021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Lukian

Aici puteti povesti experientele personale.
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Re: Lukian

Mesaj de Lukian »

Multumesc Maria , nu cred ca un psiholog m-ar ajuta cu ceva , sunt destul de inteligent , nu am gânduri negre , doar ca constat ca cei ce " si-au prajit creierul " in mod repetat au pierdut anumite abilități ....conexiuni neuronale si nu mai putem fi ca si cum am fi fost daca nu am fi abuzat de viciul asta....învat sa ma descurc cat mai normal cu "bagajul" asta pe care toti il vom purta restul vietii.....multe vreme cand beam am trăit cu falsa impresie ca daca ma opresc in ceva timp voi fi exact ca inainte....nimic mai gresit.....putin mai revine inapoi din ce noi am stricat....dar nu tot....nu vreau sa descurajez pe nimeni....e adevarat ca ma bucur de mult mai multa sanatate , atentie , ceva prieteni noi , merg la pescuit pe noapte ,pe zi partide si de 24 de ore, la servici sunt cel mai bun in domeniul meu cred ca din tot judetul.....e alta viata , simt gustul mancarii , al apei....etc ....deci curaj celor care sunt la inceput.....doar sa stie ca el ca persoana care se stie cândva ....nu va mai fi la fel....deci orice recadere , amânare , băută.....prajeste si mai mult....si este păcat.....acum imi pare rău si de ultimii trei ani in care am băut exact cateva zile de pasti si vreo doua saptamani cu sărbătorile de iarna....de la un moment dat , fiecare băută ne ia si mai mult din noi.....sigur salvam mai mult....
Lukian
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 29 Dec 2022, 07:31

Re: Lukian

Mesaj de Lukian »

Au trecut ....doi ani si ceva...de la ultima "aventura"😅
Scrie răspuns