021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Bucurie!

Aici puteti povesti experientele personale.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Bucurie!

Mesaj de primavara »

Buna dimineata!
Bucuriee ...si cred ca acest cuvant mi se potriveste cel mai bine mie, asa strigandu-ma prietenii mei din viata reala...😉😂😊💃

In fiecare dimineata eu chiar asa ma trezesc si sunt "bucuroasa" pt viata mea...Nuu, nu este o viata perfecta dar sunt multumita ca fac tot ceea ce depinde de mine sa fie si fac...🙏😊🍀👍

Imi aduc aminte ca in trecut aici pe Forum imi taiase Admin "razaciosii" pt ca puneam prea multi dar daca mie-mi fac bine si ma reprezinta este ok si niciodata eu nu judec pe nimeni deoarece fiecare este asa cum este si suntem diferiti.

Am urmarit aseara pe Netflix un film bun care in afara de mesajul lui(care este putin exagerat iar eu stiu f bine ceea ce inseamna...) m-am regasit in cuvintele 'lumea nu accepta ceea ce nu intelege" si "eu ii conosc pe ei dar ei pe mine , nu...".😉😊👍
https://www.youtube.com/watch?v=pCMHc-IFAB0

O zi frumoasa cu sanatate, liniste si bucurie sa avem toti!🙏😊🍀👍
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

Buna ziua si mi se pare salutul cam nu stiu cum, mai bine mi se potriveste mie "hi, beautiful,people"!😉😂
Asaa, sa revin la lucruri serioase!😂
Pe mine in viata m-a ajuat sa fiu cea care sunt eu astazi Dumnezeu, sportul si prietenii drept pt care am ramas si sunt profund recunoscatoare...🙏Chiar ma gandeam astazi la biserica mea ca Dunezeu mi-a ales si religia care mi se potriveste mie in dragostea Lui nemarginita si slujba , i-am spus parintelui dupa, parca ar fi fost pt mine...si mi se intampla asta mereu.
Cu bucurie o scriu si aici , cine stie poate foloseste si altora...
Odata un calgur a fost intrebat de ce rade el mereu, la care dansul razand a raspuns"pt ca nimeni nu mi-l poate lua pe Dumnezeu" iar eu as mai adauga la spusele calugarului pt mine, in afara de ras si dansul...😂😂💃😉😊🍀👍
Ne-a vorbit apoi parintele despre fericirea noastra si cum incercam noi sa o gasim prin munca, realizari, averi, excursii in locuri de basm etc si raspunsul este ca ea nu va putea fi gasita niciodata cu toata astea indiferent cat am alerga nebuni prin lume deoarece fericirea ne este data de Dumnezeu si exista in noi fara a putea fi cumparata cu toti banii din lume.
Daa, extrordinara slujba si a incheiat parintele slujba cu precizarea ca niciunul dintre noi nu trebuie sa fim mandri si sa ne laudam in fata lui DD cu reralizarile noastre ci sa fim modesti, lucru pe care in timp l-am invatat si eu.😊🍀👍

O duminica frumoasa si senina sa avem toti in continuare!🙏😊🍀🙏
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Bucurie!

Mesaj de Vbc »

Buna ziua
Vrei nu vrei trebuie sa și muncim pt fericire, insa nu trebuie sa devenim sclavii banilor, partea cu modestia este f adevărată.. Uneori trebuie sa fim și mândrii pentru realizările noastre , acestea duc și ele spre fericire, d.p.m.d.v
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

Daa, asa este Vbc, asta era si ideea cu munca si fericirea .Si eu ma bucur f mult cand realizez ceva, modesta in totalitate nu am devenit dar lucrez in continuare la asta...
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

Buna dimineata!😊🍀👍
Ca o completare la postarea lui Lupica de ieri, as adauga eu faptul ca totul este f adevarat dar asta nu inseamna ca prietenii nostri vor fi numai lumea AA-ului, nuu...Eu de ex. chiar nu prea am prieteni acolo in afara de Tudor ci am aici pe Forum (in afara de prietenii mei reali din viata privata care nu au acesta problema ca a mea...)unde asa cum se spune, imparti cu noul venit ceea ce si tu ai primit gratis, lucru pe care eu l-am facut si-l fac de 11 ani aici.

O zi de luni si o saptamana abstinenta, cu bucurie si succes sa avem toti!🙏😊🍀👍

https://www.youtube.com/watch?v=eCY38HoRhiQ
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

Buna dimineata!😊
Am urmarit aseara un film exceptional pe Netflix inspirat dintr-o poveste adevarata si m-am gandit la toata lumea asta mare a alcoolicilor...Poate cineva care-l vizioneaza va fi sensibilizat si inspirat ...si va avea parte de acel declic emotional in mintea lui pt a deveni abstinent cred eu, asa cum am avut si eu parte in trecut in alte circumstante...🙏🤔🍀
Vizionare placuta si-o zi abstinenta cu lumina-n suflet sa avem toti!🙏😊🍀👍

https://www.youtube.com/watch?v=DHREzAdyCPs
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

Daa, acum am inteles si eu de ce sunt cum sunt ...🙏😊😉🍀👍


https://hackspirit.com/signs-unique-personality/
Aliata24
Senior
Senior
Mesaje: 171
Membru din: 11 Ian 2023, 10:16

Re: Bucurie!

Mesaj de Aliata24 »

Primavara, verifica-ti putin mail-ul.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

Aliata24 scrie:Primavara, verifica-ti putin mail-ul.
Buna dimi., acuum!
Scrie răspuns