021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

CUM VEDE MEDICUL CLANCY J. AA-ul

Aici puteti propune teme de discutii.
daria
Veteran
Veteran
Mesaje: 510
Membru din: 20 Dec 2010, 14:00

Re: CUM VEDE MEDICUL CLANCY J. AA-ul

Mesaj de daria »

Buna!

Ce parere aveti? Sedintele AA sunt eficiente daca se tin pe internet?
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: CUM VEDE MEDICUL CLANCY J. AA-ul

Mesaj de asido1973 »

eu sunt un exemplu concret , care am reusit pe acest forum , se poate si asa !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: CUM VEDE MEDICUL CLANCY J. AA-ul

Mesaj de Relus »

Eu am apelat acest forum.Un om minunat mi-a intins o mana de ajutor,datorita lui am acceptat sa merg la o sedinta AA,datorita lui am cunoscut destui membrii AA, OAMENII deosebiti,sinceri,oamenii care au suferit,care au pierdut,dar care acum ,isi privesc cu seninatate abstinenta,oamenii care acum stiu sa rada,care sunt fericitii ca au scapat de sub robia alcoolului.DA! se poate ,prin comunicare sincera,prin acceptare,prin insusirea materialelor despre alcoolism,despre alcoolic, se poate incerca,se poate reusi,nu trebuie decat sa incercati,eu sunt (deocamdata)bine .Nici eu nu am avut incredere la inceput,am incercat,imi este bine,nu am timpul necesar(sunt din provincie)as merge tot timpul la aceste sedinte,te ajuta sa te regasesti ,te ajuta sa incerci sa te respecti,te invata sa te iubesti pe tine si sa devii om!Nimeni nu are nimic de pierdut,incercati doar.
Scrie răspuns