021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

24 ORE

Aici puteti povesti experientele personale.
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: 24 ORE

Mesaj de HOPE »

Buna ziua dragilor!
Desi e-atat de mohorat afara si-am ajuns plouata la propriu la serviciu, ma simt...minunat. :ingeras:
Asta-i a doua saptamana in care am pasit senin, inca nu ma laud cu abstinenta caci am inteles, ca asta presupune cu mult mai mult decat in a te abtine de la baut, dar eu sunt mandra si de-atat. Sunt mandra ca pot privi omul in ochi cand ii vorbesc, ca ma pot detasa de anumite stari si lucruri, ca pot lua situatiile in care sunt pusa ca o stare de fapt si nu altceva.
Ma bucur ca exista acest forum si chiar daca nu-i intotdeauna asa cum vrea fiecare, important este ca fiecaruia dintre noi ii este bine sa scrie acolo pe bucatica lui sau pe unde poate si i se permite.

Va doresc zile senine-n suflet si ganduri si sa ne sacriem de bine! Cu drag si cu speranta aceeasi eu. :pupici:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: 24 ORE

Mesaj de HOPE »

Buna dimineatza dragilor,
pacat ca nu este si vremea de-afara asa luminoasa ca forumul. Un inceput de primavara tare posomorat, dar or sa vina si zilele frumoase.
:susoteli: Eu revin astazi la semnificativa cifra 24 si-o voi imparti la 2. 12*24 ore traite linistit si cu incredere, incredere ca Dumnezeu ma iubeste si va avea grija de mine. Dar inainte de toate trebuie sa ma iubesc eu si sa am grija de mine, sa-i cer doar sa fie ingaduitor.
Si asta presupune sa urmez pasii cum trebuie, sa merg la terapie constant, la grup. Sa ma iert si sa-mi iert trecutul, sa-i iert pe cei ce intr-o clipa mi-au facut mai mult rau decat si-au putut imagina.
O zi minunata va doresc si 24 cat mai frumos traite!Cu drag si speranta aceeasi eu. :hug:
Fa Rai din ce ai!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: 24 ORE

Mesaj de asido1973 »

Vezi si tu cum faci si gaseste-te cu moldoveanul ala la o cafea. Pacat sa pierzi o asemenea ocazie ... :hug:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: 24 ORE

Mesaj de HOPE »

asido1973 scrie:Vezi si tu cum faci si gaseste-te cu moldoveanul ala la o cafea. Pacat sa pierzi o asemenea ocazie ... :hug:
El zice ca nu-i mare pierdere si oricum omu'i ocupat cu veveritele. :ras: De ce insisti? Ti-am zis cum se numesc cei care stabilesc intalniri altora. :limba:

Seara minunata va doresc! Noi avem (eu si baietelul) de invatat o poezie pentru 8 Martie.
"Ochii tai sunt viorele
Parul negru matasos
Ciripit de pasarele
Este glasul tau duios."
............................
............................
Ghiciti voi despre cine-i vorba. Seara minunata va doresc! Cu drag si speranta aceeasi eu. :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: 24 ORE

Mesaj de HOPE »

Buna dimineatza dragilor!
Avem in fata o noua zi, alte 24 de ore. "De noi depinde sa le folosim cum trebuie."

O zi minunata va doresc, cu spor in toate! Cu drag si speranta aceeasi eu. :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: 24 ORE

Mesaj de HOPE »

Oh, sa nu uitam scopul si durata vizitei..fara alcool si ieri si azi. Asta-i scopul de durata mai discutam. :limba:


Va atasez un articol interesant:http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/al ... to-1257535
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: 24 ORE

Mesaj de HOPE »

Se pare ca uitam de ce suntem aici, dar mai ales ce ne-a adus aici.:(

As fi avut mai multe sa spun, dar ma rezumdoar la cele de sus. Ganditi-va mai bine va rog, inainte sa etichetati pe cineva, oricine ar fi el/ea.


O zi frumoasa va doresc si un week-end asemenea!
Fa Rai din ce ai!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: 24 ORE

Mesaj de asido1973 »

O primăvară caldă, dragoste nebună, lumină în suflet şi în priviri. La mulţi ani de 8 Martie!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: 24 ORE

Mesaj de HOPE »

asido1973 scrie:O primăvară caldă, dragoste nebună, lumină în suflet şi în priviri. La mulţi ani de 8 Martie!
Multumesc, asido! :hug:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
sorel
Veteran
Veteran
Mesaje: 1425
Membru din: 21 Iun 2013, 23:39
Zile de abstinență: 22,06,2013

Re: 24 ORE

Mesaj de sorel »

:ingeras:
La multi ani cu bucurie in suflet Hope! :hug:
Încuiat