Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Materiale folositoare, filme, texte, alcoolicii anonimi.

Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Mesajde tudor » 17 Iul 2011, 19:16

ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
tudor
Veteran
Veteran

Re: Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Mesajde Adorable » 25 Iul 2011, 05:26

Multumim tudor pentru link.Cutremurator.Acum vad ceeea ce sunt atunci cind beau si cit de rau ai fac puiului meu.
Adorable
Veteran
Veteran

Zile de abstinență:

Re: Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Mesajde vanea » 25 Iul 2011, 22:46

Din punctul meu de vedere , latura cea mai dureroasa care este generata de alcoolism este "suferinta copiilor",indeferent daca intr-o familie alcoolic esta tatal ,mama ,sau cel mai grav ambii parinti .
Multe nenorociri , chiar tragedii,au patimit si mai patimesc copiii din cauza unui parinte alcoolic .Si eu am fost copil al unui tata alcoolic .Singura deosebire dintre tatal meu si mine a fost si va ramane aceea ca :Pe tatal meu nu a apucat nimeni sa-l trezeasca la realitate si a murit de tanar.Eu insa am avut mare noroc de un inger pazitor care mi-a indrumat pasii spre AA .salvandu-ma de la un dezastru si mi-a mai trimis si oameni de bine care m-au ajutat la timpul potrivit si ma mai ajuta in continuare sa ma mentin in abstinenta mea .
Va multumesc din suflet tuturor ; OAMENI BUNI.
vanea
Boboc
Boboc

Înapoi la BIBLIOTECA