021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Am nevoie de ajutor

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de primavara »

Buna dimineata Maria si nu mi se pare corect sa postez aici la tine in engleza ca apoi sa traduc in privat(si nu numai, asadar imi construiesc casuta😂😂😂😉) !Intotdeauna m-am simtit confortabil sa fiu eu si cu siguranta ca daca eu vreau sa fac ceva...fac!
Multumesc mult pt gazduire si prietenia sincera!🙏😊🍀👍
wambleyY
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 08 Sep 2023, 09:49

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de wambleyY »

mulțumesc pentru informații
wambleyY
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 08 Sep 2023, 09:49

Re: Am nevoie de ajutor

Mesaj de wambleyY »

Îți respect hotărârea de a lupta împotriva problemei alcoolismului. Sprijinul și discuțiile cu alte persoane care au trecut prin lucruri similare vă pot ajuta foarte mult pe parcurs. Iată câțiva pași pe care îi puteți face. Primul pas poate fi să căutați ajutor profesional. Puteți consulta un terapeut, un medic sau vă puteți implica într-un program de combatere a alcoolismului. Aceștia vă pot ajuta să dezvoltați un plan de adaptare și vă pot oferi sprijinul de care aveți nevoie. Puteți fi inspirat de exemple din viața reală, cum ar fi cele de pe https://goit.global/ro/blog/syndrom-sam ... poliubyty/. Nu uitați că lupta cu alcoolismul este un proces de lungă durată și uneori pot exista retrocedări. Principalul lucru este să nu vă descurajați și să nu vă sfiiți să cereți ajutor.
Scrie răspuns