021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu și atat!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Cat despre versuri sunt rezumate in videoclip, > cum ar veni rezumat cinematic ? :)
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Usersters123 scrie:Inchei saptamana si seara cu un tonus bun. O saptamana senina, usoara si frumoasa tuturor! https://youtu.be/U10M6bxZjQw
Ma bucur pentru tine !
Noapte buna ,Tuturor !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

O săptămână senina si frumoasa !
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Bună ziua, Speranța!


🙂 Sper din toată inima să reușești să faci tot ceea ce ți-ai propus.
O gândire susținută de acțiune face parte 99 la sută din reușită. .
Iar ca cel că mine care crede că există o Putere Superioara mai zice că Dumnezeu ajută gospodarul vrednic dar nu îi bagă în traistă.
Succes ! 👍
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Buna
Si eu sper sa reușești sa faci cum ți ai propus! :)
O saptamana senina!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Buna ziua ,Speranta !
O zi frumoasa iti doresc si eu !
"Planurile obisnuite nu se potrivesc cu cele de la serviciu " este o arafraza a unei zicatori populare.
Azi ,marti trebuia sa fei pentru mine o zi de munca care s-a transformat in ... zi libera din motive tehnice .Odectiune majora la sistemul de alimentare cu energie electrica a zonei unde se afla locul meu da munca a facut ca sa ajung acasa la o ora dupa ce plecasem deja spre munca .🙂
Am folosit dimineata sa imi modific prin casa si sa repozitionez(pitesc ) ...cabluri (electrice😜 ) de la boxele sistemului audio un pic de dat cu aspiratorul si sters praful iar acum ma premiez cu o plimbare mai lunga cu bicicletaca tot este superb afara .
O zi faina tuturor ! 👍
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Buna seara
Speranta, Gasesti si acum Pegas, sunt unele modele mai noi, foarte bune. :)
Eu tot Pegas as vrea sa mi iau.
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

Cu placere! 👍🏻
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Eu și atat!

Mesaj de tudor »

Buna seara ,Speranta !
Buna seara VBC !
Viaţa e ca mersul pe bicicletă: ca să îţi menţii echilibrul, trebuie să te mişti în permanenţă este un citat celebru din Albert Einstein.
" ..Gasesti si acum Pegas, sunt unele modele mai noi, foarte bune. :)
Eu tot Pegas as vrea sa mi iau."
Inainte sa va cumparati bicicleta reflectati la ce plimbari veti face cu ea .Parcurile sunt foart aglomerate si de biciclete si mai ales de oameni care se plimba pe jos si vor sa relaxeze megand agale asa ca mersul cu bicileta devine stres daca nu ai loc .
Pe trotuare este interzis sa mergi calare cu bicicleta si ramane pista oficala (singura)de biciclete de la Stavilarul Herastrau pana la Podul de la Opereta(Splaiul independentei) cu trecere pe la Piata victoriei si pe Calea Victoriei si lunga de 5,2 km .
De ce va scriu asta ? Pentru ca daca vrei sa mergeti prin trafic pe sosea Pegasul nu este de asa ceva iar daca mergeti la drum lung in afara orasului , la padure si mai greu este cu unPegas cu forma traditionala a Pegasului .
Aprpo de pista de pe Calea Victoriei .Am strabatut-o chiar astazi ora 15, pe sensul dinspre Podul Operetei lejer fiind zi de lucru oamenii erau la ... lucru .In Herastrau erau doar cativa pensionari si paznici asa ca chiar am savurat plimbarea iar pe seara am mers pe bd Dorobanti si bd Stefan cel Mare in cosmarul orei 17 zicandu-le PA din mers la masini de masini printre care si un Mustang .Cozile de km nu tin cont de masini de zeci, sute de mii de euro ,stai la rand la semafor .Avantaj eu .Radeau de mine cand ma vedeau anii trecuti cu masca de ciclism cu filtre si supape acum sunt SIC !😜 Ce imi mai place sa rad de bietii soferi !
Pot sa rad ca nu beau ! 😝
Gata cu vorbaria mea.Ma bag la culcare !
O seara frumoasa va doresc!

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Eu și atat!

Mesaj de Vbc »

E foarte tare plapuma, :))) e mai ieftina decât o bicicleta, sigur, Gata o cumpăr și am scăpat de bicicleta! :))
Eu unul în zona unde locuiesc am posibilitatea sa merg cu bicicleta 20 25km pe langa lacuri , păduri, nu e aglomerația din Buc, de care am parte zilnic la volan.:)
Si eu cand vad bicicliști cand se strecoară prin trafic, sunt invidios pe ei :)
Ai dreptate când traficul este intens s i se fac cozi de km , si mașinile de sute mii € stau blocate, chiar dc unii proprietari le numesc "avioane" nu au ce sa facă :)
Seara buna!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Încuiat