021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: O noua viață

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: O noua viață

Mesajde Joy » 25 Mai 2018, 21:00

Buna Andy si-ti multumesc mult pentru mesaj!😌
Mda, sa stii ca fiecare a stiut cine sunt eu in privat(aproape) si nu a fost o surpriza decit pentru citiva dintre voi si-mi cer scuze pentru ca am omis sa te instiintez si pe tine .
Eu nu pot sa nu raspund cuiva cind imi scrie si vreau sa-ti spun inca odata despre faptul ca am scris sub pseudonim a fost doar pt anonimitate si chiar nu sunt mindra de acesta "meteahna" a mea cu bautul🤔 si iti spun sincer ca nimeni niciodata n-ar fi banuit ca as fi avut o problema si singurii care stiti sunteti Dumnezeu si voi...🤔🙏 Pentru mine este mult mai rusinos pt o femeie decit pt un barbat...🤔
Abstinenta senina in continuare pentru noi toti!😌👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 25 Mai 2018, 22:05

Buna Andy si-ti multumesc mult pentru mesaj!😌
Mda, sa stii ca fiecare a stiut cine sunt eu in privat(aproape) si nu a fost o surpriza decit pentru citiva dintre voi si-mi cer scuze pentru ca am omis sa te instiintez si pe tine .
Eu nu pot sa nu raspund cuiva cind imi scrie si vreau sa-ti spun inca odata despre faptul ca am scris sub pseudonim si a fost doar pt anonimitate si chiar nu sunt mindra de acesta "meteahna" a mea cu bautul🤔 si iti spun sincer ca nimeni niciodata n-ar fi banuit ca as fi avut o problema si singurii care stiti sunteti Dumnezeu si voi...🤔🙏 Pentru mine este mult mai rusinos pt o femeie decit pt un barbat...🤔
Abstinenta senina in continuare pentru noi toti!😌👍

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 16 Aug 2018, 22:50

Buna seara Andy,
Multumesc pt mesaj si ma bucur ca si tu citesti Forumul!
Despre subiect, asa este, fiecare este raspunzator si alege pt el cum vrea sa traisca iar "viata noastra este suma optiunilor noastre..."🤔 In ceea ce ma priveste pe mine am trait f mult ani "fericiti" daca se poate numai asta o fericire deoarece este un chin si am ales sa traiesc asa cum traiesc, chiar daca ma lovesc si eu de foarte multe ori de probleme...Ceea ce este imbucurator este ca am mintea clara ca sa le pot rezolva si pe cele care nu pot sa nu ramin stocata si sa vreau sa reusesc ca si cum as vrea sa trec prin zid, ci sa le accept , sa dau pagina si sa merg mai departe...🤔
Noapte buna tuturor!🌙💫😌

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 23 Aug 2018, 18:45

Buna Andy si te inteleg perfect iar in cazul meu este si mai grav deoarece eram mama...😭 Daca as putea da timpul inapoi...dar nu pot ...Stiu ca am lasat urme adinci si chiar vb cu Danisor la tel despre parerile mele de rau dar nu mai pot indrepta trecutul si macar am putut schimba viitorul, de cind nu mai beau...de aceea si scriu din exprientele mele poate ajuta sau inspira pe cite cineva...🤔
Tu, pt ca vezi si stii care este problema mea si a altora, intelegi acum ca tatal tau nu ca nu te-ar fi iubit dar era "bolnav" si nu se putea ajuta nefiind in cunostinta de cauza cum s-ar putea ajuta...🤔Fii intelept, accepta si iarta trecutul ca sa fii usurat de ginduri si mergi frumos si demn cu viata ta inainte...👍
Te imbratisez cu drag!

Sunt autorul acestui subiect
And_y
Boboc
Boboc
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde And_y » 23 Aug 2018, 19:35

Ai dreptate!
Nimic nu e intamplator.

And_y
Boboc
Boboc

Mesajde And_y » 31 Aug 2018, 02:52

Buna dimineata,
Citeam la celelalte topicuri si mi am adus aminte o discutie avuta candva cu cineva care nu este alcoolic despre alcoolul care amplifica orice defect care i-l avem de exemplu in cazul meu fiind un tip delasator le am lasat toate in coada de peste. I-mi pun mainile in cap cum am putut sa stau asa nepasator. Si acuma mai am tendinta sa aman lucrurile dar i mi revin cu picioarele pe pamant.
Nimic nu e intamplator.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 31 Aug 2018, 02:57

Buna dimineata Andy, daa, bun sfat si eu am fost mereu harnica iar cind beam eram si mai si, de neoprit.Acum am redevenit normala, numai harnica.😂🤔 Stii la ce ma gindeam acum citeva zile?🤔 Ca niciodata in ultimii ani cit am baut nu m-am simtit bine dupa si mi-a fost rau...🙄😒
Am avut un vis sa nu mai sufar si mi s-a indeplinit...🤔
O zi frumoasa si cu spor va doresc tuturor, cu drag!👍

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 05 Sep 2018, 20:55

Eii, vezi de ce ne intelegem noi, Andy?🤔 Pentru ca vb aceeasi limba si am inteles ca a bea controlat sunt false iluzii...🙄😁Pai cam tot pe acolo as fi fost si eu daca nu era Tudor si toti prietenii de aici si fiecare a povestit din experientele lor si m-au ajutat enorm, eu furind de la fiecare ceea ce mi s-a potrivit mie...🤔👍
Da, in cazul nostru nu exista putin alcoolic , ori esti si nu bei deloc ori nu esti alcoolic si n-ai probleme...🤔
Daaa, concluzia este ca DD lucreaza prin oameni asa cum a lucrat si pt noi...😉👍Doamne ajuta tuturor!🙏
O seara frumoasa in continuare iti doresc cu drag!😌

sobrichet
Veteran
Veteran

Mesajde sobrichet » 12 Dec 2018, 06:56

La multi ani Andy!

And_y
Boboc
Boboc

Mesajde And_y » 12 Dec 2018, 08:52

Buna dimineata!
Multumesc Sobrichet.
Ai dreptate Joy, Dumnezeu lucreaza prin oameni, in cazul meu prea s-au legat lucrurile, ceea ce am realizat in anul acesta cu ani de zile in urma era imposibil.
Nimic nu e intamplator.

Înapoi la “PREZENTATI-VA”