021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
El Sugativo
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 01 Dec 2018, 21:19

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de El Sugativo »

Ai fi uimita sa afli cata miscare am facut la viata mea...
10 ture de stadion zilnic in iulie la ora 17,plus fotbal dupa aia,iti spune ceva?
De cand cu nenorocita asta de hernie,mi-e frica sa alerg si cand trec strada,desi,si acum,cand apuc sa alerg cativa pasi,ma simt foarte bine,dar nu stiu dac-as mai putea sa fug ca atunci...
Eh.amintiri,taica ,amintiri,asta mi-a mai ramas...
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Ei, da, sigur ca sunt uimita admirativ :) 10 turee? Uau.. :) pai tu esti un fost sportiv de performanta, unde e spiritul ala? Unde l ai ascuns, acum sa mi spui :d
Nu ma pricep la medicina, probabil ca hernia aia se vindeca intr un fel sau altul, nu e capat de lume
El Sugativo, asa ti s au inecat corabiile si nu pot pricepe de ce, mai ales ca ai acel spirit de sportiv si stii ce inseamna efortul
Eu azi nu am fost la sport. Merg maine la o ora de cycling. Instructoarea asta e mortala, pune muzica rock mai veche si pedaleaza...si noi la fel. Apoi se da jos de pe bicicleta si danseaza in fata noastra, nu stie ca mai am un pic si io si cobor la dans?! Si ne mai si dirijeaza in pasii ei de dans. Arata cu degetul: primul rand sus, apoi al doilea...sau tu si tu :))) ne "omoara" fata asta si noi stam
El Sugativo
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 01 Dec 2018, 21:19

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de El Sugativo »

Da,pe timpul facultatii asa eram,ma duceam in vacante la tara si acolo in fiecare zi la 17 eram pe stadionul local impreuna cu un alt tip,si el in vacanta.Bagam 10 ture,si intr-un ritm destul de sustinut,nu in zece ani,pe urma beam apa de ne rupeam,pe urma incepeam fotbal unu la unu,sau doi cu doi, sau cum se nimerea,daca mai erau si altii pe acolo.
Dupa facultate ...ca toata lumea:casatorie,familie,copil,facut mancare,treburi casnice,etc.Plus ca mi s-au mai intamplat multe.Viata schimba oamenii...Dar probabil ca depresia a mocnit in mine inca din facultate si chiar dinainte.Prea multa implicare emotionala in multe carti cu final nefericit citite...prea multa tristete acumulata...probabil ca si firea mea e prin natura ei pesimista.Prima lege a lui Murphy parca zice asa"daca ceva poate sa mearga prost,va merge."
Apropo,Sadoveanu are vreo carte care se termina bine?
Mai faceam si-n facultate cate o bauta,dar dupa aia nu mai puneam alcool in gura zile bune la rand,si nici nu simteam nevoia,nu consider ca atunci eram dependent,poate doar aveam premisele...Eram pe "drumul cel bun".
Bleah,nu-mi place sa vorbesc de mine,ma enerveaza sa -mi povestesc viata in scris.
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Buna, Invingatoareo :))) si pupiiici

Eu is bine, tot am incercat sa i spun unui prieten care ma tot suna ca nu intru in rel cu barbati casatoriti :)) ce sa mai, i am spus direct!
Mai am un coleg, de la alta companie, caruia ii place de mine, dar nu vreau rel la locul de munca, complicata mai is si eu :)) in rest iesiri, mult mult sport, plaja...astept sa plec in Cipru la sf de august :) si ma hlizesc toata ziua :)
Am o amica cu care am iesit si cred ca ea cam bea....:( i am spus de ce am plecat eu din Buc, i am mai spus ca sunt si centre AA si pt codependenti la Cluj, trece printr un mom mai delicat ea ca si pierde locul de munca...dar eu cred cu tarie ca nimic in lume nu tre sa conduca un om spre consum in exces :( nici de plictiseala!
Vacanta frumoasa iti doresc si te urmaresc la locul nostru 😘🤗
https://youtu.be/oRMICrdFRqw
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

P.S. ti am trimis in mesagerie un filmulet cu mine, unde dansez asa...mai intr o hora...eram un pic nervoasa ca ma tinea de mana unul cam beat..pana la urma i am facut vant :))
E only for your eyes ;)
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Neata 😘

Barbatii casatoriti nu sunt pasiunea mea, nu vreau sa fiu a 5 a roata la caruta :))) cu colegul, nu stiu, nu prea as vrea... :d lui i am spus ca nu incurc borcanele :)

Despre prietena mea , nu mi am permis sa i spun "hei, bei cam mult", a inceput ea sa bea acasa cu o prietena, la iesiri vaneaza doar vinul, mereu zice sa iesim sa bem si mie mi se face parul cret cand aud asta. Pot sa i mai povestesc in schimb despre consumul exagerat si ca sa fereasca acum, cu pierderea job ului.... mai vad cu ea ce si cum :) multumesc pt sfaturi pupici 🤗😚💖
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Buna, Invingatoareo 😘

Cred ca e timpul sa invat si eu din greselile altora, sa nu mai dau cu capul, mai economisesc si io timp :))) e pe bune :)
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Buna seara :)

Desi stiu sa inot binisor, ma inscriu de marti la un curs de inot, unde un coleg si o colega merg de vreo 3 ani :))
Io tre sa mi corectez niste miscari si sa capat rezistenta, stiu ce tre sa imbunatatesc :) astia fac cel putin 1800 metri....deci mai am sa i ajung
Atata is de incantata :)))
Sportul asta in general asa de bine disciplineaza, asta ca o paranteza :) devii implicat, e ceva fara care nu mai poti daca te tii cu seriozitate

So, wish me luck ;)
Revin cu o impresie dupa primele 2 sedinte, spre sf saptamanii viitoare :)
Mai am un vis mic mic legat de sport: maratonul...dar le iau un pic pe rand.
La cycling, dansuri nu am renuntat, am inclus si inotul care imi e atat de drag....doar sunt zodie de apa ;) pam pam
https://youtu.be/OnvQggy3Ezw
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Cand eram copil eram lipita de TV la emisiunile cu Jacques Yves Cousteau si Omul din Atlantis :)
Scrie răspuns