021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Vă mulțumesc mult. Vă aștept să petrecem împreună 🙂
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna

Mesaj de tudor »

Salutare, salutare!
Viata bate filmul asa se poate spune despre viața în abstinența a lui Asido.
Multe binecuvântatări să ai de la Dumnezeu pentru noua casă pentru că în noua viata a ta, ASIDO , ai fost binecuvântat cu abstinența continuă, cu familia care ti-a fost aproape dar si
Ne vedem la Braila!🙂
Imagine
Ultima oară modificat 16 Sep 2019, 18:14 de către tudor, modificat 1 dată în total.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Airam
Veteran
Veteran
Mesaje: 1231
Membru din: 21 Sep 2016, 15:06

Re: Buna

Mesaj de Airam »

Asido, pentru mine esti cel mai tare exemplu ca exista viata frumoasa, realizari, impliniri, bucurii..fara alcool. Iti doresc sa fii sanatos.
Te imbratisez cu drag, Maria!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Buna

Mesaj de Vbc »

Felicitări pt ambiție! 1deceniu fără alcool, asta reușită.
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Raza de soare
Veteran
Veteran
Mesaje: 396
Membru din: 15 Ian 2019, 00:25

Re: Buna

Mesaj de Raza de soare »

Felicitari! :)
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multumesc tuturor pentru ganduri bune. Da viata mea este o viata cu multe impliniri in abstinenta si ce sa va zic, intrarea in abstinenta a insemnat o nastere din nou. Daca acum 10 ani eram in timpul ultimei betii crunte in care am zis ca mor, fara permis categoria b, fara afaceri, fara casa, in prag de divort, doua fetite de 10 si 11 ani distruse si fara tata ca sprijin, urma sa fiu inchis pentru recidiva de alcool la volan, una din ele de peste 3,60 in sange, 12 clase...
Astazi cand va scriu , am permis de sofer profesionist, nu mai beau de aproape 10 ani,cu mici afaceri din care traim decent, astazi am pus prima lopata la temelia noii case,alaturi de familie, doua fete minunate de 20 si 21 ani , studente anul 2 si 3 la litere si arhitectura cu un tata care le este alaturi si isi da si viata pentru ele, reabilitat de drept cu un cazier curat, terminat facultate , anul 2 la master, profesor de economie....
Offff, ma trec toti fiorii , dar am reusit...
Acum 10 ca doi prieteni foarte buni care ne respectam am decis sa plecam pe doua drumuri paralele. eu si alcoolul ne-am despartit. Era prea bun , prea tare, prea puternic pentru mine. nu m-am suparat pe el, nu i-am cerut niciodata socoteala pentru lucrurile pe care mi le-a luat, pentru ca l-am iubit mult, mai mult ca orice pe lumea asta. el era totul pentru mine. eram fericiti impreuna si da am fost prieteni pentru ca imi placea si atat.
A venit ziua in care am zis , hai ca sa nu devenim dusmani sa ne despartim, tu pe drumul tau, eu pe drumul meu.
Avem 10 ani de cand suntem pe drumuri paralele , eu il respect in continuare, el este mare, puternic si in orice joc sau lupta castiga mereu. eu sunt mic, slab si sincer nu ne mai potrivim deloc, nu ne mai sta bine impreuna deloc, asta e , decat impreuna si neferciti mai bine departiti si fiecare cu treaba lui. Eu sunt fericit scum si stiti de ce nu mai beau din acelasi motiv. Inainte beam ca-mi placea acum imi place la nebunie ca nu-mi mai place sa beau.
seara minunata!
Imagine
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Mai sus proiectul la casa si aici prima lopata :)

Imagine
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitări Asido pentru cei 10 ani de abstinență ,daca eram prin zonă veneam cu mare plăcere !
Mult succes in continuare , Doamne ajuta !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna

Mesaj de Ovidiu73 »

Bravo boss,

Ai reușit deși, nu as fi pariat pe tine, nu prea sclipeai cu capu'. Probabil ai reușit cu inima.
Cât despre casa, ai grija la adancimea de îngheț, s-a trezit inginerul din mine.
O sa te sun pe 22 sa te felicit. Dacă nu uit. Nu contează.
Important e ca, nu mai bei.
Doamne ajuta!
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: Buna

Mesaj de And_y »

Buna seara,
Felicitari Asido pentru toare realizarile!!!
Nimic nu e intamplator.
Scrie răspuns