021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

CEA MAI REA DIN TOTI!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Nalina
Senior
Senior
Mesaje: 115
Membru din: 24 Mai 2017, 08:09

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de Nalina »

Iti multumesc si tie Speranta pt ca mi-ai permis sa-mi expun gandurile aici, la tine.
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de styx »

Buna dimineata!
De obicei intri in depresie datorita bauturii, dar nu este exclusa nici varianta cealalta... cred ca depinde de fiecare persoana...
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de styx »

Cătălin are dreptate, eu mă referam la cei care consumă... si nu numai alcool, am văzut aici tipi care erau sa se sinucida dupa ce au incetat consumul de ecstasy...
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de styx »

E posibil să ai dreptate, nu stau să fac analiza pe text:), din cauza alcoolului, atunci...
Nu lua in considerare ultima mea postare, se pare că la consumatorii de ecstasy efectele sunt cu totul altele decât la alcool atunci când incetezi consumul.
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
El Sugativo
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 01 Dec 2018, 21:19

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de El Sugativo »

Depresia mea personal,e de natura descrisa de catalin in varianta a doua<<nu mai gasesti nici un motiv de a face ceva, de a trai, in care nu mananci cu zilele si te uiti in gol, de slabesti 10 kilograme pe saptamana. In care traiesti un sentiment groaznic de neputinta si de constientizare ca esti deja mort>>,bine,nu am slabit 10 kg pe sapt.,mananc de bine de rau in fiecare zi,dar in rest,ma regasesc plenar.
Cred ca am avut de multa vreme ceea ce se cheama"depresie mascata"am dus-o pe picioare,n-a stiut nimeni,ca nu era sa urlu pe strada,si s-a tot adunat,s-a tot adunat,iar acum s-a mai combinat si cu ceva(destula) tulburare obsesiv-compulsiva,pe care si pe aia cred c-am avut-o in stare latenta si despre care nu vreau sa vorbesc.
In rest,cu alcoolul,sunt"in parametri".In seara asta,cred ca inca n-am ajuns la 1/2 litru,sau daca am ajuns,n-am sarit prea mult...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de Vbc »

>>E un drog de distractie, nu e ceva sa consumi zilnic, acasa, si inversunat. Ne auzim cand vrei, poate<<
MDMA(ecstasy) consumată în exces pt distractie provoacă o dependenta mult mai rapida de cat alcoolul si se poate sfârși cu deces , intr un interval foarte scurt comparativ cu alte droguri....se poate consuma si acasa cu înverșunare odata instalată această dependenta (am cunoscut cazuri).

O duminică senină!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
El Sugativo
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 01 Dec 2018, 21:19

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de El Sugativo »

Vizitator12#45 scrie:
El Sugativo scrie: Depresia mea personal,e de natura descrisa de catalin in varianta a doua...mananc de bine de rau in fiecare zi,dar in rest,ma regasesc plenar.
Daca ti-e foame si poti scrie aici atunci nu esti in depresia aia de o stiu eu. Asta nu inseamna ca esti ok.

Te-ar interesa sa ne auzim?
Inca mai pot scrie aici,dar nu prea mai am chef,scriu din ce in ce mai rar.Mananc ca sa intretin nenorocitul asta de organism.Nu stiu daca si cat de foame imi mai e ,si nu conteaza daca sunt in depresia aia pe care o stii tu, e destul de rea asta pe care-o stiu eu.
Nu stiu daca m-ar interesa sa ne auzim. Nu inseamna ca nu ma intereseaza,dar...nu stiu,nu sunt pregatit sa vorbesc despre mine,nu mai am puterea sa iau nicio decizie.
El Sugativo
Boboc
Boboc
Mesaje: 96
Membru din: 01 Dec 2018, 21:19

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de El Sugativo »

Nu e de disc,e inghinala dreapta,plus alte chestii tot de natura fizica,pe care nu le mai mentionez,care au legatura cu hernia inghinala,dar despre care n-as putea sa vorbesc(pe langa T.O.C.,insomnie ,depresie si stare permanenta de teama ca se poate intampla ceva rau,care sunt de natura psihica).Culmea,daca ma vezi pe dinafara ,n-ai zice ca am ceva,ete ca ma si laud!Marul frumos pe dinafara...
Avatar utilizator
And_y
Veteran
Veteran
Mesaje: 208
Membru din: 31 Aug 2017, 17:26

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de And_y »

Buna seara,
Dureros de adevarat!
Nimic nu e intamplator.
Noah
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 18 Noi 2019, 11:56

Re: CEA MAI REA DIN TOTI!

Mesaj de Noah »

Bună Speranța!din ultimele mesaje înțeleg ca ai reușit ?Doamne ajuta!
Încuiat