021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sa fii femeie alcoolica e greu

Aici puteti povesti experientele personale.

Speranta16
Senior
Senior
Gen: Feminin - Feminin

Re: Sa fii femeie alcoolica e greu

Mesajde Speranta16 » 15 Iun 2019, 08:09

Buna. Ti-am si raspuns la momentul respectiv....

Sunt autorul acestui subiect
Carmen33
Boboc
Boboc

Mesajde Carmen33 » 15 Iun 2019, 22:30

[quote="Speranta16
Hai sa mergem luni sa invatam sa ne reluam viata.

Azi nu am baut si e bine sa zic asta.Desi,am facut cumparaturi nu am fost ispitita.Sunt inraita,mi-a luat prea multe si imi ia in continuare cu voia mea.E un creier pacalit de o licoare facuta laborator.Trebuie sa iasa “chimia” din cap.
Sotul a vazut cat e de groasa.I-am facut un set de reguli pt mine,explicate cat mai in amanunt.in general control total dupa ultimul “show” in care parca vomitase Stephen King pe mine😂😂😂
Avem adresa.Dar ora?
Seara buna!

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 16 Iun 2019, 07:43

Buna dimineata.
Ma bucur ca nu ai baut ieri, poti si astazi. Daca te uiti in urma cu cateva mesaje, a scris Tudor si adresa si ora. Din pacate luni nu am cum sa merg. Am o programare la ora 17.00 si nu am cum sa lipsesc, dar voi suna maine dimineata sa incerc sa o mut mai devreme. In cazul in care reusesc, da, vreau sa mergem...

Sunt autorul acestui subiect
Carmen33
Boboc
Boboc

Mesajde Carmen33 » 16 Iun 2019, 08:12

[quote="Speranta16"]Buna dimineata.
Eu zic ca daca vrei cu adevarat AZi , Macar azi poti si tu sa faci o pauza.Sfarsitul cosmarului asta trebuie sa inceapa cat de curand.
Mi-a placut acest video, mi-a placut de sinceritatea acestei femei

https://youtu.be/6EghiY_s2ts

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 16 Iun 2019, 09:47

Bună dimineața, Carmen si Speranța!
Am o sugestie pe voi două .
Nu vreți voi să cunoașteți împreună oameni care au trecut prin ce treceți voi acum aflate la începutul abstinenței voastre si sa aflați cum au reușit să rămână abstinenti, o zi , o săptămână, un an , 5 ani, 10 ani
... ????
Azi la ora 16 este ședința AA in strada Pescarusului lângă spitalul județean Ilfov in clădirea sociala a Bisericii de pe aceiasi strada.
Biserica Sfintii Nicolae, Calinic, Spiridon si Nectarie
Strada Pescărușului 9-11, București 077085
https://maps.app.goo.gl/hnnDoV2xixe4ZbGo9
Participati , păstrați-vă mintea deschis
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 16 Iun 2019, 10:07

Buna, Tudor.
Iti multumesc pentru promptitudine si solidaritate. Din data de 05.06.2019, de cand scriu pe forum, esti in capul meu zilnic, la fel cum sunt si ceilalti cu care am interactionat, dar tu esti cap de afis :). Chiar daca nu sunt pregatita sa ajung astazi, voi ajunge cat de curand.

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 16 Iun 2019, 11:52

Multumesc pentru link, Carmen.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”