021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Panica și stare de rău de la alcool!

Aici puteti povesti experientele personale.
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Panica și stare de rău de la alcool!

Mesaj de Vbc »

Ca sa dai replay apeși pe căsuța albastra care conține " , in dreapta ecranului, la mesajul unde vrei sa raspunzi
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
joystick
Veteran
Veteran
Mesaje: 418
Membru din: 18 Ian 2022, 13:34
Zile de abstinență: 13,12,2021

Re: Panica și stare de rău de la alcool!

Mesaj de joystick »

Eh.. Vezi, eu sunt pe dos. Nu prea mi-am trăit viata. Aici sunt frustrările.
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Panica și stare de rău de la alcool!

Mesaj de primavara »

joystick scrie:Eh.. Vezi, eu sunt pe dos. Nu prea mi-am trăit viata. Aici sunt frustrările.
Buna dimineata tuturor!
Hi Joystick si ideal in viata ar fi sa invatam din greselile altora decat dintr-ale noastre asadar iti spune cineva care a si trait asa cum spune Elle si traiesc acum asa cum spui tu... si ca o concluzie pt mine iti spun cu mana pe inima ca cea mai buna zi din vremurile "fericite"😂😥 nu se compara si este infiniiit mai buna decat cea mai proasta zi din abstinenta si asta am invatat aici pe Forum unde m-am si regasit in ceea ce spun cei care odata au fost ca si mine...Calea pe care o alegem depinde doar de noi...🤔
No, o zi frumoasa, abstinenta si vesela sa avem toti!🤗
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Panica și stare de rău de la alcool!

Mesaj de tudor »

primavara scrie:
joystick scrie:Eh.. Vezi, eu sunt pe dos. Nu prea mi-am trăit viata. Aici sunt frustrările.
Buna dimineata tuturor!
Hi Joystick si ideal in viata ar fi sa invatam din greselile altora decat dintr-ale noastre asadar iti spune cineva care a si trait asa cum spune Elle si traiesc acum asa cum spui tu... si ca o concluzie pt mine iti spun cu mana pe inima ca cea mai buna zi din vremurile "fericite"😂😥 nu se compara si este infiniiit mai buna decat cea mai proasta zi din abstinenta si asta am invatat aici pe Forum unde m-am si regasit in ceea ce spun cei care odata au fost ca si mine...Calea pe care o alegem depinde doar de noi...🤔
No, o zi frumoasa, abstinenta si vesela sa avem toti!🤗
💯 🙂 👍👍👍
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Elle
Boboc
Boboc
Mesaje: 21
Membru din: 20 Oct 2023, 08:01

Re: Panica și stare de rău de la alcool!

Mesaj de Elle »

Vbc scrie:Ca sa dai replay apeși pe căsuța albastra care conține " , in dreapta ecranului, la mesajul unde vrei sa raspunzi
sa vedem dacă am reușit 🤣
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1685
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Panica și stare de rău de la alcool!

Mesaj de Vbc »

Asa da!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Panica și stare de rău de la alcool!

Mesaj de primavara »

Buna Elle si pt ca ai pus acea intrebare despre denumirea afectiunii provocata de palpitatii am sa-ti raspund nu cu sfaturi ci scriind despre mine si poate totusi te va ajuta la ceva...
Daca ar fi sa descriu eu ceea ce simteam cand aveam simptomele tale in termenii "nostri" as numi-o in viata..."a avea totul si nimic"...Cam asa eram eu pe timpuri cand imi spuneam ca daca nu as mai avea palpitatii si starile de frica, de teama, de panica etc le-as avea pe toate dar uite ca nu le aveam pe toate si de de fapt nu aveam nimic pt ca daca sanatate nu este , nimic nu este......
Nimic nu ma mai bucura desi altcineva in locul meu ar fi fost foarte recunoscator pt o asa viata dar la mine toate gravitau in jurul alcoolului si speranta ca intr-o zi voi reusi singura...Mare greseala ar fi fost sa continui sa gandesc asa deoarece mergand la 4 medici diferiti (f buni cardiologi) toti m-au asigurat ca nu am nimic organic si totul este pe sistem neuro-vegetativ.Cum se numeste "boala" nu conteaza ci faptul ca toate aceste simptome au disparut odata cu incetarea bautului si nu pt ca viata ar fi fost numai lapte si miere ci pt faptul ca nu am mai continuat sa beau "otrava", asta insemnand alcoolul pt mine acum si exact asa il percepe creierul meu...
Multa sanatate si sa-ti sa-ti fie bine, iti doresc!
Scrie răspuns