021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Sa nu uit! Sa nu uit!

Aici puteti povesti experientele personale.
paparuda
Boboc
Boboc
Mesaje: 60
Membru din: 28 Sep 2019, 19:37

Re: Sa nu uit! Sa nu uit!

Mesaj de paparuda »

Este corect si adevarat ce spui. Ma gandesc sa plec deja de mult timp, de vreun an. Insa am fost prinsa in joc. Am lucrat sa ajunga treaba la stabilitate, pentru a putea pleca impacata. N-am vrut sa pice totul in urma mea. Si tocmai cand am ajuns in punctul dorit, n-a durat mult, m-am gasit acum "furata" de toate resursele, si nevoita sa o iau de la capat. Si sincer nu cred ca mai am energia necesara sa repet toata povestea. Pentru nimic. Pare ca imprejurarile acestea nefavorabile ma imping sa iau o decizie de care mi-a fost frica. Pare ca e nevoie sa fi impins pentru a putea face pasi inainte.
Singurul lucru care ma retine este faptul ca daca plec, cade tot. Dar daca stau, pic eu. Am sa ma mai gandesc zilele urmatoare, cu mintea limpede.
mihai79
Boboc
Boboc
Mesaje: 56
Membru din: 17 Iul 2018, 09:31

Re: Sa nu uit! Sa nu uit!

Mesaj de mihai79 »

buna seara.multumesc pentru parerile tale ,imi sunt de folos si chiar se potriveste sotia mea cu descrierea unui narcisist.din pacate nu prea stiu cum as putea sa o ajut,ea nu recunoaste ca ar avea vreo problema si ma simt neputincios.o sa am rabdare cu ea si sper sa nu mai repete greselile
Scrie răspuns