021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Salutare Tudor!
Cum ești? Nu ai mai scris nimic?
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Buna dimineata, Dragilor!

"Salutare Tudor!
Cum ești? Nu ai mai scris nimic?"
"Am scris la casuta mea ca simt ca am abuzat de cea a lui Tudor si el e mai serios asa:)" Ha,ha,ha! Funny ! 😀😀😀


Nu am scris ca ieri am avut o zi ,Vineri 13 , cu munca multa la serviciu care "nu m-a lasat " decat sa citesc ce scrieti si cu Black friday acasa .Mai precis Sotia era libera si a primit comenzile dat pentru completarea bucatariei cu electrocasnice la pret mai mic asa ca aseara cand am ajuns acasa m-am ocupat de montat un tv care stie sa faca mancare(glumesc) ca sotia sa poata urmari la el serialele cand foloseste cele pe care le are in dotarea ,bucataria ..Mentionez ca urmaream preturile cu mai multe luni inainte asa ca reducerea este una reala si "nu am plecat dupa fenta " cum fac cei de la emag de la care nici nu am cumparat .😀
Oricum tv este luat pentru Netflix si HBO .Eu ma uit doare pe documentare in general si pentru ca vechiul tv era cu toane l-am luat la oferta pe acesta pentru ca avea diagonala mai mare si ...reducere . Acum am un monitot "cat casa care este vechiul tv .
Gata cu laudele !
M-am bucurar sa va vad foarte activi .
VBC sper sa fi negativ la test, nu negativist ca atitudine !
Speranta, ELsa ,Vizitator123$5 ma bucur ca ciripiti vesel pe aici ! Bravo cu felicitari pentru ca sunteti foarte prezente pe forum !
Eu personal chiar daca nu scriu aici pe forum si au fost perioade mari, chiar si ani in care nu am facut asta,am avut si am activitate zilnica de ceea ce inseamna "serviciu in AA" .Adica raspund la E-mail-uri si la telefon ori mai postez cate o poveste o traducere la revista AAiar asta ma mentine abstinent si de folos mie si posibil si altora .

Acum am terminat de baut cafeaua desi este un cer noros ca doar este jumatatea lui noiembrie tot am sa ies cu bicicleta "sa trag o plimbare " mai lunga .
Inchei urandu-va sa aveti o zi frumoasa !


Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Buna seara !

Azi eu chiar am avut o zi de relax .Muzica Downtempo & chill de pe Spotify pe sistemul audio si plimbare cu bicicleta din "doua bucati" una in Tineretului si alta mai scurta in parc IOR la intalnire AA .
Speranta ,am trecut (obligatoria ca este in drum) pe langa Park lake Mall pe la 16,25 si era coada pe doua coloane la intrarile la parcarile subterane si "lume ca la defilare" pe trotuare iar parcarile din IOR erau toate ocupate iar lumea si pe jos si cu bicla ,multi in familie .
Parca nici nu este stare de alerta.Singurul "semn" ca este pandemie era ca toti purtam masca pe fata .
Acum merg la film. Bineinteles la tv .
O seara frumoasa va doresc !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Buna dimineata,Vizitator123$5 !
Buna dimineata ,Tuturor !
Vizitator123$5 ,sunt doar sugestii si te rog sa nu te "aricesti si la mine" insa pot sa iti spun ca tu insati prin comportamentul tau razboinic, critic si intolerant "iti faci viata grea" .
Eu " nu sunt incaltat cu mocasini tai ca sa stiu cat de tare te strang " dar banuiesc ca o vorba dulce mai mult aduce ca doar sotul tau nu o fi vreun copil rasfatat si neintelegator . In casnicia mea nu este numai soare si nu avem mereu vorbe unse cu miere dar in majoritatea timpului este armonia dorita si asta pentru ca am purtat dialog iar ceea ce ma ghideaza in viata de zi cu zi este ce am asimilat si mi s-a potrivit din AA.
Acum am incalicat pe o sa si ma indrept spre Manastirea Cernica si apoi la padurea Cernica !
O duminca frumoasa va doresc !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Buna dimineata
Este o zi superba afara! pentru jumatatea lunii noiembrie!
<<Si cum am decis ca viitorul vreau sa fie "roz" si interprind destule actiuni in sensul asta, oamenii care nu ma agreaza, respecta, apreciaza nu mai au ce cauta in viata mea>> 👍 este o decizie corecta, valabila pt fiecare! :)
O duminica senina va doresc si linistita!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Suntem relativ ok, cateva simptome de raceala, nu grave, inca asteptam rezultatul..
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Doamne ajuta! 🙏
Multumesc!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Zâmbesc:)
Nu a venit încă rezultatul......
Ma gândesc mai mult la reacția sotiei, este un pic panicata, desi astăzi se simte mai bine, la reacția copilului am asa niște scenarii in cap... (sa fie? Cum e? Măcar sa fie forma usoara...s.a.m.d) sa nu fie de spital...cunosc multe persoane care au făcut atacuri de panica...in spital, fac și acum recuperări
Stiu ca e foarte periculos acest virus, nu e de subestimat, dar eu am văzut și trait multe lucruri, ........pana la vârsta care o am ..... întru mai greu in panica
Va mulțumesc pt încurajări!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Buna seara!
Am primit rezultatul , este negativ :)
Va mulțumesc pt încurajări si mesajele transmise!
Seara buna și senina tuturor!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Buna seara !

Vbc ma bucur pentru sotia ta pentru voi ca testul este negativ .si sunt sigur ca s-a auzit un oftat prelung de usurare din parte voastra ceea ce este si normal .
La mine la serviciu am avut 4 cazuri de covit .A murit un coleg care a ales sa lucreze si dupa ce a iesit la pensie . Vineri 16 oct. era bine .Luni 19 oct am aflat ca l-a dus l-a spital si pe 29 octomrie a murit .Avea antecedente medicale cu plamanii . Nu s-a facut nicio ancheta DSP.S-a lucrat pe mai departe cu sloganul "-Cine cade ,cade"
Speranta iti multumesc ca ai impartasit ce ai simtit si trait .
Eu azi am fost egoist si am umblat teleleu prin paduri dar am fost sunat si de prieteni in recuperare de peste hotare si am impartasit despre toate ,recuperare , covit , serviciu\somaj .Abstinenta nu inseamna lipsa problemelor ci inseamna o problema majora mai putin dar o minte mai limpede capabila sa se concentreze la solutii sau acceptaree.
Chiar daca nu am scris cand mai stateam locului trageam cu ochiul pe aci.
Va las sa va bucurati de imagini si va doresc noapte buna !
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns