021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Cuplu alcoolici

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de dani »

Draga Alexa

Cerul plin de stele este minunat,curcubeul este magnific,florile dimineata pline de roua sunt superbe dar ce este mai magic si mai frumos ca zambetul unui copil ? Sa-ti traiasca si sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa stelista.

Dani
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Gladiator73 »

Felicitari Alexa!Este un eveniment important si ma bucur ca fetita e sanatoasa si de nota 10.Sa-ti traiasca si sa fie fericita,pentru ca fericirea copilului este echivalenta cu fericirea mamei.Asa a randuit Dumnezeu lucrurile spre slava Sa!
Tavi
Veteran
Veteran
Mesaje: 570
Membru din: 13 Dec 2011, 17:56

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Tavi »

Felicitari Alex sa ti traiasca copilasul , sa fi ti sanatosi si fericiti, daca ai nevoie de un nas pentru fetita sunt aici .
Ma poti suna cand ai timp sa mai vorbim ca intre vecini de cartier .
cristi47
Veteran
Veteran
Mesaje: 259
Membru din: 20 Mar 2012, 07:27

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de cristi47 »

Felicitari! Ai devenit mamica! Este cel mai frumos lucru de pe pamant. Sa fiti sanatosi si sa va bucuratii! Dumnezeu sa aiba grija atat de micul ghemotoc venit in familie, cat si de toata familia. Va doresc multa, multa sanatate si mult noroc in viata.

Cristi
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de moira »

Felicitari Alexa, sa-ti traiasca! Va doresc sanatate multa la amandoua !
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Relus »

Sa va traiasca,sa fiti sanatoase si sa aveti parte doar de bucurii.
Va doresc mult bine .
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de almaM »

Felicitari Alexa si sa aveti parte de tot ce este mai bun. Bunica paterna spunea ca o fata pretuieste mult in familie, sunt sigura ca o sa se confirme asta si in cazul vostru.Pupici si poate ne spui ce nume i-ai dat. Nu te intreb cu ce echipa tine ca inca nu stiu daca s-a decis. :D
Cu drag,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de proco »

Buna Alexuta! Sa va traiasca si sa va bucurati de ea! Vorba lui Cristi: "Ai devenit mamica!" :lol: :lol: :lol: :lol:, ceea ce denota ca primul copil este din flori. :lol: :lol: :lol: De atata bucurie s-ar putea sa fi intrebata la al treilea, daca mai esti virgina? :lol: :lol: :lol: Lasa ca este bine, sa fie casa plina, dar odata cu cresterea numarului de gauri, trebuie sa fiti atenti ca este curentul mai mare in casa. :lol: :lol: :lol:

SANATATE MAXIMA ALEXUTA SI FETITEI!!! VREM NUMELEEEEE!!! Procuta sau Proputa? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de freedom »

Felicitari pentru venirea pe lume a fetitei si multa sanatate amandurora.
Stiu ca vin cam tarziu cu felicitarile, dar trebuie sa recunosc ca citind selectiv,
am descoperit abia azi pe topicul Simonei o mentiune referitoare la nasterea micutei.
Inca o data multa sanatate si ursitoare generoase.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Cuplu alcoolici

Mesaj de Adorable »

Va multumesc din suflet tuturor pentru urarile de bine si gindurile frumoase pe care mi le-ati transmis si imi cer scuze ca am intarziat atit de mult sa postez dar chiar nu am mai avut timp sa deschid net-ul.Tudor mersi ca ai anuntat tu despre faptul ca am nascut.Ce sa va zic fetita mea nu a vrut sa iasa singura asa ca am avut nastere indusa la 40 saptamini si 2 zile.La ora 14 m-am internat,la 16 mi sa facut o injectie si pina la 20,30 am avut dureri suportabile chiar am ris cu moasa si asistenta care mi-au fost alaturi pe tot parcursul travaliului.Doar 10 minute am avut acele dureri super groaznice dar a meritat tot efortul si am nascut o fetita durdulie,sanatoasa de 3,340 kg.Nici acum nu-mi vine sa cred cit de usor am nascut a doua oara si ma bucur ca am reusit si de data asta sa nasc natural desi docorul imi spusese ca din cauza colului foart putin deschis s-ar putea sa ajungem la cezariana.Din fericire nu sa intimplat si astazi cind va scriu sunt complect refacuta parca nici nu asi fi nascut,ma pot ocupa de amindoi copii ,de casa si ai multumesc lui Dumnezeu si doctorului meu pe care il consider un inger ca am trecut si peste aceasta etapa a vietii mele,aceea de a aduce pe lume copii.Fetita e alaptata exclusiv la sin,in spital ni se spunea sa cerem lapte la 3 ore dar eu nu am facut asa,am cerut 3-4 biberoane la inceput si mi-am urmat instinctul sa alaptez micuta asa ca acum am suficient lapte pentru ea,nu avem nevoie de lapte praf deloc.Este foarte mincacioasa face scandal mare daca ai e foame si are niste falcute atit de dulci numai bune de pupat :D .Sunt topita dupa ea ce sa va spun.Si cel mic o pupa mereu,am avut primele 2 zile niste mici probleme cu el mi-a facut vreo 2 crize de isterie dar acum si-a revenit si a inceput sa se adapteze si el la situatie.Ma asteptam sa faca mici scene deoarece am citit despre asta si am inteles ca majoritatea copiilor fac asa cind vine un bebe in familie,nemaifiind ei in centrul atentiei se poarta uneori urit tocmai ca sa atraga atentia.Dar cu rabdare se rezolva orice si sunt fericita ca am doi copii asa frumosi si sanatosi.Va scriu la ora asta pentru ca tocmai am terminat de facut fasole pentru sotul meu care soseste si el maine acasa :lol: .Am culcat copii si am stat sa ai gatesc mincarea lui preferata,sunt experta la fasole iar el e oltean si oltenii au pe linga praz,fasolea ca mincare de baza :lol: .Sunt foarte fericita ca vine si el si se va reintregi familia pentru scurt timp.Va multumesc inca odata tuturor si sper ca sunteti toti bine in privinta alcoolului.Am vazut ca a reparut si Geo si ma bucur ca inca citeste forumul ,este un semn bun si sunt convinsa ca odata si odata va veni si timpul lui sa intre in abstinenta.Imi lipsesc mult conversatiile cu voi aici dar din pacate momentan abia am timp sa respir.Sper ca odata ce baietelul meu va incepe gradinita iar fetita va mai creste putin voi putea fi mai mult alaturi de voi toti aici.Va imbratisez cu drag si va doresc tot binele din lume!
Încuiat