021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: O noua viață

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: O noua viață

Mesajde Joy » 13 Dec 2018, 13:14

Buna And_y, ce grozav titlu ai, "O viata nou", simplu ,frumos si ai cuprins esenta a ceea ce-si dorieste fiecare, mai ales cei cu probleme ca ale noastre...👍
In ceea ce priveste noul stil de viata si coincidentele din viata noastra, eu am ajuns la concluzia ca ele sunt modul prin care DD ne asculta si ne ajuta, cel putin pt mine ...pt ca prea sunt multe si prea mi s-au indeplinit de fiecare data cind l-am rugat ceva...🙏
Sarbatori minunate sa ai alaturi de cei dragi si ma bucur pt tine asa cum m-as bucura si pt mine, de realizarile tale!Doamne ajuta tuturor!🙏

Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
And_y
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde And_y » 13 Dec 2018, 23:13

Buna seara Joy,
Multumesc pentru urare, asemenea i-ti doresc si tie.
Am fost sincer cand am ales titlul, chiar i-mi doream o schimbare fiindca cea veche nu mai era viata. Cand eram internat in centrul de recuperare am ajuns la concluzia ca nu mai e cale de intoarcere daca de unul singur nu m-am putut lasa de bautura si am ajuns acolo.
Nimic nu e intamplator.

And_y
Boboc
Boboc

Mesajde And_y » 31 Dec 2018, 21:01

Buna seara,
Va doresc un an nou fericit alaturi de cei dragi!
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 20 Mar 2019, 07:31

Buna dimineata And_y, multumesc frumos si sa stii ca meritul este in primul rind al vostru, al prietenilor deoarece fara voi m-as fi zbatut in continuare in intuneric fara ca nimeni sa ma vada si sa ma inteleaga...🤔Eu am invatat sa traiesc frumos de pe acest Forum drept pt care ii multumesc lui DD mereu si mereu...🙏O zi frumoasa si cu spor sa ai!😊👍

And_y
Boboc
Boboc

Mesajde And_y » 28 Apr 2019, 05:17

Hristos a inviat!
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 28 Apr 2019, 16:29

Adevarat a inviat, And_y!🙏😌

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 26 Mai 2019, 13:40

Buna ziua And_y si daa si am uitat sa spun ceva f important cind acel regizor a specificat ca stiind ceea ce face si se autodistruge si l-a rugat pe DD sa-l ajute si ulterior a venit acel ajutor Divin prin oameni...🤔Si eu m-am regasit in spusele lui deoarece exact asa am facut si eu si clar, Dumnezeu lucreaza prin oameni...🤔🙏🤗

Înapoi la “PREZENTATI-VA”