021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Am nevoie de ajutor

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Ambasador »

😘
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Airam »

Multumesc, dragii mei...aproape ca am uitat cat rau mi am facut singura..ma simt de parca nici n as fi baut vreodata.
Va imbratisez cu drag!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Airam »

O floare pentru voi!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Airam »

Airam scrie:O floare pentru voi!
Am vrut sa pun o floare, dar nu reusesc!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Airam »

Multumesc Catalin!
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Airam »

Dragele mele, sa nu se supere baietii, dar asta seara este despre noi.
Nu este usor sa te lasi de baut, dar e asa de bine dupa ce reusesti.
Pentru mine este clar..nu pot doar sa gust, asa ca..nu mai beau absolut deloc. Ma simt libera fetelor, ma simt uimitor de bine. Ma bucur de maruntisuri..flori, pisicute, catei. E minunat sa ma trezesc dimineata cu capul limpede, fara mahmureala, mustrari de constiinta.. E minunat dragele mele.
Va imbratisez cu drag, Maria!
P.S. Am 3 ani de cand nu mai beau, am scris de curand ca sunt 4. Ma simt de parca n-as fi baut vreodata!
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Rely »

Felicitări.Am mai prins curaj poate voi reuși.
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Airam »

Draga Speranta, impacarea cu tine...nu putem sterge trecutul, nu avem alta varianta decat sa-l acceptam, si nu trebuie sa iubesti sau sa multumesti pe toata lumea. Gandeste-te doar la binele tau, prea mult timp din viata mea, m-am dedicat altor persoane. Nu merita, la 50 de ani am descoprit sa ma apreciez si pe mine si sa traiesc si pentru mine. Rely draga mea, sa stii ca si sotul meu bea in weekend, este bautura tot timpul prin casa, nu am o viata roz cu el, dar am invatat sa-mi fac singura bucurii si sa ma apreciez eu singura. Nu asteptati aprecieri de la altii dragelor, unii poate vor sa va stie ca nu sunteti bine.
Va imbratisez cu drag, Maria!
P.S. Scriam aseara ca ma simt ca si cum n-as fi baut niciodata. Da, asa este, dar am mereu in minte tot raul care m-i l-am pricinuit singura din cauza alcoolului.
Rely
Boboc
Boboc
Mesaje: 80
Membru din: 29 Iul 2020, 12:47

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de Rely »

Raul v a rămâne mereu cu noi. Eu abia acum îl constietizez cu adevărat, pana acum am evitat. Imi era frica sa realizez ce am facut si cat timp am facut. Nu o sa impun lui sa nu bea, eu trebuie sa lupt sa ma abțin. Oricum este mai mult supărat pe mine ca beau..si nu vb! Multumesc Maria!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de HOPE »

Felicitari, Maria! Ti-am urmarit evolutia si ma bucur ca ai reusit sa ramai abstinenta.😘💐
Fa Rai din ce ai!
Scrie răspuns