021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Copil de alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
Narcisa
Boboc
Boboc
Gen: Feminin - Feminin

Re: Copil de alcoolic

Mesajde Narcisa » 12 Sep 2018, 23:34

Tata este bine! Nu stiu... Am simtit nevoia sa scriu in seara asta, desi tata este bine de pe 15 iunie cand s-a externat de la sapunari... In doua saptamani acolo au trecut halucinatiile... Si da, in momentul acesta tata este liber... Adica nu a mai baut alcool... Si este tata... Stiti cum e pentru un copil sa isi vada tatal dupa multi ani asa, asa cum si-l aducea sau nici nu stiu daca mi-l mai aduceam aminte asa... Rabdator, grijuliu... Multumesc

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 13 Sep 2018, 02:18

Buna Narcisa si ma bucur nespus de mult pentru tine si tatal tau.Grozave vestile!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

sobrichet
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde sobrichet » 15 Sep 2018, 09:48

Buna Narcisa,

Din fericire nu stiu cum e sa fi copil de alcoolic ( pot doar sa-mi imaginez ), dar din pacate stiu cum e sa fi tata alcoolic.
Mesajul tau, nu stiu daca te asteptai asta, dar mi-a umplut ochii de lacrimi. Sint convins ca si baiatul meu simte ce simiti tu acum, chiar daca nu mi-a spus-o. Il simt. Poate ar fi bine sa-i spui si tatalui tau, daca n-ai facut-o deja. Cu siguranta il va ajuta.

O zi buna, si multumesc pentru mesaj.

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Airam » 19 Sep 2018, 13:26

E important sa vedem ca sunt persoane care se recupereaza.
Ma bucur pentru tine, ti-ai regasit tatal, ce frumos!😘

Înapoi la “PREZENTATI-VA”