021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salutare

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Sunt bine...m-am uitat la meci...spre norocul meu a fost intens..😁😁😁mi a ridicat putin energia si tensiunea...nu,nu beau....si nici nu mi doresc sa fac asta....a fost un ,,val"....stiu cat de groaznic m-as simtii...am trecut prin asta de multe ori....stiu cum se simte....si nu e bine deloc..stiu clar ca asta nu mi doresc....stiu cat rau poate sa mi faca si sa ma destabilizeze...iar eu imi doresc doar echilibru....iar de va fi sa fie dezechilibru macar sa nu fie din cauza asta pe cat de banala..pe atat de dramatica pentru mine....iti multumesc pentru sustinere si sfaturi....te simt ,,aproape"
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Si nu..nu mi propun sa beau controlat...am inteles din pacate de destui ani ca nu exista notiunea de baut controlat la mine...nu a existat niciodata....asta stiu cu siguranta ...sunt destul de constinet si stapan pe teorie.....practica si momentele tensionate ma mai sperie.....in rest....nu e ca si cum m am desteptat acum 2 saptamani...imi constinetizez problema de multi ani...doar ca......din diverse motive nu am avut energia necesara sa spun stop pana acum....stop otrava pentru minte suflet si corpul meu....seara linistita sa aveti!
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salutare

Mesaj de Vbc »

Florin o victorie a echipei favorite te putea trimite intr o stare de euforie mai mare, exista posibilitatea sa sărbătorești:) atunci trebuia sa stii sa sărbătorești (apa sau suc) eu am trait astfel de stări.
"Bine ca s a terminat X" cu ajutorul arbitrului pt fcsb.
O duminică senină!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Vbc...eu cred ca tu esti aparatorul ,,diavolului"...o victorie a echipei favorite(Dinamo)m-ar fi facut si mai bucuros....nu stiu exact cu ce probleme te confrunti tu dar am.senzatia ca esti un pic superficial(a)...😁😁😁cu tor dragul si fara vreo intentie neprietenoasa te rog sa scrii altcuiva....eu ma descurc aici...multumesc si succes pe viitor!!!
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Ce spun e ca...nu ma ajuti... 😁nu tragem amandoi in aceeasi directie.....nu spun ca e gresit...spun doar ca nu esti ,,ce-mi trebuie mie"...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salutare

Mesaj de Vbc »

Florin, Nu Ai inteles mesajul meu, deși era foarte clar si limpede ce am scris,...fără suparare..
O sa ti zic atat:
DDB te mai face sa trăiești!
De la un câine 100% prezent la meci!
Cat despre diavol si superficialitate...no coment!
Sper sa rămânem abstinenti de la alcool zi de zi, cu toții!
Succes pe drumul tau!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

..😅😅😅nu mi permit sa o judec nici pe doamna nici pe oricine altcineva...daca asa a simtit,cu drag ii accept criticile si fara vreo ironie ma amuza...da,poate fi si o eroare de ...comunicare...doar ca este dreptul meu sa selectez daca ceva imi place sau nu...nu pot sa spun ca ma onoreaza expresia ,,mai baiatule" ...dar...😅😅,,mai doamna" cu siguranta intentia mea nu a fost sa va perturb ...avem cu totii cei aflati aici multe alte griji decat aceea de a starni o disputa verbala .. eu va transmit ganduri bune ...cat despre Vbc...imi cer scuze,poate ca am fost putin prea acid...cu siguranta nu am nimic cu nimeni de aici...am propriile mele lupte de dus...va imbratisez cu drag...
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Vizitator123$5...iti multumesc....in primul rand pentru sustinere,pentru cuvintele frumoase si pline de continut...si pentru ca mi-ai raspuns de la inceput...e alegerea mea sa cred in experientele tale si ma bucura de fiecare data mesajele tale....
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Da Vbc...am recitit mesajul ,,cu pricina"....am fost destul de acid si imincer scuze daca te-am ofensat....seara minunata sa ai!!!si da,sa fie bine pentru toti....
Florinnirolf1
Senior
Senior
Mesaje: 141
Membru din: 27 Sep 2019, 23:18

Re: Salutare

Mesaj de Florinnirolf1 »

Salutare din nou...am lipsit cateva zile de aici...ma bucur sa intru din nou...ma bucur sa vad ca au aparut oameni noi...ma bucur ca exista aceasta comunitate...salutari Vizitator123$5,sper ca esti bine...mai am putin si merg in tara sa fiu alaturi de baietelul meu...abia astept...
Scrie răspuns