021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Hei! Boboc vă deranjează!

Aici puteti povesti experientele personale.
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de boboc »

Hei... sunt boboc! Nu știu ce părere aveți voi, dar după mine, chestia asta se cam fâsâie! Aveți de gând să o susțineți sau, numai citiți? Uitându-mă , constat că multă lume citește. ȘI CE? Numai citiți? Păi duceți-vă frațîlor și citiți (sau nu ) un roman! Uitați-vă la Avatar! Vedeți cu ce se mai ocupă conspirația mondială! Că oricum nu rezolvăm noi problema (deși, parcă poți să știi?!). Hai..., facem ceva, sau numai conversăm ?!
Sunt supărat :P . Nu-i așa :D !?
Hmm... cre'că sunt !
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de asido1973 »

hai frate , nu te da mare erou acum , eu nu doar citesc .....
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de boboc »

Ei... Lasă asido, că nu numai citești ! Sunt convins că și pe tine te ...ăăăă, oftică (n-am găsit altă rimă!) , treaba asta. În orice caz ultimul tău comentariu , nu mai știu unde era, că ne...exprimăm împrăștiat ! m-a atins profund! Și cred că îți dai seama că nu fac mișto. Mi-ar fi și greu. RECUNOSC! Nu am simțul umorului (pe seama mea !)
:lol:
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de boboc »

Oups! Iar nu am fost atent la nuanțe!
Ai scris :,,nu doar citesc,, Scuze!
Ei, și ce?! Oricum nu-ți-era dedicată !
Da nu puteai dormi liniștit, dacă nu scriai ceva!
Și știi ceva, nici eu nu dorm bine până nu vorbesc cu voi :P
Vă iubesc, pentru că până una alta nu am pe cine iubi!
Și stii cum e ... rău cu rău, dar mai bine fără rău !
Pup de noapte bună :P
Mă duc să mă joc!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de asido1973 »

ce joci ?
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Tahca
Boboc
Boboc
Mesaje: 8
Membru din: 23 Ian 2010, 19:55

Re: Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de Tahca »

Sunt Aura, sunt alcoolică!
Şi ce-ai vrea tu , Boboc, să facem? Eu v-am dat soluţia:veniţi la AA! Dar voi fugiţi de AA ca dracul de tămâie! Cine e din Bucureşti, îl invit să vină vineri la Spitalul Obregia,ora 18,la pavilionul XVII,cineva îşi aniversează 16 ani de abstinenţă! Ce vreţi mai mult? Vă spun eu: voi vreţi să beţi! Credeţi că o să vă ia cineva paharul din mână? Nu! O să vă păzească cineva 24 din 24? Nu, dragilor! Beţi până vă duceţi la "locul cu verdeaţă"! E alegerea voastră! Voi credeţi că mie mi-a fost uşor să renunţ la alcool? Toţi suntem la fel:sclavii lui! Am iubit şi eu alcoolul, dar am înţeles că e ca un cancer care mă mămâncă. Depinde ce-ţi doreşti, gândeşte-te mult la răspunsul acestei întrebări. Eu am ales să trăiesc! De aceea îţi întind mâna: nu ezita s-o prinzi! Acum că nu mai beau, am un singur ţel: să-i scot din mocirla alcoolului pe toţi cei care suferă ca mine! Poţi să te superi pe mine, poţi să mă jicneşti, poţi face ce vrei: eu voi fi întotdeauna gata să te ajut pentru că vă iubesc pe toţi!
boboc
Veteran
Veteran
Mesaje: 265
Membru din: 18 Noi 2009, 14:48

Re: Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de boboc »

Bună Aura!
Felicitări că ești alcoolică, deși nu ai nici un merit în chestia asta.
Îmi dai voie să o iau punctual? Presupun că da.
1.Cine ți-a cerut vreo soluție?
2.Cine, după părerea ta fuge de soluția AA ? Care voi! Mai exact, la cine te referi? (adică cei care fug , în cazul că nu ai înțeles!)
3.Îhî..ai dreptate noi (eu) vrem să bem. Și...!?
4.Crezi că vre-o cineva de aici de pe site, te-a așteptat pe tine și numai pe tine să îi iei paharul din brațe?
5. te-a rugat cineva să îl păzești 24 din 24 ?
6.și din mocirlă te-a rugat cineva să îl scoți?

Chiar dacă mai căutăm soluții, chiar dacă una sau alta ni se par potrivite sau nu, chiar dacă unii par să se ,,înmocirlească,, ! Chiar și în aceste condiții, crezi că menirea ta pe acest Pământ este să ne scoți din MOCIRLĂ ? Pe noi.
Hmm... Știi cum se spune : Doctore,vindecă-te întâi pe tine, și după aceea pe ceilalți.
Tu crezi că ești vindecată?
Nu mă refer la alcool. Este cea mai mică dintre probleme
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de asido1973 »

Aura , sincer si Iisus , care a venit pe pamant , Fiul lui Dumnezeu , s-a facut om , si a venit pe pamant sa ne salveze din pacat "mocirla" cum ii spui tu , dar a venit intr-un mod mult mai smerit . Scuza-ma ca-ti spun , eu nu merg la AA , dar am intalnit oameni minunati aici pe acest site care merg acolo , nu vreau sa le dau nume , ei se stiu , dar care au o alta mentalitate . Cred ca smerenia , e unul din punctele AA. Multumesc , de mana intinsa , eu unul nu am nevoie , am prieteni prea scumpi aici , ca sa-i las pentru tine "salvatorul " ! Va iubesc pe toti , boboc , tudor , bestvarco etc ... vreau sa ma ajutati voi , nu vreau asemenea salvatori , deja , sincer m-a speriat ! Eu iubesc pe toti cei care sunt abstinenti , si ma ajuta cu sfaturile lor !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de asido1973 »

Aura , asa cum a spus si boboc , la tine alcoolul , e cea mai mica problema ! Sincer , oamenii ca tine , nu creeaza decat repulsie fata de AA , iar eu stand pe acest site , chiar am inceput sa-i apreciez pe cei care merg acolo .
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Hei! Boboc vă deranjează!

Mesaj de tudor »

BOBOCULE AM RAMAS FARA GLAS CIND AM DAT SUBMIT SI AM VAZUT CA AI POSTAT ACEIASI RUGACIUNE DE NECAZURI SI SUPARARI ! Sa dea DOMNUL si sa-l ajute sa treca cu bine de incercarea asta !Poate ca unde s-a intimplat (desi nimic nu este intimplator ) sa alegem amindoi aceiasi rugaciune sa fie un semn bun pentru ASIDO !LA ORA 22 MA VOI RUGA IMPREUNA CU VOI PENTRU ASIDO !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns