta pt diverse functii sau posturi alcoolici abstinenti? Va amintiti cum plangeam acum cateva luni ca nici mancare in frigider nu aveam? Ca ramasesem fara servici, chirie si altele... Dupa 9 luni, in care am luptat enorm sa recuperez pierderi, sa ma repun in valoare.. Nu doar ca mi-am reluat relatiile cu familia si suntem ok, ca imi permit chiria si viatza decenta in sensul ca imi permit mofturi la orice ora, cele mici, am revenit fortat dar nu conteaza, la ratele bancare sa le achit ca omul civilizat, mi-am refacut dantura, sunt in pragul de a imi pune pe picioare o mica afacere, copiii sunt sanatosi, cea mare care a fost cea mai afectata de a doua casnicie s-a linistit foarte mult, a prins incredere in ea si a castigat un conurs la scoala, notele s-a inbunatatit, iar la noul loc de munca... Tocmai am aflat ca urmeaza sa fiu trimisa in capital sa fiu instruita pt avansare. .. Deci, stiti de fapt care a fost singurul efort? Abstinenta zilnica! Restul au venit de la sine! Deci curaj pt toti incepatorii! Multumiri veteranilor care m-au sustinut! V-am spus ca zilnic va am in suflet dar sunt extrem de ocpata si obosita pt ca si avut de tras, de invatat etc.. Si acum imi permit sa imi reorganizez programul si o sa revin in forte si aici, pt ca am asteptat oarecum sa ma conving eu ca se poate, iar daca orin vorbe nu reusesc, macar prin puterea exemplului! Va pup
Scrie răspuns