021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Bucurie!

Aici puteti povesti experientele personale.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

Buna dimineata tuturor!
Eu astazi mi-am propus sa nu beau..., maine vad eu ce mai fac.Voi?
Una dintre cele mai mari greseli pe care le poate face cineva este sa-si propuna sa nu mai bea niciodata pt ca va fi prea grea povara pe umerii oricui sa duca acesta promisiune pana la capat, mai devreme sau mai tarziu va reveni acolo de unde a plecat...pe cand pt o zi cine nu poate, toti putem...🤔
Sunteti de acord cu mine?
O zi senina cu bucurie sa avem toti!🙏🍀
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bucurie!

Mesaj de tudor »

primavara scrie:Buna dimineata tuturor!
Eu astazi mi-am propus sa nu beau..., maine vad eu ce mai fac.Voi?
Una dintre cele mai mari greseli pe care le poate face cineva este sa-si propuna sa nu mai bea niciodata pt ca va fi prea grea povara pe umerii oricui sa duca acesta promisiune pana la capat, mai devreme sau mai tarziu va reveni acolo de unde a plecat...pe cand pt o zi cine nu poate, toti putem...🤔
Sunteti de acord cu mine?
O zi senina cu bucurie sa avem toti!🙏🍀
Bună dimineața!
Și eu
AZI NU BEAU
fiecare zi la timpul ei!
Toate cele bune vă doresc și abstinență senină celor care au nevoie!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Bucurie!

Mesaj de primavara »

tudor scrie:
primavara scrie:Buna dimineata tuturor!
Eu astazi mi-am propus sa nu beau..., maine vad eu ce mai fac.Voi?
Una dintre cele mai mari greseli pe care le poate face cineva este sa-si propuna sa nu mai bea niciodata pt ca va fi prea grea povara pe umerii oricui sa duca acesta promisiune pana la capat, mai devreme sau mai tarziu va reveni acolo de unde a plecat...pe cand pt o zi cine nu poate, toti putem...🤔
Sunteti de acord cu mine?
O zi senina cu bucurie sa avem toti!🙏🍀
Bună dimineața!
Și eu
AZI NU BEAU
fiecare zi la timpul ei!
Toate cele bune vă doresc și abstinență senină celor care au nevoie!
Multumesc frumos pt feedback, Tudor si normal sa fii de acord pt ca de la tine am invatat astea...😉😂😂😊

Am urmarit ieri un documentar cam trist pt ca era era vorba despre cineva care era adict la multe si m-a impresionat ceea ce spunea si cat de adevarata era remarca(tu cu siguranta ai sa intelegi nuanta...)
Spunea ca se uita in oglinda si se intreba de ce nu-l ajuta pe cel pe care il vede..., nu vede ca se autodistruge si nu intelege ca nimeni altcineva nu-l poate ajuta...?Mda, trist, f trist!🤔

Seara frumoasa si linistita va doresc tuturor!🙏🍀
Scrie răspuns