021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Iubitul meu e alcoolic ... :(

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
El Sugativo
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 01 Dec 2018, 21:19

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de El Sugativo »

Thanks.
Incerc sa vorbesc si scriu(cat mai)corect in limba romana...
Ca spun mai mult lucruri dezagreabile in aceasta limba,asta-i alta gasca-n alta traista.
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Multumesc, El Sugativo :)

Asa este, la un mom dat imbatrinim si murim.
Eram suparata fiindca la azil ii luasera lui bunica sticla cu apa de langa ea, cica dadea in pat, mama lui de pat. Si daca i au luat o, nici nu prea i au mai dat sa bea apa. Adica nu tre sa ajuti un om sa moara :( era in deshidratare severa... acum e mai bine :) are si ceva dementa, ce sa zic, are 94 de ani.....


Ieri am fost superbine la inot, nu ma mai scotea instructorul din apa :)) am invataat "saritura" in cap! Era singurul lucru de care mi era groaza, sa sar in cap. Azi ies cu toti cei de la inot + instructori la terasa.....am plecat ca intarzii , we fain si optimist :)

https://youtu.be/k4PYRdb71_w
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Am fost cu grupul de avansati la inot, nu ma refer la sportivi de performanta....ci amatori.
2 baieti participa duminica la o proba de 6500 m inot liber pe lacul Tarnita, uau....stiu ca acolo se inoata inca din tineretile mele, e lacul plin de lostrite pe care nu le a vazut nimeni :))
Dar au si probe de 1500 m....poate la anul merg si eu, imi doresc....pana atunci poate ma apropii si eu de distanta asta, mi ar placea pe Tarnita, neopren am....
El Sugativo
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 01 Dec 2018, 21:19

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de El Sugativo »

De ce-mi multumesti?Nu prea e incurajator mesajul meu,mai bine nu-l scriam,a doua zi am regretat ca l-am scris.Si acum imi umbla multe chestii prin cap si nu vreau sa le mai scriu,ca acum scriu efectiv ce gandesc,doar se stie ca <<in vino veritas>>,dar maine,cand intervine masca de om civilizat si politicos,imi pare rau ca le-am spus,desi si maine tot asa o sa gandesc...
Da ,apa e sursa vietii,aici pe Terra,dar...ce mai e(mai e ceva) dupa?
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Test, pot incarca poze? Da, vad ca da...
Maine e maratonul :))) tricou si altele oferite de sponsorul evenimentului, abia astept, ma provoc pe mine insami :)


Imagine
Ultima oară modificat 26 Iul 2019, 22:17 de către Raza de soare, modificat 1 dată în total.
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

El Sugativo, nu te mai stresa atata :)
Io una nu ma gandesc chiar asa insistent ce e dupa, ma gandesc la ev de maine, la vacanta ce vine, la posibilitatea de a participa la inotul pe Tarnita...si la mutatul la pensie in Grecia :)))
Avatar utilizator
Ambasador
Veteran
Veteran
Mesaje: 1353
Membru din: 17 Apr 2017, 23:50
Zile de abstinență: 14,08,2021

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Ambasador »

Chiar esti o raza de soare aici. 🙂
Succes la maraton maine!
"Orice schimbare este grea la început, urâtă la mijloc şi minunată la final." Robin Sharma
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Multumesc frumos! 😘
O seara frumoasa :)
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Ciao :)

M am inscris la 5 ore de cycling ca i cunosteam pe instructori, in ideea ca poate reusesc sa pedalez 6 ore. Am rezistat 8 ore, cred c o sa dorm bustean.....
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Iubitul meu e alcoolic ... :(

Mesaj de Raza de soare »

Mi am mai facut un tatuaj, e pe antebrat. Un bujor. Si da, are o semnificatie, este pentru bunica...pe care o cheama Floare si care acuma e 20% lucida si restul nu. Toata copilaria mea umblam desculta prin curtea ei, in gradina, in curte...avea cei mai frumosi bujori de un rosu inchis spre visiniu...ii iubeam :) imi facea mereu prajitura mea preferata, gogosi.....stateam mereu langa ea cand framanta aluaturile, cand le intindea pe un blat special de lemn, si din care rupeam si gustam :)

2 colegi au strambat din nas cand l au vazut, adica la ideea de tatuaj...si le am spus sa nu mi spuna parerea lor ca nu sunt curioasa :)

Am fost la o inmormantare la cimitirul Reinvierea parca se numeste, din Bucuresti....acum 2 veri. Morminte si pomi multi, verdeata. Niste tigani erau pe aleea principala si cantau conducand un mort niste cantece de jale...apoi un pic mai vioaie, dar nu neaparat de petrecere ....am ramas fermecata, toata lumea stramba din nas...cum isi permit intr un cimitir?!? Ca sa i dea afara....
Scrie răspuns