021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: CEA MAI REA DIN TOTI!

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesajde Joy » 13 Iul 2019, 12:47

Multumim Catalin, un weekend frumos tuturor!
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
Speranta16
Senior
Senior
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 13 Iul 2019, 13:55

Cataline cunosc foarte bine definitia pleonasmului si recunosc unul cand il vad. Una e sa te incante ceva si altceva este un lucru/ o situatie care te face sa te simti ~mai~ bine.

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 13 Iul 2019, 17:39

Bravo, Sim!

El Sugativo
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde El Sugativo » 13 Iul 2019, 20:32

<<Una e sa te incante ceva si altceva este un lucru/ o situatie care te face sa te simti ~mai~ bine.>>
Pt. mine e cam tot aia.Da' nu vreau sa intru-n polemici pe tema asta.
Speranta,te-am intrebat de cifra 16 ,pt. ca e pur si simplu my birthday.Iar cifra destinului este 4.Asa ca...

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Iul 2019, 12:20

Buna dimi draga Speranta!Iubesc numele tau si ar trebui sa ne numim toti asa...!🌞😌🤗
Apropos, ai vazut ce mesaj superb a transmis marea noastra campioana ieri, cind a facut fericita o tara intreaga?🤔Il repet si aici pt ca ni se potriveste manusa tuturor, nu numai generatiei tinere:pt ca nu suntem un popor prea pozitiv trebuie sa incercam sa avem o minte pozitiva si sa credem in noi...🤔 😌👍

In alta ordine de idei, scrie-mi un nr de tel in privat sa ne vedem saptamina asta pt ca ajung si eu acolo...Eu inca nu am un nr dar cu siguranta voi avea unul si eu mai tirziu.
O zi frumoasa tuturor oriunde v-ati afla!😌🤗👍

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 14 Iul 2019, 12:26

Buna ziua,
Pentru mine incantatul este peste simtit mai bine :). Depinde de perceptie, dar nu conteaza asta, pentru ca nu suntem aici sa facem lectii de semantica :). Cifra destinului, in cazul meu, este 5.

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 14 Iul 2019, 12:33

Buna, Joy.
Am vazut mesajul si meciul. A fost superb! O mare campioana si mandria tarii noastre! Astept cu nerabdare meciul lui Federer. Sper sa castige! Marti plec din tara pentru 2 saptamani, dar sper sa fi, tot aici, cand ma intorc. Cu drag ne vom intalni, si, sper, in mintea si in sufletul meu, ca vom merge impreuna la o sedinta AA. Bineinteles, daca ai sa vrei si tu. Nu stiu de ce, dar tot timpul asa am vizualizat in capul meu, ca voi merge cu tine...

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Iul 2019, 12:41

Cum sa nu vreau, negresit ca vreu sa mergem si la sedinta AA si apoi sigur vei fi inspirata de ceea ce vrei sa faci.
Pup cu drag si vb in privat!👍

Go Federer!😉😌👍

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 14 Iul 2019, 12:47

Multumesc. 🤗

Speranta16
Senior
Senior

Mesajde Speranta16 » 15 Iul 2019, 19:03

Stiti filmele alea, gen karate kid sau similare, unde toti intra untr-un mare antrenament si program de schimbare si perfectionare? Cam asa ma simt eu in fiecare luni cand zic ca de azi nu mai beau. Incep sa mananc sanatos, voi face sport sau orice alt lucru sa nu mai beau. Ma vizualizez cum ma lupt cu pofta si cat de greu va fi si ca voi iesi campioana. Si cand vine ziua de luni sunt ca o planta ce a stat in vaza vreo 7 saptamani si un pic de apa/o bere ar rezolva totul.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”