021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Mai Danisor, am vrut sa te pedepsesc si sa nu scriu o saptamina. :ras: Dar nu pot pentru ca sunt ca si cum eram cu bautul... :plans: Deci, ce-ti spun eu si ce imi raspunzi tu, nu era mai bine sa nu stii nimic despre viata mea? Si habar nu ai ce inseamna pasul 4 si-ti recomand sa mergi mai des la AA pentru ca cine nu face pasul 4 , spun cunoscatorii, pot recadea, mai devreme sau mai tirziu. :surprins:
Deci nu-i corect sa nu scriu aici ceea ce am ascultat astazi la grup despre pasul 4 si baga si tu la cap despre ce este vorba si nu bazaconiile pe care m-ai intrebat tu. :surprins: :ranjet:
Uite numai citeva dintre idei, cum trebuie facut corect pasul 4 si impart cu voi aici deorece vreau sa transmit la rindul meu ceea ce si eu primesc gratis. :cuminte: Doamna care a vorbit despre(una dintre ele, avea 24 de ani de abstinenta si frecventeaza grupul AA de 3 ori pe saptamina :surprins: )
1 Deci faci pasul 4, care este extrem de greu de facut pentru unii,privind inapoi si incercind sa constientizezi care sunt inca amintirile care sunt dureroase, in care te simti inca vinovat , amintirile care te face sa te simti "murdar".

2 Astazi, care sunt situatiile in care te face sa te simti neadecvat ca si persoana?
Ti pup! :hug:

3 Cine te-a respins si de ce?(aici trebuie sa fii dureros de corect cu tine cind raspunzi)

4.Care crezi ca sunt defectele tale de caracter si cum le percepi?

5. Care crezi ca sunt problemele pe care le ai cu oamenii,ca o regula, cu familia, cu prietenii, etc?

6. Golurile pe care vezi ca le ai astazi, le consideri realistice sau nu?

7.Crezi ca AA te va ajuta pe viitor sa acoperi aceste goluri? :surprins:

No mai Danisor, cam despre asta fu vorba astazi la grup si apropos de ce mi-ai spus tu, raspunsul ar fi cam asta:"nu-i treaba magarului de unde bea porcul apa" :ras: OK Danisor? :surprins: Nu vreau sa multumesc pe x sau pe y cu abstinenta mea ci doar pe mine si ma priveste modul in care o fac. :wink:
Si ai grija ce-mi raspunzi pentru ca ma supar! :surprins: :ras: :ranjet:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Iti multumesc pentru cele scrise,poti sa ii spui la tanti sponsor sa ne mai transmita din experienta ei.
In rest as dori sa tac inteligent si sa te las sa bei apa de unde vrei :ranjet: :ranjet:
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Ba Danisor, ce bine ne intelegem noi! :zambetoi: Multumesc si eu pentru raspunsul diplomatic(bine ca nu-l inteleg :ras: :ras: ) si ma bucur ca ma cunosti si ma dezamorsezi cu vorbe frumoase. :jos-palaria: Asta sigur ca este un defect major de-al meu, ma turez prea repede. :lol: :ranjet: Daca altii trebuie sa numere pina la 10 inainte de araspunde, cind sunt nervosi eu ar trebui sa numar pina la 100 :ranjet: Scuze! :rosu:
Danisor, sa stii ca o voi face cu placere si de acum inainte(sa va destainui din ceea ce invat si eu) mai ales ca m-a invitat si acasa la ea unde se intilneste periodic cu alti alcoolici. :zambetoi: Va voi povesti si voua cind voi merge, negresit si nu numai . :zambetoi:
Noapte frumoasa, cu multi clienti Danisor, iti doresc cu drag! :hug: :jos-palaria:

Ps Danisor, la nr 2 n-are ce cauta emoticonul cu pupatul dar am pus din greseala de la sfirsit. :surprins:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

Salutare fratii mei fete palide!Ho ma,nu sariti ca n-am zis ca sunteti bolnavi,am socotit doar ca daca nu mai beti nu mai sunteti cu tenul rosu.Vaz ca se manifesta o mare durere de cur de forum si de clasa muncitoare care-i la arbeit in uichend.Bine faceti! Ii fain afara,mereti pe dealuri,prin stranduri,dati cu mici in fizic,distrati-va!Pride-v-ar soarele!
O juma' de mic si-o baita la lighean in balcon s-a gasi si pentru moa,asa ca va pupa tata!
Care nu sunteti zen ia ascultati-o doua minute pe madam Lorena McHabar n-am si mai cum,zice numa na na na dar zice fain,te apuca seninatatea instant.
https://www.youtube.com/watch?v=U8Mv8dG8T_A
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Danisor, eu nu po' s-o ascult.:ras: :ras: Nu ma lasa :wink: :ras:
Ce-a facut Lesie cu cojitele de la cascaval? Te sun sa-mi spui. :lol: :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
denispericolpublic
Veteran
Veteran
Mesaje: 678
Membru din: 19 Mar 2015, 17:47
Zile de abstinență: 29,03,2015

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de denispericolpublic »

Frumoasă melodie. Superb clip si mai ales creatura din imagini. De aia îmi plac mie femeile. De aia nu-i înțeleg pe gay. La cata frumusețe felina in jur n-are nici o noima să-ți placa fundul de babuin.
[...]
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de styx »

:jos-palaria: seara buna bace Dani si spor la lovele ! Multumesc de melodie, frumoasa !
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Danisor, salut si m-am gindit sa te binedispun! Ia-uite ce frumos! :zambetoi: :hug: :jos-palaria:
Spor la lucru si o noapte cu multi clienti cuminti si cu bani! :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=0k_lZB70XSU
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Las' ca mai bine-ti povestesc la telefon, Danisor! :ras:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
denispericolpublic
Veteran
Veteran
Mesaje: 678
Membru din: 19 Mar 2015, 17:47
Zile de abstinență: 29,03,2015

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de denispericolpublic »

Va salut dani si Iliuță, ca pe Styx l-am salutat mai devreme. V-am vizitat sa observ ce mai faceți. Cum o mai duceți? De băut sper ca nu s-a luat nimeni.
Succes!
[...]
Scrie răspuns