021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesajde Joy » 10 Mai 2019, 00:39

Pfuai de mine si de mineee, Frumusetee, haha, mi te pot inchipui si ma gindesc oare ce as fi facut eu in locul tau?🤔😂😂😂
DD te-a facut f fericita si tu poate nu realizezi cit de norocoasa esti ca sa fi scapat de un asa "chilipir"...🤔 Din exterior situatia se vede mult mai clar si corect decit atunci cind esti implicat direct in acea problema...🤔 Sa fie sanatos si sa-si gasesca fericirea unde vrea el, departe de tine...Eu cind privesc in urma, ma mir de mine ca am acceptat in viata mea uneori pe cite cineva care nu merita nici sa dialoghez cu el, darami-te sa mai fim impreuna...🤕😂😂😂😂Nu le numesc esecuri ci lectii de viata, asa cum trebuie sa fie si in cazul tau...🤔😉😌
Love U, esti o fiinta deosebita din toate punctele de vedere si meriti sa fii fericita!💓😌🤗

PS Viata este atit de frumoasa si nu avem voie sa o irosim, Frumusete...🙏
https://www.youtube.com/watch?v=ne2cutRHr4Q
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
Raza de soare
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Raza de soare » 10 Mai 2019, 06:42

Multumesc, Joy, pt vorbele tale frumoase 😘🤗 💖 io deduc ca nu m a iubit si, prin urmare, n ar trebui sa mi mai fac probleme fiindca lucrurile is clare...

Azi noapte am visat ca ma plimbam cu fostul sot in natura si au aparut niste mistreti..am luat o la fuga, am vazut un zid...si io ii ziceam: hai repede sa ne salvam!
A urcat el pe zidul ala, mistretii veneau in viteza catre noi, am urcat si eu pe zid si el mi a intins o mana si m a tras :))) huh
In realitate ne am intalnit cu un mistret, era la 10 m de noi, atunci mi a fost asa o frica ca aproape m a paralizat...adica am fost fara reactie, doar am stat si am asteptat sa plece...atat era de mare 😏

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 10 Mai 2019, 12:16

Buna Frumusete, ei uite la vise nu ma pricep...😂Ia si tu pozitivul din toate si gindeste-te ca bine ca esti antrenata pt ca altfel te papa mistretul...😂😂😂🤔
Pup cu drag si o zi frumoasa ca tine, sa ai!😉😌🤗

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 17 Mai 2019, 09:18

Scuze Raza de soare, nu am m ai urmarit ce ai scris in ultimul timp, te-ai mutat? nu mai esti cu iubitul tau?

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 21 Mai 2019, 22:27

Buna, Airam :)

Da, m am mutat la 29 martie cand mi am propus, sunt la Cluj
M am intalnit intamplator cu el la cluj in mall, nas in nas...pret de 5 min...venise in delegatie, io ma grabeam la sport...nu am mai vorbit cu el de cand am plecat pana azi, cand mi a spus La multi ani.
Cu copiii lui, gemenii, mai pastrez legatura cat de cat, imi erau f dragi :) si cand stiu ce viata duc ei in Anglia....mi se rupe sufletul.

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 23 Mai 2019, 20:57

Am fost la dansuri africane azi :)) mai sunt 3 clase din cursul asta....atata a fost de faaain :)) face parte dintr un studiu organizat de psihologi pe tema depresiei si anxietatii. Am completat niste chestionare inainte si dupa dans. Ma duc la percutie pe urma ca si asa mi am dorit...si n am ajuns.
Ce chestie....sa dansezi nu ai nevoie musai de muzica, doar de percutie, ritm si ureche muzicala :d
Am fugit de la ora de bosu sa ajung la clasa asta....instructoarea mea de bosu facuse apelul pt ora ei, dar mie imi place si sa dansez mult de tot, asa ca....😍🤗💃

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 23 Mai 2019, 21:04

Daca eram acolo de buna seama ca as fi mers si eu, Frumusete!!!😉😂😂😂Esti grozava!!!😍👍

https://www.youtube.com/watch?v=U-KlzijeUTU

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 23 Mai 2019, 21:40

https://m.youtube.com/watch?v=yhk52Glkh ... e=youtu.be

JOY, sa dansam 😘 pupiiici
M am imprietenit repede cu o nemtoaica, s a lipit de mine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 23 Mai 2019, 22:30

Foarte fain, felicitari, supeeer!😍😌👏👏👏👍

Raza de soare
Veteran
Veteran

Mesajde Raza de soare » 04 Iun 2019, 21:09

Am fost invitata la o cafea 😋
Maine.
I am zis ca nu pot maine si ca sa mi spuna cu o zi inainte si vedem.
La care mi a replicat el: bine, atunci haide la cafea poimaine...:))
Am zis ok. Maine vedem la ce ora si unde ne vedem poimaine, eu eram cam distrata la tel....
Faza e ca ne stim de 25 de ani si am mai iesit la o cafea de cand am venit acasa....mi a zis ca ma stie de mica 😁
Si nu prea stiu daca e casatorit acuma, el il stie si pe fostul meu din vedere... nu vreau un barbat casatorit sa fiu a 5-a roata la caruta...so, cum sa abordez subiectul si cand?
Nu bea. E un plus :)

Înapoi la “PREZENTATI-VA”